Szerintem eléggé borzasztó szembesülni azzal, hogy pl. a Művészetek Palotájába leginkább az idősebb és a középkorú rétegek járnak. És mi van akkor, ha ők nem lesznek már? Persze, az teljesen jogos, hogy a fiatalok kb. 7%-a (zenésznek tanulók és akiket csak szimplán érdekel a komolyzene) ugyanúgy ott van egy komolyzenei előadáson, és a többi? Pedig olyan csodálatosak. És egy csomó olyan fantasztikus mű van, ami biztos vagyok benne, hogy sok fiatalnak tetszene, csak nem ismerik. Mozartnál és Beethovennél megálltak ilyen szempontból a zenei fejlődésben. Legtöbbjük azt sem tudja, hol van a Zeneakadémia. Vagy nem tudják, és nem is érdekli őket hogy néz ki belülről az Operaház, vagy ha el is mennek, csupán kényszerből, és jóízűen aludják végig azt az előadást, amire a zenészek, táncosok vagy énekesek több, mint 15 évet tanultak, hogy eleget tegyenek annak a közönségnek akik hallgatják őket!
Mellesleg én is tizenéves fiatal vagyok, zenésznek készülök, és ez a helyzet mélységesen felháborít.
Én néha járnék ilyen helyekre de mivel még nincs önálló keresetem biztosan nem fogok 240 km-ről koncertekre utazgatni. Azért ezt is vedd figyelembe.
Másrészről: nem mindenki szereti a zenét, műfajtól függetlenül. Van, hogy hetekig nem is hallgatok semmit és mégis elvagyok. Ellenben imádok szépirodalmat olvasni, engem az szórakoztat.
2011. febr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
2/50 anonim válasza:
Mert a TV-ben ,neten csak az igénytelen együtteseket hallgatják,és ez a divat. Az iskolában sem tanítják a komoly zenét,ha egyáltalán az énekórán szóba kerül. A szülők többsége pedig nem ér rá otthon zenét hallgatni,így a gyerek sem ismeri a komoly zenét.
Elég szomorú ez a jövő generáció szempontjából.
A Kádár-rendszerben rendszeresen voltak a TV-ben opera előadások,operettek, az iskolák vasárnaponként csoportosan vitték a gyerekeket vidékről is az Opera-házba stb.
Nem a rendszert sírom vissza,de ebben a vonatkozásban volna mit utánozni.
2011. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
3/50 anonim válasza:
Én is mondhatnék egy csomó olyan dolgot ami szerintem csodálatos mégis kevés fiatalt érdekel... És akkor mi van? Had döntse már el mindenki hogy mivel foglalkozik! Miért baj ha éppen valakit a komolyzene nem fog meg, vagy nem érdekli hogy néz ki az Operaház? Ettől nem lesz kevesebb vagy több senki, egyszerüen csak különbözőek az emberek.
2011. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
4/50 anonim válasza:
napjainkban... régen sem volt az egyáltalán szerintem. Kérdezd meg nagymamádat, hogy hányszor hallgatott Vivaldit szabadidejében. Régen sem szerették többen, sőt lehetőségük sem nagyon volt rá az embereknek.
2011. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
5/50 anonim válasza:
Szerintem a komolyzene élvezetéhez nyugalom, türelem, szabadidő kell, amit csak arra tudsz fordítani. A mai fiatalabb korosztály hozzá van szokva, hogy mindent gyorsan kell csinálni, sietni kell. A pörgős élethez szokott embereket szerintem lehet, hogy még zavarná is a komolyzene "lassúsága".
Tesóm most 4.-es középsuliban, és őket szokták vinni minden évben hangversenyre. Én is meg szoktam néha mutatni egy-két kedvencemet (bár én sem értek a komolyzenéhez, csak a népszerűbbeket ismerem). Szóval ő szereti ezt a fajta zenét is, pedig a fő iránya homlokegyenest más (rock, metal). Még fiatal korban rá kellene szánni az iskolában néhány órahosszát, és hallgattatni velük a koruknak megfelelő, emészthető darabokat. Ez sokat segítene a helyzeten.
