Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mennyire néznének rám furán...

Mennyire néznének rám furán Magyarországon, ha elmennék Halloweenkor cukorkát kéregetni?

Figyelt kérdés
Lehet elküldenének a francba. :DD
2009. okt. 16. 17:45
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Utsó: Haloween és Mindenszentek nem ugyanaz...
2009. okt. 16. 20:10
 12/45 anonim ***** válasza:
85%
amúgy meg divat...legalábbis én kiröhögnélek. Az oké hogy az usa most egy nagyhatalom, meg hogy a világnyelv az angol, de ez már sztem nagyon majmolás. Azért angolszászokká ne akarjunk válni. Gáz sztem, és egy átlag amcsi is képenröhögne h te itt középeurópában utánzod őket, mint valami "balkáni angol"
2009. okt. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
65%
Ha jönne valaki hozzám cukrotkoldulni hát azt kiröhögném. Szerintem az ilyenek azt sem tudják miről szól a hálóvín és azt sem, hogy miről a karácsony.
2009. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy kiröhögnének, inkább csak bambán néznének és meg mondanák h nincs itthon cukor.Nem hiszem, h számitanak Magyarországon cukorkavadászokra...
2009. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha hozzánk vmi kedves beöltözött kisgyerek/gyerekek becsengetnének, biztos találnék nekik vmit:)
2009. okt. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

Azt hinnék, valami cigánygyerek s lopni jött!


(elnézést minden kedves cigány olvasótól!)


Ha szertenél helovinezni, akkoor meg kellene szervezni egy közösséggel, mondjuk egy osztállyal, és közösen menni, és előtte értesíteni plakátokon szórólapokon és személyesen az egész utcát, és ahhoz menni, akinek tetszik az ötlet. Mondjuk így első körben a z osztály szülőihez és a szomszédaikhoz.

Még ha tetszik is ez valakinek, akkor is kellemetlen, ha nincs rá felkészülve. Ki tart manapság (válságilag) otthon ennyi cukorkát?


Különben meg van a megfelelő magyar szokás, csak az is felélesztésre vár:

•Betlehemezés, férfiaknak, fiúknak

•Balázsolás, mikor(Balázs napkor) az iskolás gyerekek iskolára gyűjtenek

•farsang, mikor jelmezben járnak


Húsvétkor meg pénzt kapnak a házakat járó fiúcskák.


Meg lehet csinálni még a Helovínt, ezen ahárom napos hétvégén felkészültök rá és tudatjátok. Az emeletes házs környék? Plakátokat kellene tenni az ajtókra!És személyesen a szülők segítségével is, minél több embert felkeresni. Aztán csoportosan vonulni, mécsesekkel, énekelni, látványossá tenni.


Azt hiszem a magyar hagyománynak megfelelőbb lenne, ha az utcán adakoznának.

DE lesz, aki nem örül, mert fél, hogy valéami trükk, és ki akarod fosztani.

2009. okt. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
95%

A lyányomék megünnepelik, igaz már 19.

A szokott klubba mennek, s mindenki jelmezben. A cukrot maguk adják, de így is jó móka lesz.

2009. okt. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

"Különben meg van a megfelelő magyar szokás, csak az is felélesztésre vár:

•Betlehemezés, férfiaknak, fiúknak

•Balázsolás, mikor(Balázs napkor) az iskolás gyerekek iskolára gyűjtenek

•farsang, mikor jelmezben járnak"


Erre nem is gondoltam, ez egy értelmes hozzászólás volt! Szerintem ez legyen a követendő példa, legalábbis én simán csinálnék ilyet...

2009. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanazért, amiért Amerikában azokra, akik húsvétkor becsöngetnek meglocsolni a lányokat. Jó és érdekes dolog megismerkedni más kultúrákkal és néphagyományokkal, de nekünk is megvannak a sajátjaink, szerintem inkább azokat kéne megtartanunk, mint hogy más népektől "vegyük el" a sajátjaikat.
2009. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

Én is huszadik kerületi vagyok xD

ezt most muszáj volt.

Amúgy szerintem sokan még csak azt sem tudnák, hogy mit akarsz. Főleg az idősebbek. Ez tényleg olyan "tipikus" amerikai szokás. És az is lehet hogy elküldenének a francba :D Bármi megeshet. Minden ember máshogy reagálna. :P

2009. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!