Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A vend az miben különbözik a...

A vend az miben különbözik a szlovén nyelvtől? Beszélik ezt még ma valakik?

Figyelt kérdés

Igazából én félig vend vagy, vagy ha úgy vesszük jobban. Mindkét ágról egy-egy nagyszülőm vend volt. Illetve a még egy dédanyám is, de ő rendesen vend, tehát magyarul sem tudott. A nagyszüleim jöttek át Magyarországra, szóval itt már nagyarul beszéltek. Meg idősek voltak, én már nem is ismertem őket.

Fél rokonság szlovén, az öregebbek meghaltak, a fiatalabbak meg nem beszélnek magyarul.


De mindig úgy mondták, hogy ők vendek, nem szlovénok és vendül beszélnek.


De ezt beszéli még valaki, vagy egy egységes szlovén nyelvet tanulnak?


2019. szept. 24. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon sokban különbözik, mert a vendek Észak-Lengyelországban élnek.

Lásd [link]

2019. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

😂😂😂😂😂


Vendvidéken, Szlovéniában. Onnan származnak, azt írják. Magyarországi szlovénokra is ezt mondják.


Szerintem amúgy nem sokban, mert ez a szlovén nyelvnek egy nyelvjárása, azaz nem "sokban". De szerintem manapság ezt nem beszéli senki sem...


Azt sem tudtad, mi az a vend 😂😂 csak gyorsan begugliztad.

2019. szept. 24. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A vend eredetileg simán olyan kifejezés a magyarországi szlovénekre, mint a tót a szlovákokra, vagy a rác a magyarországi szerbekre. Csak mondjuk a szlovének többsége Krajnában él, amely nem Magyarországhoz, hanem Ausztriához tartozott anno. De gondolom tajszólás az van.


1:

Vend-vidék az Vas megye dél-nyugati csücskében van a hármashatárnál, Őrség mellett, illetve hagyományosan az is, ami ma Szlovénia, de egykor vendek(szlovének) lakta magyar terület volt.

2019. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!