Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a magyar himnusz dallama szörnyű?

Figyelt kérdés
annyira lehangoló, tiszta gyász az egész. minden más nemzet himnusza vidám, dicsőséges hangzású, és nem ilyen letargikus. a himnusz ünnepek alkalmával szól, nem kéne ilyen gyászosnak lennie
2010. aug. 15. 18:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se, olasz francia orosz ami tetszik.
2010. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
62%
Én sem szeretem, nagyon lassú és lehangoló. Szerintem egy himnusznak pont az ellentétének kellene lennie mint amit írtam. Amúgy a szövege annyira nem rossz.
2010. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
66%

jó, hát ez ilyen...magasztos, pátosszalteli

és amilyen sanyarú a magyarok sorsa..gondoljunk bele egy kicsit a történelmünkbe! vagy csak nézzünk körül a mai Magyarországon...pont ideillő

mi, akik sírva vigadunk...ezt a Himnuszt kell, h énekeljük

én személy szerint megbékéltem vele

az orosz himnusz persze, h olyan, amilyen...egy nagyhatalomnak erőt kell sugároznia, nem pedig könyörögnie Istenhez..

2010. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

egyetértek, a szövege szerintem is jó, de pl az első versszakra (amit ugye mindig énekelünk) szerintem illene is egy kicsit dallamosabb, amolyan indulószerű zene.

az pedig, hogy milyen volt a nemzet sorsa, nem feltétel annak, hogy ilyen legyen. igazából most az úszó EB-s eredményhirdetések alatt gondolkoztam el ezen. állnak a dobogón a bajnokok, és nem valami dicsőítő zene szól, hanem ez. kb elveszi a kedvüket az egészből, és csak kényszerből éneklik, dúdolják. szerintem ennek nem erről kéne szólnia. szerintem az a jó himnusz, amit még az ált iskolai ünnepségen is szivesen énekelnek a kisgyerekek, és nem mérgesen hallgatják, hogy jajj már megint ez... na de csöndben kell lenni, mert hát mégis. és jól megutálják igy a himnuszt

2010. aug. 15. 20:03
 15/29 anonim válasza:
57%
Nekem így is tetszik, és szerintem nem baj, hogy nem olyan, mint a többi országnak. Ráadásul ebbe benne van az egész történelmünk, és tök igaz ami benne van.
2010. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
57%
Nem. Szerintem szép dallam.
2010. aug. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
35%
Nézz bele a történelmünkbe. És meglátod az okát.
2010. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
56%
Azt szokták mondani, hogy abban különbözik a többi himnusztól, hogy azok dicsekvések, ez pedig egy nemzeti imádság. fohász.
2010. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
jönnek ezek a válaszok, hogy a történelem meg stb.. de olvassátok már el mit írtam előbb. az emberek nagyrészével megutáltatják már az ált. iskolában. senki nem akar egy énekelhetetlen, temetésre szóló dalt énekelni. és magyarázhatod egy 10 évesnek, hogy mi volt a történelemben. meg nemzetközi versenyek győzteseinek sem hiszem, hogy a dobogó tetején a lehangoló dallam kell.
2010. aug. 17. 10:50
 20/29 anonim válasza:
én szeretem a dallamát de a szöveg az nem
2010. aug. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!