Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a véleményetek a Székely...

Mi a véleményetek a Székely Himnuszról? Hallottátok már? Miért nem szeretik sokan?

Figyelt kérdés
Láttam pár blogban(magyar) ahol nagyon nagy megvetéssel írnak a székely himnuszról és egyáltalán a székelyekről és a határon túli Magyarságot sem kímélve semmi együtt érzéssel leírják őket. Szerintem ez borzalmas, hogy sok ember azt se tudja mit mondd. Okokat kérnék azoktól akik ellene vannak, hogy miért? Mit ártott neki egy Erdélyi Magyar ember?
2012. máj. 24. 23:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszoló álláspontjára vagyok kíváncsi, hogy mondtad nem ismered de rögtön elkapcsolsz ha meghallod. Miért? Én nekem is vannak dolgaim amit nem szeretek, de azokról tudom is hogy miért nem szeretem. És miért pontoznám le a véleményed? Ez is egy vélemény max nem értünk egyet ez van.
2012. máj. 26. 13:04
 12/21 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam sokáig, pár éve, hogy hivatalos rendezvényeken is felhangzik, hangulata, szép, szomorú, hasonlít a mi Himnuszunkéra, az ősökhöz, Istenhez fohászkodást tartalmaz, van benne közös éppen elég.Nem himnusznak íródott, a zeneszerző temetésén énekelték először nyilvánosan, majd egyetemisták tették ugyanezt, és kezdték innentől székely himnuszként emlegetni, Magyarországon az értelmiség ismerte, és összejöveteleiken is felhangzott illegálisan.
2012. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A régit, vagy az újat?


ez a régi:

http://www.youtube.com/watch?v=WWHJce4pCNs



az új:

Ki tudja merre, merre visz a végzet,

Göröngyös úton sötét éjjelen.

Vezesd még egyszer győzelemre néped,

Csaba királyfi csillag ösvényen.

2012. máj. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Andizsuzsi ***** válasza:
Nincs régi és új Székely himnusz. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Az első szövegét Csanády György, zenéjét Mihalik Kálmán szerezte, és nem himnusznak szánták. A "régi" Bartók műve, a szöveg szerzője ismeretlen.
2012. máj. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

na 3. vagyok..elmondom neked mi a szitu...határ mentén lakom de ezen az oldalon...


és a szlovák határ mentén is élek


a lényeg az h ami megy h így nagy Mo úgy nagy Mo hülyeség...minket majdnem meglincseltek "erdélyben" 1 magyar zászlóért magyarnak mondott...és olyan aki állampolgárságot is kapott...


miért is? a fidesz ezzel biztosítja be a hatalmát


válaszuk mi volt?takarodjunk onnan nem kíváncsiak ránk...na erről ennyit...nem kis 1-2 emberes csoportokról volt szó..amerre jártunk nagyon kevés volt a pozitívum


másrészt...székely himnusz 1 dolog.Ha annyira magyarnak tartják magukat akkor MAGYAR HIMNUSZ van csak....

emellett Szózat kellene h legyen nem szék.himnusz....

2012. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 mustafa33 ***** válasza:

8-as, az az ominózus népszavazás nem Orbán idejében volt, és bizony akkor vallottatok színt.

3-as, az után a népszavazás után mi is meg akartunk verni egy pár anyást, aki átjött tankolni, így valahogy folyt a párbeszéd:...na mi van anyáskám? -eee. - Belőlünk nem kérsz? - öö. -De a benzinünk az kéneee??? - na,no,ne. - Na húzzááál, mert mást is kapsz!!!

Féltettétek tőlünk a zsíroskenyereteket, és még mindig féltitek, pedig a miénken hagyma is van.

Ami a székely himnuszt illeti, felvidéki búcsún énekelték a falusiak (gyönyörően) a mise után a mi nemzeti imánk után, és bizony hogy nem Orbán hagyta nekik, mert ott nem fidesz volt meg emeszpé meg böszme pinokkió, hanem az isten áldotta magyar nép.

2012. jún. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
zsíros kenyeret nem féltjük a rontott húst meg nem ismeritek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. jún. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 mustafa33 ***** válasza:
A Szózatott mi szakajtottak nem énekelhetjük mert nem érvényes ránk, hogy "...a nagyvilágon e kívül, nincsen számodra hely..." mert azon szavazás óta csak így lehetne: - ...a nagyvilágon lehet, itt nincsen számodra hely, mert áldjon vagy verjen sors keze, ott élned halnod kell.
2012. jún. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
71%
En ismerem,bar erdelyi magyar vagyok,soha nem a szekely himnuszt enekelte senki,templomban is,otthon is szepen a magyar himnusz hol elso ket szakasza hol 8 szakasz hangzott el. Nem ertem en sem,hogy mi ez a "rasszizmus" ami vegulis ket kulon orszagban elo ugyanaz a nep!Ugyanaz a ver,ugyanaz az oshaza. Manapsag az emberek mindenen vitaznak,osszevesznek,pedig semmi ertelme. A tortenelmet es a multat el kene mar vegre felejteni,azok az emberek akik akkor rosszat tettek meghaltak,ez egy uj vilag,szeressuk egymast es eljunk bekevel!
2012. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Én székely vagyok és szeretem meg büszke is vagyok a székely himnuszra. Hogy miért? Mert ez csak a miénk.

Szerintem mindenki szeresse és legyen büszke a saját himnuszára, mint például ahogy a Magyar, a Román , a Német vagy más nemzetek a sajátjukra. És büszke vagyok arra is , hogy székelynek születtem.

Az ember értékét pedig nem a származása adja, hanem az ahogyan a többi emberhez viszonyul!

2012. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!