Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a magyar himnusz dallama szörnyű?

Figyelt kérdés
annyira lehangoló, tiszta gyász az egész. minden más nemzet himnusza vidám, dicsőséges hangzású, és nem ilyen letargikus. a himnusz ünnepek alkalmával szól, nem kéne ilyen gyászosnak lennie
2010. aug. 15. 18:03
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
0%
Fogyatékos kérdező, fogyatékos kérdése. Egyszerűen hülye vagy barátom az a bajod!
2010. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Mért lenne fogyatékos? Én abszolút egyetértek vele, a himnuszunk dallama és a szövege sem túl felemelő. Egy himnusz célja, hogy összetartsa, lelkesítse a nemzetet, hogy az itt élők büszkék legyenek arra, hogy magyarok. Hát, ettől a műtől én nem leszek túl lelkes...


Amúgy tudtátok, hogy Uruguay és Paraguay himnuszát is magyar zeneszerző írta? Szerintem sokkal jobbak, mint a miénk.

2010. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

értem, h mit mondasz

de egy állam himnuszának szövege és dallama ne azon múljon már, h az általános iskolai diákoknak mi tetszik, meg mi nem

majd ha nagyobbak lesznek, megértik, h miért olyan, amilyen

am. sem lesz nagyobb hazafi egy 8 éves, ha szereti a himnuszát

meg aztán...ki írja át, meg milyenre? ki döntse el, h milyen legyen? az országgyűlés?? hát..sztem akkor inkább maradjon ez

am meg ha az EB-re gondolok..meg a jobbnál jobb eredményekre..akkor nem hinném, h aki mondjuk aranyat nyert, annak olyan megterhelő utána a himnuszunkat meghallgatni

inkább örül annak, h e sanyarú történelmű (és ezáltal imaszerű himnusszal rendelkező) országnak emelhette fényét, tehetett érte vmit, amit az egész világ láthat

2010. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

ok értelmes válasz, igazad van. de hogy ki írja át? pályázat, beérkező zenék felülvizsgálata, szavazás kiírása, kész

lásd 200 ft-os érme...

2010. aug. 19. 15:49
 25/29 anonim ***** válasza:
Olimpián könnyebben sírnak az érmes sportolóink:-).
2012. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
b.aszki, már 2 év eltelt a kérdés óta:S
2012. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Na és?
2012. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Más lett a himnusz? Tudtommal nem...
2012. szept. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
"One of the best and emotional national anthems of the world! Lang lebe Ungarn, greetings from Germany"
2012. dec. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!