Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol nyelv miért maradt...

Az angol nyelv miért maradt meg ilyen primitív szinten?

Figyelt kérdés

Akik tanulnak vagy tudnak angolul, ti nem csodálkoztok néha el azon hogy az angolnak milyen egyszerű és szegényes a nyelvtana? Mitnha direkt le lenne butítva azért, hogy könnyebben meg lehessen tanulni.

Ragozás minimális, szinte nincs is. Nincs külön felszólító mód, nincs tárgyrag, az igéknek két alakjuk van az infinitiv mellett, az ing-es meg a múltidejű. Tudom, hogy nem minden nyelv ragozó mint a magyar, és hogy attól még lehet gazdag. De úgy érzem, hogy az angolban a nyelvtani szerekezetek is nagyon le vannak egyszerűsítve, szinte csak egymás mellé kell rakni a szavakat. És emiatt nekem nem tűnik eléggé kifejezőnek, nem lehet kellőképp árnyalni a dolgokat..

Tudom, hogy van az a szint amikor megjelennek már komolyabb nyelvtani formák meg mindenféle dolog, de a filmekben, meg főleg a hétköznapi életben nemigazán fordulnak ezek elő, max ilyen Shakespeare könyvekben :D



2020. nov. 24. 14:06
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Utolsóval egyetértek, az előzőekhez meg annyit, hogy B2 szinten vagyok, mostmár talán kicsit erősebb B2-es szinten mert sok sorozatot csak feliratosan tudtam nézni és ragadt rám belőlük az angol azért. És ott figyeltem meg hogy az élő angolban is állnadóan az egyszerűsítésre törekednek, annak elennére, hogy amúgy sincsenek túl bonyolult nyelvtani szerkezetek. Többször hallottam már hogy elhagyták E3-ban azt a kis S-ragot is.
2020. dec. 12. 12:51
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Az az elhagyás lehetett egy amúgy nem jelölt kötőmód is :) Nagyon sok függ attól is, hogy milyen sorozatot nézel, milyen ún. szociolektusnak vagy kitéve. Ha megnézel szépirodalmat, akkor viszont nagyon látható, hogy az angol minden, csak nem egyszerű. B2-es szintre relatíve könnyebben lehet eljutni, de egy B2 és egy C1 közt már jóval nagyobb az ugrás.
2020. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a nyelv tipológiailag strukturálisan milyenné vált az idő folyamán, nincs összefüggésben azzal, hogy az adott mennyire kifejező. Az óangol hemzsegett a ragozási paradigmáktól, de összesen 2 igeidőt használtak, alig voltak mondatrövidítő szerkezetek. A szókincs az árnyalatok kifejezésére messze nem volt akkora, mint később.


Összehasonlításképp:


[link]

2020. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
17%

22-es, egyrészt ilyet egy átlag angol anyanyelvű se fog mondani, (és érteni), másrészt, pedig igaza van nagyjából a kérdezőnek, abban, hogy meglehetősen egyszerű az angol nyelvtan.

Plusz, amit te írsz, az szókincs, nem nyelvtan.

Régebben több ragozás volt, igen, leegyszerűsödött.


Tudok angolul.

Angolszakos diplomám van (egyetemi, 5 éves képzés, tanárszakkal, akkor még így volt), tanultam nyelvtörténetet, stb.

Plusz majdnem 16 éve Angliában lakom.

És bizony egyetértek, hogy meglehetősen könnyű a nyelvtan...

Tanultam ezen kívül oroszt, németet,franciát. Az angol messze a legkönnyebb köztük.

Reported speech nehéz?

Az van a németben is (oroszra nem emlékszem, franciából meg csak kezdőig jutottam).

2021. márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!