Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen lett a versem?

Milyen lett a versem?

Figyelt kérdés

Az első versem, tudom, nem tökéletes, és annak benne hibák, amúgy 14 éves lány vagyok. Egyébként az baj, ha nem tudok másról írni csak a halálról, és a szerelemről?


Volt egy tőr, mi átszúrta a szívemet,

Élettelen testem a földre heveredett.

Vérem kicsordult, saját utat talált,

S vörösre festette az égszínű kék szobát.

Addig nem sejtettem milyen is a halál,

Míg egy kegyetlen penge a szívemen nem hatolt át.

Lelkem elszált, testemet otthagyta,

Élet már nem volt benne, sem egy csöpnyi kis szikra.

Aztán rátaláltak egy megdermedt testre,

Senki sem tudta, de mindenki sejtette:

A szerelméért mégis megtette.


2011. aug. 13. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát azon kívül, hogy nekem személy szerint egyáltalán nem tetszik a témája miatt, annyira nem rossz technikailag, mint lehetne 14 évesen (láttam már idősebbtől is sokkal rosszabbat), de azt tudnod kell, hogy a téma nagyban meghatározza, milyen jó lehet egy vers.

Az a véleményem, hogy a hozzád hasonló fiatalok azért foglalkoznak ennyit a szerelemmel és a halállal, mert a média is ezt sujkolja, de igazából semmi szükség, hogy a te korodban a halállal foglalkozz. Én is írtam régebben verseket, nagyjából annyi idős koromban kezdtem, mint te most, és nyilvánvalóan legalább a fele szerelmes vers volt. :) De még ha foglalkozol is a szerelemmel, inkább próbáld meg az élettel keverni, és ne a halállal, hogy ne ilyen depressziós gondolatokkal tömd tele a fejed már ilyen fiatalon! :) Jót tesz neked, ha "kiírhatod" ilyen formában az érzéseidet magadból, később lehet, hogy viccesnek fogod találni a régi verseidet... de hát ez az élet rendje.

Ja és próbálj meg néha trükkös, vicces verseket is írkálni, mert attól fejlődik a rímtechnikád. :)

2011. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kapitány_úr ***** válasza:
A gondolatvezetése egész jó, viszont a dallamossága borzalmas. Ez utóbbit tanulmányozd (+ a magyar "hejjesirst"), a többi (i mean: képek, téma stb.) majd jön magától - vagy nem.
2011. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A helyesítás meglepően jó - átlag 14 évesekhez képest. A vers egészében gyenge rock-utánérzés. Olyan, amit évek múlva szégellni fogsz, de nehogy megsemmisítsd, mert még néhány év, és mosolyogni fogsz rajta. Egy-két jól eltalált kép, jelző azért akad benne: Nem vagy tehetségtelen, csak a világképednek nagyobb mélységeket és magasságokat meghódítania. Olvass verseket, és járj nyitott szemmel a világban.
2011. aug. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 14. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Csak azt tudom mondani, ami már elhangzott: sok hiba van benne, ügyetlen megfogalmazások, közhelyes képek stb. De milyen legyen az első vers 14 évesen? Nem vagy tehetségtelen, lehet, hogy komolyabban kellene foglalkoznod a versírással. Ez persze egy tudomány, amit elmélyült munkával el kell sajátítani.


Olvass jó irodalmat, olvass egy idő után a dolog technikai oldaláról is (pl. verstan), írj verseket és kritikusan vizsgáld őket, fokozatosan javítgasd.


Egy tanács: lehetőleg pont ne a halálról és a szerelemről írj. Mivel ezek a költészet legnagyobb témái közé tartoznak, ezért szinte képtelenség ezekről jó verset írni. Ami jó, azt ezekről már leírták, újat egyelőre nem tudsz mondani ezekben a témákban. Szíveket átszúró tőrökkel, kiserkenő vérrel, vérvörösre festett dolgokkal, elszálló lelkekkel stb. tele van a költészet. Ha ezeket belerakod egy versbe, az eredmény jó eséllyel közhelygyűjtemény lesz, hacsak nem valami fergetegesen eredeti módon nyúlsz a témához.


Ráadásul ha halálról vagy szerelemről írsz, akkor igazán fesztelen se tudsz lenni, hanem már elképzeléseid vannak arról, milyen egy ilyen vers. Máshonnan vett kifejezések és képek akaratlanul is beszivárognak.


Valami alkalmasabb témát kellene találni, és új módon megközelíteni.

2011. aug. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én speciel NEM tudnék ilyen verset írni.

Írkálgass , jó lesz az!

2011. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem, csak valamivel korábban. Egyáltalán nem baj, hogy egyelőre csak ezekről a témákról tudsz írni, ez majd változni fog idővel, ebben biztos vagyok :) Írogass nyugodtan.


17/L

2011. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! : )
2011. szept. 15. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!