A kínai vagy az arab írást nehezebb megtanulni?
"Arab betűből meg kell tanulnod 28-at. Nagy ügy."
A betűk ismerete nem elég, attól még nem fogsz tudni gyakorlatilag egy arab szót se kiolvasni. Mivel a magánhangzókat nemigen jelölik, rendelkezned kell egy bizonyos nyelvismerettel, hogy ki tudd olvasni a szavakat.
"Azt hiszem kb. 1500-3000 leggyakoribb karakter ismerete az kb. középfok."
Kb. ennyi arab szó ismerete (plusz a nyelvtan alapjai) szükséges ahhoz is, hogy egy ismeretlen (köznapi, nem választékos nyelvezetű) szöveget ki tudj olvasni.
Sokféle alakja van egy arab betűnek, attól függően, mihez van kötve.
Mássalhangzóírást meg nem lehet olvasni, hiába ismered a betűket. Csak annak, aki már előre tudja mit kell kiolvasnia, ergo előbb tudja már a nyelvet, mint írni tanulna.
Egy ilyen "dfgh" féle krikszkrakszból ötféle szót is kirakhatsz, attól függően, hogyan töltöd ki magánhangzókkal. Hogy az életbe fogod te azt kiolvasni, ha eleve nem tudod az egész nyelvet meg a környező szavakat?
Persze, a kínaihoz képest bármi, de az arabhoz is fel kéne kötni a gatyátok...
3-as vagyok. Igen, tudom, hogy az arab sem annyira könnyű, meg egyértelmű, hogy nyelvtant is tudni kell hozzá stb. De, ha belegondoltok ez egy latinbetűs nyelv esetében is így van. Viszont akkor is azt mondom, hogy a kínai íráshoz képest sokkal könnyebb. Megtanulsz közel 30 jelet és ennyi. Utána már csak értelmezni kell azokat. Nyilván kell hozzá a nyelvtani szabályok ismerete, a nyelv ismerete, de akkor is csak 28 karaktert kell felismerned és értelmezned, nem több ezret.
Ennyi erővel, akkor angolul könnyű írni vagy sem? Ismerni kell a nyelvet, a szavak helyes kiejtéséhez és még csak nem is fonetikusan írnak, és egyes szavak kiejtését max. csak betippeli egy ember, ha még életében nem látta azt a szót. Mégse gondolja senki, hogy nehéz angolul megtanulni írni.
6
Egyáltalán nem 30 jelet kell megtanulni. Ahogy írták is, egyetlen mássalhangzónak három alakja van,attól függően, a szó elején, közepén, vagy a végén van, és totál másképp is néznek ki.
A magánhangzóknak nincs saját jelük, de bizonyos esetekben a mássalhangzóra tett jelekkel utalnak egy-egy magánhangzóra.
Egyébként meg jobbról balra írnak.
Ne állítom, hogy nehezebb, mint a kínai, de ne irkálj már hülyeségeket, mikor láthatóan halvány lila fingod nincs az arab írásról.
A kínairól én nem írok semmit, mert arról meg nekem nincs kb. semmilyen információm.
"Ne állítom, hogy nehezebb, mint a kínai, de ne irkálj már hülyeségeket, mikor láthatóan halvány lila fingod nincs az arab írásról.
A kínairól én nem írok semmit, mert arról meg nekem nincs kb. semmilyen információm."
Nem tudok arabul ez tény, csak annyit amennyit olvastam róla. Amiket leírtatok azt már mind tudtam. Viszont tanultam kínait, így ezek alapján eltudom dönteni, hogy az a nehezebb. A kérdés meg erről szólt. Melyik a nehezebb? A kínai. De, nekem mindegy. Nem írok többet.
#8 Azt senki nem cáfolta, hogy a kínai nehezebb lenne. De az arabot meg úgy állítottad be, mintha ugyanaz lenne mint a latin abc csak más jelekkel, és ez olyan távol áll az igazságtól, mint Makó Jeruzsálemtől. A te állításaid inkább a cirill betűs írásra igazak.
Az arab írásnak megvannak a maga nehézségei, és egyáltalán nem olyan, hogy minden latin betűnek van egy arab megfelelője, és csak azt kell megtanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!