Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen lett a rajzom?

Szerintetek milyen lett a rajzom?

Figyelt kérdés

[link]


Szeretnék rajzolni egy mangát,csak a rajztudásom nem olyan jó,úgyhogy most rengeteget gyakorlok.

Rajztanárhoz sosem jártam,semmilyen extra tapasztalatom nincs,csak youtube-on szoktam nézni how to draw... videókat.

Most szemeket gyakorlok,mert fákat már tudok nagyjából,bár még azokat is gyakorlom.

A válaszokat előre is köszi!


(Jobb oldalon az egy orr lett volna,csak elfelejtettem kiradírozni,pedig rossz lett!!! :S )


2012. márc. 18. 13:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
"tudok rajzolni, ráadásul majdnem fotoszinten" Úgyérted MÁSOLNI tudsz fotóról? Nagy művészet :)
2012. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

anyám ennyi gyökeret....igen fotokat másolok de tudok mást is de nem lényeg. amuyg is a magam szorakozásra csinálom nem azért hogy müvész legyek akkor meg NEM MINDEGY????

amugy is az volt a baj hogy mutassak egy szemet. a kérdezö is gondolom másolva tanul..lehet hogy nem müvészet,de majd ha jobbat csinálsz akkor ugass!

2012. márc. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Csak tudod, egy fénykép másolására már évtizedek óta feltaláltak gépeket. Van benne munka és szükséges egy adott technikai tudás, de művészi értéke az ilyen rajzoknak nincs. Mechanikusan történik az egész. Ha rákeresel a jobbagyféltekes rajztanfolyamok előtte-utána képeire, akkor láthatod hogy elég sok embernek 3 nap alatt sikerül elsajátítania a másolást egy elfogadható szintre. De az még messze nem rajzolás.


Egy mangát rajzolni pedig a semmiből kell. Fejből kell meghúzni minden egyes vonalat.

2012. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

ha saját mangát akarsz tervezni akkor igen. de ha lemásolsz mangát akkor azt is másolod.és tanulni csak másolással lehet.

ha rendelésre készitesz portrét akkor azt nyilván le kell másolnod pl,nem fejböl fogod lerajzolni. de mint mondtam nem csak másolni tudok.de szinte minden rajzolo keres képeket segitségnek. megtervez egy rajzot de fejböl nem tudja hogy néz ki pontosan mittomén egy párduc, keres egy képet. megtervezi a hátteret meg a kiegészitöket meg a keretet esetleg. azt ne mond hogy az se rajzolás.mindenki használ segédképeket. nincs olyan ember aki mindent le tud rajzolni fejböl.

én simán lerajzolok neked egy sárkányt vagy egy lovat,pontos izületekkel stb de az izomtonusokhoz már kéne a segitség.csak azt tudod jol lerajzolni amit sokszor rajzolsz. ha én csak lovakat rajzolnék akkor már menne fejböl is az árnyékolás is.de mindenfélét rajzolok igy semmibe se vagyok tökéletes, de az meg uncsi ha csak egyfélét rajzolsz.


a jobb agyféltekésen használhatnak vonalzot,mert egy pontosan ugyanakkora portrét kell lerajzolniuk amekkora a kinyomtatott kép. igy ki tudják centizni a távolságokat.miliméter pontossággal.a tonusozás meg már csak ügyesség kérdése, ráadásul fekete fehér képet marha egyszerü lemásolni. egy szinesen nem ugy néz ki semmi, azt neked kell érzékelni hogy hol kell árnyékot rajzolnod.

vonalzo nélkül lemásolni egy képet annyira nem egyszerü.föleg ha mondjuk egy kicsi képröl rajzolsz nagyot vagy forditva. ahhoz már kicsit több kell mint egy vonalzo,meg maszatolás.

én ugy vélem az egyéni meglátás és tervezés a müvészet. az ha másolsz az tényleg nem az.az csak gyakorlás kérdése. de ha másolod a kiegészitöket de te rakod össze a képet,akkor szerintem már az is müvészetszámba megy.

luis royo is beállitja a csajokat a képeihez,hasonlo ruhában és köré rajzolja a szörnyeket meg a csatát.az is másolás akkor.van aki fotokat gyüjt magának mert megtetszik neki egy gyökér vagy egy levél és felhasználja a képekhez. mind mind másolás.

