Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A felnőttek miért verik át...

A felnőttek miért verik át mikulással, Jézuskával meg húsvéti nyúllal a gyerekeit? Miért mondják azt a gyerekeknek, hogy ezek léteznek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mert aranyos ezekben hinni. a gyerekek gyerekek, nem kell nekik még olyan reálisan látniuk a dolgokat. egy idő után úgyis felnőnek és akkor már ennyi örömük sem lesz ebben a rohadt világban.
2009. dec. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt nem az átverés a lényeg, egyáltalán nem az a szülők szándéka. Ez olyan, mint pl régen te is hittél szerintem mesékben.. Akkor ilyen alapon mesék se létezzenek mert átverik a gyerekeket?

Szerintem ez egy aranyos dolog, idővel úgyis mindenki rájön h sem a Mikulás, sem a Jézuska nem léteznek. Ahogyan szőke herceg sincs, meg gonosz boszorka.

Legalább ezt a kis naiv hitet hagyjuk meg a gyerekeknek. A valóságba ráérnek idővel belecsöppenni.

2009. dec. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek úgynevezett "mágikus világképük" van. Ez azt jelenti, hogy mivel nem értik a világ dolgainak motivációit, ezért mitológiát gyártanak hozzá. Ezt megteszik anélkül is, hogy a szülők "hazudnának" nekik. A Mikulás, a Jézuska, satöbbi nem hazugság, hanem egy-egy mítosz, ami mögé elrejtik az élet törvényszerűségeit. A mesék is azért léteznek, hogy egyfajta magyarázatot adjanak a világ dolgaira, úgy, hogy az a kisgyerek is megértse. Később, mikor már nagyobb, magától is rá fog jönni, miért meséltek neki a szülei-nagyszülei, és mi volt ezeknek a motivációja. A mesék nagyban segítik a gyerekek egészséges lelki fejlődését, ezért hasznosak.
2009. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mert a gyerekek önállóan is felépítenek maguknak egy mesevilágot és hisznek mindenben, akkor is, hogyha a szülők nem mesélnek nekik se nyusziról,se télapóról...hisznek a tündérekben meg az angyalkákban meg mindenben, mert még nem képesek különválasztani a mesevilágot a valóságtól...ezért ez az "átverés" számukra egy nagy játék, és a felnőtteknek szintúgy, hiszen nagyon élvezetes részt venni ezekben a játékokban a gyerekekkel együtt...mikor elég nagy lesz és megérti, hogy ezek a "személyek" nem léteznek, ugyanolyan vidáman fogja belevetni magát a játékba a kisebbekkel, akik még hisznek ezekben...
2009. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát igen,be kellene tiltani az összes képzeletbeli barátot,a plüsskutyát,ami tud beszélni,de csak a fiam hallja,én nem stb.

A gyerekeknek tetszik ez a misztikum és hamar rájönnek az igazságra,de játszanak tovább.Mert a játékkonyhába se igazi süti sül,de mégse dobják félre.

Az 5 éves kisfiam pár hete mondta,hogy szóljak a Jézuskának,hogy vegyek neki karácsonyra xxx-t.Tudja,mi az ábra,mégis ragaszkodik a "meséhez".A mentálisan egészséges gyerekek így vannak felépítve.

2009. dec. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnálatos jelenség az Amerikából begyűrűzött ökörség, vagyis a Mikulás, a Télapó és a Karácsony össze-vissza keverése. Ha lehet, óvakodjunk beleesni ezekbe a tudatosan, előre elkészített csapdákba.
2009. dec. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a gyerekeimnek szimplán azt mondtam már egészen picike koruktól kezdve, hogy karácsonykor az ajándékokat mi adjuk nekik, mert szeretjük őket, szerintem ebben semmi rossz nincs, de én azzal is egyetértek, ha valaki azt mondja, hogy ezt a jézuska hozta. Valaki így látja, valaki úgy.
2009. dec. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért, nem léteznek????? Ezt nem mondjátok komolyan! És ezt pont innen kell megtudnom 39 évesen... :-((((((

De ugye a fogtündér nem kamu???!!!

2010. febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem verik át őket vele. Szükség van rájuk, milyen lenne már az, hogy "fiam, menj a szobádba, míg apád eldugja a tojásokat a kertben". Sok gyerek tudja, hogy a húsvéti nyúl tulajdonképpen valamelyik szülője, de annyira jó misztikumban élni, és azt játszani, hogy tényleg a nyúl volt.
2010. márc. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!