2011. febr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
6/50 anonim válasza:
Én black metálos vagyok, mégis szeretem a komolyzenét!
Attól függetlenül hogy nem járok sem koncertekre, sem rendezvényekre, nálam igenis "menő" a komolyzene!
2011. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
7/50 anonim válasza:
Igazából nálam egy zene vagy akármilyen művészeti produkció két okból lehet értékes: egyik, hogy élvezhető a produkció, ez egy koncert esetében azt jelenti, hogy úgy megyek róla haza, hogy egy élmény volt és utána arról fogok mesélni az ismerőseimnek stb, illetve értékes lehet attól is, hogy tehetséges emberek adják elő. Sajnos a kettő nem mindig esik egybe. Elismerem, hogy a komolyzenét játszó embereket nagyon tehetségesek, viszont nekem egy komoly zenei album/koncert meghallgatása nem okoz egy olyan élményt ami napokkal/hetekkel később is eszembe fog jutni.
2011. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
8/50 anonim válasza:
Én szeretem. Azért nézzük meg, hogy régebben mennyire voltak értelmesebbek az emberek, mert komolyzenéket hallgattak. Most meg az ilyen szennyzenéket kell hallgatni mint Lady 'kaka'. Persze, hogy a mai fiatal korosztályt nem fogja érdekelni a komolyzene, ha mindenhonnan ezek a "zenék"(tuc tuc, tektonik..-.-) mennek. Azért látni az értelmi szintjüket is. CSak összekell hasonlítani a régi korosztályt a maival...Sok a különbség. Akik most tinik, azokból vajon milyen felnőtt lesz...(Rossz jövőkép)
2011. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
9/50 anonim válasza:
Nekem nincs olyan tapasztalatom, hogy menő vagy nem menő.Szerintem inkább téged iritál,hogy lényegesen többen hallgatják a könnyűzenét,mint a komolyzenét. Nincs evvel semmi gond. Nem kell eröltetni, és az ellenkezőkről sem szabad különböző megjegyzéseket mondani,.Még az a szerencse,hogy nem vagyunk egyformák. A dallamos komolyzenéket én is szeretem ugyan ugy a könnyűzenében is van, amit inkább másoknak hagyok.
2011. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
10/50 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy drágák a koncertek, de néha amúgy olyan koncerteket is ki lehet fogni, amik 1000 forint alatt vannak. Annyit meg össze tud kaparni az ember... És az Operaházat is azért hoztam fel példának, hogy mennyire nem érdekli az emberek java részét még az Operaház sem, nem hogy a komolyzene... Mellesleg, a mai zenék mind 4/4-ben vannak, kivéve a jazz... És a mai zenék alapja tudja valaki, hogy mi? Hát a régebbi korok zenéje (leginkább a barokké). És tényleg jó, hogy van 1-2 kivétel, de a nagyja sajnos utánozza a többi barátját/barátnőjét, és még ha tetszik is neki mondjuk Bartók zenéje, nem mondja senkinek, mert kiröhögnék. Amúgy egy elő koncert sokkal értékesebb, mint egy youtube-on meghallgatott bármi klasszikus. És szerintem 2 órája minden embernek van, egy fél évben, vagy egy évben egyszer, hogy elmenjen egy koncertre. Az Operában 1500 forint egy jegy. Kifizethető szerintem. És léteznek ingyenes hangversenyek is, nem mellesleg. És nem csak Budapesten szoktak komolyzenei hangversenyek lenni, hanem országszerte/világszerte. És miért nem jó az az embereknek ha másfél órára kizökkennek a szürke hétköznapokból? Vagy nem mernek meglátni egy szebb és izgalmasabb világot? Egy művész szívét lelkét kiadja ilyenkor a közönségnek! És amúgy valamilyen szinten a komolyzene az alapműveltség része. Igazából sokat szoktunk az osztályban erről beszélni, és kíváncsi voltam /vagyok a reakciókra.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!