Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Leforditanátok ezt magyarról...

Leforditanátok ezt magyarról angolra?

Figyelt kérdés
Van-e Önnek kiadó apartmanja Julius 26-tól Augusztus 1-ig 5 főre?
2010. júl. 16. 10:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 81%-os (talan az anglisztika szakos?),


Ahogy azt korabban emlitettem a persons-t angol anyanyelvu szinte soha nem hasznalna. Ezek szerint letezik a szo, de nagyon-nagyon ritka, elobeszeden soha nem jon elo. Ezt a mellettem ulo 2 kanadai (mindketten tanarok) es 1 db ir emberketol kerdeztem meg, mikor lattam a korabbi kommentedet, csak hogy hulyeseget ne irjak. Viszont te biztosan jobban tudod, mint ok, hiszen felvettek egyetemre, ahogy mondjuk manapsag barkit. Birom, amikor angol nyelvteruleten soha vagy max 1-2 hetig jart emberek azt hiszik, hogy barkinel barmit jobban tudnak. Az angol szakrol meg annyit, hogy a parom (angol anyanyelvu) csak lesett, hogy az otod eves baratnom milyen baromsagokat mondott es az ilyenek fogjak a jovo generaciojat angolra tanitani. Nem hibaztatlak, ha hulyesegeket tanitanak neked, de legalabb ismerd el, ha tevedsz. Es ne a liftbol tanulj angolul, amugy az tutira angolul volt? :)


Egy jotanacs a jovore nezve: szallj le a magas lorol, mert igy sulyos nehezsegeid lesznek az eletben. Remelem ezzel nem bantalak meg, nem tamadni akarlak.

2010. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Kedves roppant okos válaszoló: akkor megmondom az angol tanáromnak (nem angoltanár, bár kétlem, hogy tudod, mi a különbség...), hogy tűnjön el az egyetemről, mert helytelenül tudja az anyanyelvét, és helytelen dolgot tanít nekünk. Szörnyű, hogy manapság milyen emberek vannak az ELTE-n. [link] Íme, egy cikk róla, és íme a lényeg: Where it survives (persons) it emphasises that each member of a group is being considered as an individual. Tehát a jelentése úgymond: 'fők', 5 fő például. Na, de minek tépem itt a számat, a skót barátaid (akik egyébként nem a general English-t használják, hanem tájszólást) bizonyára jobban tudják:D Szép napot!
2010. júl. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%

Kedves elozo, veled ellentetben en mar elvegeztem egy egyetemet, ugyhogy a sertegeteseid lepattannak rolam.


A legutobbi kommented egyertelmuve tette, hogy vitanak itt nem nagyon van ertelme. Kiemelnek egy par gondolatot:


1 Az altalad belinkelt szoveg is engem igazol, miszerint a persons letezik, de nem igazan van hasznalatban, idezet a szovegbol: "...From the evidence, it seems that the trend towards using people instead of persons is accelerating and that it may not be so long before persons vanishes from the language except in certain set phrases." Erre adok is egy peldat a magyarbol: a 'vala' szo letezik, megsem mondja senki, hogy szep ido vala.


2. nincsenek skot barataim, nem tudom ezt honnan szedted, de ezek szerint vagy olvasni nem tudsz magyarul, vagy a szovegerteseddel vannak sulyos problemak. Elkepzelni sem merem, hogy akkor egy angol szoveggel mit tudsz kezdeni... Igy igazoltad egy korabbi megjegyzesemet, miszerint manapsag barkit felvesznek egyetemre.


3. a tajszolast a negativ felhangja miatt a skotok neveben is kikerem, nevezzuk inkabb dialektusnak a skot kiejtest, aminek semmi koze nincs a nyelvtanhoz. Ha kovetem a te gondolatmenetedet, akkor igazabol senki nem beszel normalis angolt, csak az angolok. Hogy ez mekkora hulyeseg!!! Miert kuldik akkor a nyugat-europaiak a gyerekeiket a Nagy Britannianal sokkal dragabb Irorszagba angolt tanulni?


Szivesen bocsatkozom ertelmes vitaba veled, bar nem hiszem, hogy sok ertelme van. Te ugyis jobban vagod az angolt, mint barki mas (beleertve angol anyanyelvu tanar barataimat). Igazabol nem szamit, mert a gyerekem nem otthon fog felnoni es iskolaba jarni, igy szerencsere nem fenyegeti a veszely, hogy majd toled tanul nagy baromsagokat.


Kedves kerdezo, ne hasznald a persons-t, ha nem akarod kinevettetni magad! A nem angol anyanyelvuek azert, mert a persons angoltalannak tunik, az anyanyelvuek meg azert, mert szinte soha nem hasznalnak a szot, foleg meg nem ilyen hetkoznapi szovegkornyezetben.

2010. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mellesleg jartal mar Angliaban? Hallottal mar angol embert angolul beszelni? En igen es koszonom szepen, de inkabb nem toluk tanulnam a nyelvet, hiszen az atlag angolnak koze sincs a nyelvhelyesseghez.
2010. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!