Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarok mi miért szapuljuk...

Magyarok mi miért szapuljuk és csesztetjük egymást még külföldön is?

Figyelt kérdés
Pár éve dolgoztam kint ausztriában és nagyon megdöbbentett,hogy a magyarok még ott is rakják egymás alá a szart,ott tesznek be egymásnak ahol lehet!Ezt nem csak én tapasztaltam,hanem többen is!Én személy szerint szívesebben barátkoztam a lengyellel vagy románnal!Sokkal jobban elvoltam velük,nem martuk nem basztattuk egymást!Egy lengyel fickó még az esüvőjére is elhívott!A kérdesem az lenne,hogy mire jó ez,hogy összetartás helyett még ott is a baszakodás megy egymás között?
2010. okt. 31. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert igy neveletetek egymast h csak ti vagytok es senki mas. Ha valahova elmentek es masok is magyarul beszelnek elso kerdesetek h merrol vannak a valasz utan mar mondjatok h roman cigany , mocsok szlovak stb (bocsanat nem igy akartam irni) s akkor egymast kibeszelitek s minden rosszat mondtok egymasra
2010. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

ma 16:16


Te meg mondjuk elöbb megtanulhatnál írni!:)

2010. okt. 31. 16:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ez rám nem érvényes.
2010. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Kerdezo : tegy fel normalisabb kerdest



udv 16:16 os voltam

2010. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Kedves kérdező,

A 16:16 szerintem nem magyar ajkú. Szeretnék így levelezni az Ő nyelvén.

A kérdést pedig magaddal tudnád a legjobban megbeszélni.

Te is igencsak illetékes vagy.

2010. okt. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én nem szoltam senkihez sem egy rossz szót,és nem bántottam senkit!Én ebben egyeltalán nem vagyok illetékes!Én is csak nézegettem ki a fejemből,hogy ez most mire jó amit csinálnak!Csak keverték a szart egymásnak,én szerencsére kimaradtam belőle!
2010. okt. 31. 17:09
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
MIVEL magyarok - és a magyarokra ez jellemzö.
2010. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Ez szerintem nagyon de nagyon személy és szituáció függő. Annyira tévedésben vagytok. Van tizenhárom millió magyar ajkú ember,és ti kb 3-4 személy közötti vacakolása miatt levontok egy egész népre egy ilyen hasonlatot?


Sajnos nagyon sok a pesszimista magyar,és míg régen büszke nép voltunk,sajnos a rendszerváltás után a hirtelen nyugati életszínvonalt meglátva mindenki leírta Magyarországot. Közben a nyugat meg nem írt le minket,ők nagyon is jól tudták/tudják még manapság is,hogy milyen szocializmus volt itt. Az eltelt húsz év alatt rengeteget fejlődött az ország. Persze ezt te nem veszed észre mikor ezek nagyon lassan történnek,de mit vársz? Holnapra építsünk fel egy teljesen vadiúj országot? Amerika vagy Franciaország sem 20év alatt épült fel. Persze van sok baj,de hol nincs? Franciaországban is tüntetések,bevándorlók. Britanniába is korrupció,királyi család botrányok.Amerikába is akad néger probléma.multik.

Mi meg itt vagyok Európa szívébe egy gyönyörű és bár kicsit megsínylődött fővárossal,amit folyamatosan fejlesztenek és újítanak csak most még egy válság közbe jött. Akik siránkoznak hogy húsz éve sokkal jobb volt. Azokat szívesen visszaküldeném a múltba. Hol volt még akkor Plazma tv,okos telefonok,internet,rengeteg ruhaüzlet,kaja dömping,olcsó de jó kocsik (ezzel arra utalok,hogy húsz éve kb mindenkinek Trabantja volt,ma meg egy légkondis kocsi elérhető 2 millióért.) hol repülhettél te húsz éve ennyit külföldre? számíógépek,playstation,mozgásérzékelős játékok meg fene tudja még mennyi mindent kaptunk a húsz év alatt. és úgy hogy változatlanul tanár az anyám és egy cégnél egy alkalmazott az apán. kb 120-120-as fizetéssel. Akkor most miről beszélünk?

Bocsi kicsit elsikerült kalandoznom az alapkérdésedtől. De én igenis szeretem a hazámat,és egyáltalán nem vagyok rosszabbak mint más népek.Mindenhol ugyan így vannak ilyen esetek,ez az emberi ösztön :)

2010. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
bocsi kétszer is vagyok-at írtam vagyunk helyett. De gondolom érhető.
2010. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

én speciel utálom a magyarok (természetesen magamban is) a negatívumokat. nem hiszem, hogy egy lengyel, francia, teljesen mindegy milyen származású ne rendelkezne valami kellemetlen szokással.. lehet nem marakodtak, és nem is fognak, de 1x hallottam egy felmérést: megkérdeztek 100 magyart, 100 franciát hogy érzi magát; franciák 80-90% jól érezte magát, míg magyarok: 30-40% . Ez nem speciel az országtól függ, egyszerűen van egy csomó ország ahol nem panaszkodnak egyből.. mi magyarok: jajj meghalt xy, jajj nincs pénze xy-nak. ők is beszélnek erről, de nem ennyit, és ilyen sokszor. ezt én úgy hallottam, szóval nem én találtam ki. van valóság alapja...

szerintem a marakodás az irigység, és a rengeteg negatívum miatt lehet. de az én véleményem: birkák az emberek, és a hüllő agyuk többet használódik mint kéne... :)

2010. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!