Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol nyelv miért maradt...

Az angol nyelv miért maradt meg ilyen primitív szinten?

Figyelt kérdés

Akik tanulnak vagy tudnak angolul, ti nem csodálkoztok néha el azon hogy az angolnak milyen egyszerű és szegényes a nyelvtana? Mitnha direkt le lenne butítva azért, hogy könnyebben meg lehessen tanulni.

Ragozás minimális, szinte nincs is. Nincs külön felszólító mód, nincs tárgyrag, az igéknek két alakjuk van az infinitiv mellett, az ing-es meg a múltidejű. Tudom, hogy nem minden nyelv ragozó mint a magyar, és hogy attól még lehet gazdag. De úgy érzem, hogy az angolban a nyelvtani szerekezetek is nagyon le vannak egyszerűsítve, szinte csak egymás mellé kell rakni a szavakat. És emiatt nekem nem tűnik eléggé kifejezőnek, nem lehet kellőképp árnyalni a dolgokat..

Tudom, hogy van az a szint amikor megjelennek már komolyabb nyelvtani formák meg mindenféle dolog, de a filmekben, meg főleg a hétköznapi életben nemigazán fordulnak ezek elő, max ilyen Shakespeare könyvekben :D



2020. nov. 24. 14:06
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
92%
Hát, meglátszik, hogy gőzöd sincs a nyelvtörténetről :)
2020. nov. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két külön dolog, hogy a ragozás primitív, és hogy mennyire lehet árnyalva kifejezni dolgokat.


Az angol olyan, hogy egy középfokú szintig pofonegyszerű eljutni. Egymás után rakod a szavakat a helyes sorrendben, megtanulsz pár rendhagyó igét, és már értelmes mondatokban beszélsz!. Viszont ezt a szintet megugrani már nehezebb feladat, mivel óriási szókinccsel rendelkezik, és ugyanazt el tudod mondani a pofonegyszerű módon, vagy különböző, kevésbé hétköznapi szavakkal / kifejezésekkel élve.


Mondok egy szándékosan sarkított példát!


I like to ride the bike. And I like to eat pizza. But I can't eat it every day because I'm fat.


Ugyanezt pedig a legmodorasabban elmondva, ami hangsúlyozom, hogy abszolút nem életszerű, és így már hülyén is hangzik: I relish to peregrinate with the bicycle. Furthermore I relish to victual pizza. However I cannot victual this very aliment on a daily basis for the reason of me being rather stout.

2020. nov. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ilyeneket tipikusan olyanok szoktak csak mondani, akik nem beszélik magas szinten a nyelvet. Magabiztos felsőfokon tudok én is angolul, külföldön élek, angolul tanulok egy mesterszakon, és probléma nélkül követem az óráimat, aktívan részt veszek bennük és írom a beadandóimat. Biztosan jobb az angol tudásom, mint a magyar társadalom 95+ %-nak. És ennek ellenére érzem, hogy borzalmasan sokat kell még tanulnom, ha igazán szofisztikáltan szeretnék beszélni, mind stílusban, mind szavak terén. Amikor igazán művelt anyanyelvi beszélőket hallgatok, mint pl Stephen Fry, akkor úgy érzem, hogy közel akkora a különbség köztünk, mint köztem és a középfokon éppen makogó emberek között. És ezen a szinten már sokkal nehezebb fejlődni, hiába értek meg kvázi mindent.
2020. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, folytasd a tanulást! Számos meglepetésben lesz részed.
2020. nov. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Velhetoen annyira egyszeru az angolnyelv, hogy C2 tudasod van mar.
2020. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűnek tartom, hogy a kedves kérdező kicsit többnek gondolja a szegényes angol tudását mint ami valójában (legalábbis egy ilyen primitív kérdés után)...
2020. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
82%
Régen az angolok is ragoztak, nem csak E/3-ban, de a dán vikingek nyelvének hatására eltűntek a ragok, csak E/3-ban maradt meg egy -s rag.
2020. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Ja, és volt az angolban is magázódás.
2020. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó: csak, hogy pontosítsak: az angolban csak magázás van, a tegezés az, ami kihalt.
2020. nov. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
100%

Én négy nyelvet beszélek. Magyar, finn, angol, német és mindegyik tud gyönyörű, választékos és bonyolult lenni a maga módján. Finnül tanulni az elején nagyon nehez volt (a nyelvtan felépítése hasonló a magyarhoz) de ahogy haladtam vele, egyre könnyebbnek érződött. Az angolnál fordítva volt mert ott már hamar tudtam beszélni és használni a tudásomat, de minél többet tudtam, annál nehezebb volt új dolgokat tanulni és tökéletesíteni a tudásomat. A német az végig kb. ugyanúgy érződött, tehát nem olyan nagyon nehez de nem is könnyű.

Szerintem egy átlag magyar B2 szinten van angolból, tehát ha a kérdezővel is ez a helyzet, akkor a C1-hez közelítve már nem olyan könnyű az angol sem. Egyébként meg a nyelvek nem a nyelv hangzása miatt szépek szerintem, hanem az ország kultúrája és sokszínűsége miatt, ahol azt az adott nyelvet beszélik ❤️ Nyelvet tanulni (legalábbis szerintem) akkor érdemes, ha azt utána használni is tudja valaki, nem pedig az ötösért.

2020. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!