2012. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Saját kompoziciót összeállítani referenciaképek segítségével úgy hogy abból valami jó dolog süljön ki, az már művészet. Ezt a vonalat vidd és ne légy arrogáns a kezdő ám lelkes rajzolókkal és tisztelni foglak!
2012. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ok lehet hogy kicsit nyers voltam, de oda is irtam hogy nem bántásként.mert ha van szeme akkor látja hogy nem jo. de én legalább adtam neki tippeket,mig te mit is mondtál, "szerintem jó!"ha mellé rakok egy tényleg gyönyörü szemet arra mit mondtál volna ha ez a "jó" kategória?ugy nem lehet rajzot tanitani ha azt mondod nekik hogy jó,csak hogy ne bántsd meg öket.nyilván biztos tulzásba estem,sajnálom, de én nem fogom megsimogatni a buksiját hogy ooo hát ez elég jó ,csak igy tovább.Abbol nem tanul.

Mentségemre szolgál hogy olyan kollegáim vannak akiknek ha csak szimplán azt mondom ,hogy az kicsi(cukrászdiszeket csinálok)akkor megkérdezi hogy akkor most mit csináljon?......ilyenkor üvölteni tudnék... nem egyértelmü hogy nagyobbat kell csinálni? ráadásul kép is van amiröl le tudja nézni az arányokat.

ha a szájába rágom hogy az tul kicsi, csinálja nagyobbra, magyarul gyurja össze,akkor meg ki van akadva hogy mégegyszer meg kell csinálni.és már itt van két éve...és ügyes lenne ha nem lenne lusta.


szoval én ugy vagyok vbele hogy ha most 10esn azt mondtuk volna hogy ez mennyire szép akkor szétvetné a büszkeség, csinálná tovább igy,amig jön valami extra paraszt aki letöri a szarvát.


ja meg még annyit hogy ha nem tudnék rajzolni akkor is látnám hogy nem jo. ehez nem kell rajztudás. tudás nélkül is látom egy rajzon hogy min kéne javitani.a tanács az bárkitöl jo, ha van szeme.ezt csak arra irtam hogy mondtad hogy mutassak egy szemet én milyet tudok.


:)

2012. márc. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
amugymeg nem biztos hogy a kérdezö sértésnek vette az irományom. nem közölte. meg különben is ha nem tetszik neki oltson le ö.védje meg magát.de én legalábbn irtam tippeket nem ugy mint a "FOS" szövegü illetö. szerintem az haszontalanabb válasz volt mint az enyém.:)
2012. márc. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

nem lett rossz. én sohasem tudtam mangát rajzolni pedig nagyon szeretnék. szerintem ha nem egy annyira jól akkor ne erőltesd. tapasztalatból mondom: próbálj ki minél több technikát. tudok rajzolni, de ha mangát szeretnék... kb a pálcika ember-dedós szintű rajz lesz xD találd meg a Te stílusod :)

én pl. a toll/filc rajzokhoz értek:

[link]

2012. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hahaha, ez aranyos! :D

Hát úgy látom nem nagyon van tehetséged, de attól még van esély!


Nézd, ez a nő sem tud olyan jól rajzolni, mégis csinált egy mangát, és szerintem aranyos! :) Nem kell annyira erőlködnöd, hogy szép legyen, egy egyszerű rajz is szórakoztató tud lenni.


[link]

2012. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Amúgy ez egy elég szép szem, és viszonylag (...) egyszerű!

[link]


Persze nem mondom, hogy te is rajzolj ilyet, mivel azért kell hozzá tehetség is, de szerintem nehezen bár, de le tudnál rajzolni valami hasonlót.



De hozok még képeket, hátha találsz valami egyszerűt! :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



De szerintem egy ilyen tök egyszerű tökéletesen megfelel egy mangához! Elég gyakori az ilyen szem.

[link]


Sok sikert! ;)

2012. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!