Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a magyar himnusz dallama szörnyű?

Figyelt kérdés
annyira lehangoló, tiszta gyász az egész. minden más nemzet himnusza vidám, dicsőséges hangzású, és nem ilyen letargikus. a himnusz ünnepek alkalmával szól, nem kéne ilyen gyászosnak lennie
2010. aug. 15. 18:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Az izlandi és az izraeli himnusz hangulata is hasonló, mégis mindhármat nagyon szeretem. A mi himnuszunk a fájdalomról szól, szomorú és szép csengésű. Régebben én is kikeltem magamból ez ellen, de mára megbékéltem vele, hogy nekünk nem csujjogatós, örömködős himnuszunk van, hanem méltóságteljes és gyászos.

Ha eleve vidámabb hangulatú himnuszunk lett volna, akkor nem tűnne fel, de egy olyan szöveghez, mint a Himnusz, mégis milyen dallamot lehetne írni, ha nem ilyet? :)

22L

2010. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
Nemrég láttam egy régi dokumentumfilmet, ami IV. Károly magyarországi koronázásakor készült, és az alatt ment a himnusz is. Meglepődtem, mert sokkal gyorsabban, afféle indulónak játszotta a katonai fúvószenekar, nem a manapság szokásos búvalbaszott stílusban. Nem tudom, mikor terjedhetett el a mostani előadásmód, de valószínűleg nem Erkel Ferenc eredeti elképzelése volt.
2010. aug. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Én is jobban szeretem pl. a kanadai hinuszt, de ez van ezt kell szeretni. Amúgy nem a dallammal van a baj, az teljesen illik a szöveghez.
2010. aug. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Sztem szép... bár lehangoló, igaz, ami igaz.
2010. aug. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
43%

igen, borzalmas, lassú, egy temetésre sokkal jobban illik.

a szövege is szörnyű, én újat komponáltatnék/íratnék.

2010. aug. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
35%
Nekem kimondottan nem tetszik...Nagyon megérett már a cserére.Mégiscsak sok ember ebből vonja le,az első és talán egyetlen következtetését (persze tudat alatt) a magyar népről.Sokkal vidámabb himnuszra lenne szükség szerintem.
2010. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
53%
nekem a franciáké tetszik, ez szerintem siralmas és már-már irritáló
2010. aug. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
még talán azt kritizálnám, hogy én szivesen énekelném is, de egyszerűen nem lehet. 20 éves fiú vagyok, nicns egy hang amit énekelni tudnék, mert kb operába való hangmagasságokban kell énekelni... ti is igy látjátok?
2010. aug. 15. 18:28
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

Kiénekelni tényleg nehéz, én a legmagasabb hangoknál le szoktam ugorni egy oktávot. Ha nem szólóban éneklem, senkinek nem tűnik fel. (Szólóban meg nem éneklem.)


Az, hogy "gyászos" a dallama, hát igen. A mi Himnuszunk egy könyörgés, egy imaféleség. Olvasd el az összes versszakát, benne van a történelmünk-kultúránk. Nekem sokkal emberibb, szerényebb, és kedvesebb, mint egy győzelmi induló. Szeretem énekelni, szavalni.

2010. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%
Eredetileg "csujjogatós" volt! De nem tetszett a "nagyokosoknak" és átment siralmasba... Minden egyes iskolai ünnepségen fapofával végig kellett állni az egészet - na én ezért utáltam meg...
2010. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!