Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen lett a versem? 13/L

Milyen lett a versem? 13/L

Figyelt kérdés

Az árny fogságában


Árnyba vészve, harcba lépve,

S kérni az árnyat láncra verve.

Csekély jutalom a bizalom,

Mikor dúdolhatom víg dalom?


Fülesbagoly figyel az ágról,

Ki el nem szabadul a láncról.

Nem veszi észre a halandót,

Ki hiába hallat hallhatót.



Csusszan s röppent zajongva,

Árnyak dúlnak az éjszaka.

Nyúlánk test és nyájas mozgás,

Kísértetiesen lágy a hangzás.



Remete hegyek visszhangja,

A kecses árnyat megszólja.

Fogva tartva csókos szája

Végmondatom elmondatja.



Sírva sírni, s könyörögni

De őt nem fogja meghatni.

Egy utolsót lökve rács ajtaján,

Leestem a földre kábán.



Végső nyögés, s önuralom,

Kínlódik a belső hangom.

Belépve az árny zajába,

Végcsapzottak halálába.


Falhoz hányva, zajba lépve,

S kérni az árnyat láncra verve.

Csekély jutalom a bizalom,

Nem dúdolhatom víg dalom.



2013. nov. 13. 16:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A korodhoz képest nem is rossz. :) Kicsit nehéz olvasni, de ez lehet az én hibám is. Néhol mintha a ritmus és a szavak játéka az értelem rovására menne, de azért össze lehet rakni a lényeget, csak nehéz.


Olvasnivaló :)

[link]

Hasonlóan sötét, de más módon szenvedő, mint a tied, csendesebb, befelé fordulóbb, elmélázóbb. (Talán épp ezért fájdalmas.)

2013. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A fenti linken el van itt-ott gépelve, inkább itt keress rá:

[link]

:)

2013. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
13 éves? Folytasd mindenképp! Írj, gyakorolj!
2013. nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! :)
2013. nov. 15. 20:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de valami nem tiszta.Nem egy vers szerkesztő program vagy egy idősebb valaki segített megírni?Végcsapzottak, végmondatom, falhoz hányva,stb stb,ilyen kifejezéseket honnan ismer egy 13/L? És tudod mit jelentenek? Szóval nekem különös...
2013. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tudom mit jelentenek. És teljes egészében én írtam :) Sajnálom, hogy nehéz elhinni...
2013. nov. 16. 20:42
 7/14 A kérdező kommentje:
Talán mostanság nehéz elhinni, hogy van akit ilyen korban is érdekel a költészet, és aki már korán elkezdett gyakorolni. De az inkább megtisztelő, hogy valaki olyan jónak találja, hogy nem hiszi el, hogy egy 13 éves írta, s bár lehet nem jó szándékból írtad, de köszönöm :)
2013. nov. 16. 20:46
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne keress rossz szándékot a megjegyzésembe mert nincs benne!Ha leírnád mire gondolsz a "végcsapzottak, falhoz hányva, végmondatom" szavak tartalmát illetöen szívesen elovasnám.És kíváncsi lennék milyen versszerkezetbe írtad.

Ha nincs szerkezete (sajnos tényleg nincs), az természetesen nem baj hiszen 13 évesen nem kell még tudni a kötött szerkezeti formák alkalmazását, de ha te gondolod ez megfelel valamelyiknek az érdekelne melyikre gondolsz.

2013. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Örülök azért, hogy nincs semmi hátsószándékod... Végcsapzottak alatt azt értem, hogy akik végkimerülésben vannak, nincs több erejük. Végmondatom alatt pedig, hogy az utolsó mondatom. Falhoz hányva meg falhoz dobva, stb, ilyesmi... És hát szerkezete tényleg nincs mert még nem igazán tanultuk, de nekem így is megfelel.
2013. nov. 17. 14:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha így van, átlagon felüli tehetség vagy!
2013. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!