Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen ceruzamárkát tartasz a...

Milyen ceruzamárkát tartasz a legeslegjobb minőségűnek rajzoláshoz?

Figyelt kérdés
Nagyon prémium kategóriát keresek, nem baj, ha itthon nincsen!

2014. szept. 1. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Faber Castell.
2014. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sznesceruza:

- Faber Castell: Polychromos

- Derwent: Coloursoft, Academy, Inktense, Artists, Studio (itt mindegyik más típusút jelöl, a Colorsoft, pl extra lágy, bársonyos színű, az Inktense az egy akvarellceruza-verzió (csak azoknál élesebb, szebbek a színei) a Studio keményebb, precízebb, Artists és Academy mindenre jó :D

- Prismacolor

- Cretacolor

- Caran D'ache


Mindegyikre ismerek elismert űvészt, aki használ, szóval, ezek kb A Prémium kategória. van aki a Polyra esküszik, van aki a Derwentre stb. igazából ez egyéni ízlés kérdése.


A Caran, és a Prisma ezek közül a legdrágább, sztem nem is lehet itthon kapni őket. Netről viszonylag könnyen beszerezhetők, de én nem mernék ceruzát onnan rendelni:D Polychromos elvétve akad, Derwent majdnem minden nagyobb művészboltban van.

Cretacolor: Némi utánajárás után beszerezhető, de sztem kicsi a színkészlete.


Nekem van egy FC készletem és többféle, egyesével vett Derwentem. De, ha összegyűlik a pénz, akkor egy nagyobb Coloursoft, egy kisebb Studio és egy kisebb Inktense készletet fogok venni.


Árak: 12-es készlet olyan 3000 körül van a legnagyobb palettáknak pedig,- amik 72 ill 120 darabosak- 80 és 120 ezer közt van az ára ( függ attól, hogy díszdobozos-e és persze a márkától)



Grafitcerka:

Ugyanezek a márkák, de ott pl. szökőpályán nálam becsúszott a Lyra artdesign ceruzája. Azt pl jobbnak tartom, mint a FC-t.

2014. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 love my unicorn válasza:
Derwent
2014. szept. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

carismát használt régen, most a prisma lett helyette, de keresek valami újat vagy olyat amit nem ismer.

usából fogom rendelni. ott találtam prismát 150 dbosat ha nem döntök más mellett.

a derwentet nem ismerem megnézem.

2014. szept. 2. 20:21
 5/9 A kérdező kommentje:
ja az lemaradt hogy prismából a soft ceruzák.
2014. szept. 2. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.


Hát, sztem próbált ki a Derwentet lágy kategóriában a Coloursoft szvsz jobb, mint a Prisma.

Persze lehet, neked az eddig jól bevált jobban tetszene, szal, ha a pénz tényleg nem akadály, vegyél próbának egy 12 v 24 db-os Derwentet és nézd meg ( 3-8 ezer közt mozog az ára ) :)

2014. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

a férjemnek lenne:-)

rendben, köszi a tippet. akkor ez jobb mint a prisma?

2014. szept. 3. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:

#2 again:

Nekem jobban bejött, szóval, sztem jobbak. Szépen lehet őket összemosni, 1-2 rétegben lágyabb, "ködösebb"- krémesebb színűek, viszont rétegelve ("burnishing"-lol, nem jut eszembe magyarul :D ) nagyon szép élénk színeket is adnak

2014. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Derwentet, meg tudnám szeretni a Prismacolort is :D
2014. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!