Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha valaki másol valamiről, az...

Ha valaki másol valamiről, az is jól tud rajzolni vagy csak simán egy másoló?

Figyelt kérdés

2012. dec. 27. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak másolni tud (de azt nagyon jól), de egyébként rosszul rajzol, akkor részképessége jó a rajzban. Ha jól tud másolni, az is egy képesség.

Vannak olyan munkakörök, amihez jó lehet ez a fajta rajztudás.

2012. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát attól függ mit nevezünk rajzolásnak :P Szerintem az jól tud rajzolni, de nincs kreativitása. Mások szerint meg csak a fejből/valós térből való rajzolás a rajzolás.
2012. dec. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tökéletesen tudok másolni, rajzolni viszont csapnivaló vagyok. Ugyanígy vagyok a festményekkel is, jó hamisító lennék, de magamtól festeni valamit az nulla.
2012. dec. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen emberek jó kézügyességgel rendelkeznek és ügyes megfigyelők, de művészeti érzékük nincsen. Ez önmagában még természetesen nem gond, hiszen mindenki másban kiemelkedő.

A probléma ott kezdődik, hogy a "másolók" általában sokkal több elismerést kapnak az egyedi alkotóknál, ezáltal pedig nagyon fenn hordják az orrukat, tévedhetetlen művészként gondolnak magukra és nem fogadják el a kritikát sem. Nekem is van egy-két ilyen ismerősöm, az egyiküket évek óta nagyon közelről ismerem, és bátran kijelenthető, hogy zéró kreativitással rendelkezik, a realisztikus másolásban ki is merül a rajztudása. Viszont a művészetekhez nem értő emberek kiskorától fogva az egekig magasztalták, ennek megfelelően tehát az egója is valahol az ózonréteg közelében jár... :)

És igen, dühítő, mikor az építő kritikát is azonnal csuklóból elutasítja; egyszerűen számításba sem veszi, hogy ő hibázhat. Rettenetesen torz az önképe, gyakorlatilag született zseniként látja magát. Sajnos ilyen emberek mindenhol vannak szép számmal, és meg kell tanulni nem törődni velük.

2014. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!