Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kaphatok őszinte véleményt a...

Kaphatok őszinte véleményt a rajzaimra?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne hozzáértő és laikus emberek őszinte, kendőzetlen véleményére egyaránt, hogy megtudjam, hányadán állok, van-e értelme ezzel foglalkoznom, fejlesztenem magam, vagy alapvetően csak az időmet pazarlom.


A közösségi média semmit nem ér ilyen téren, ott az esetek bő 99%-ában csak a szokásos üres, jópofizós dicséretek (általában ugyanazon pár embertől) meg persze az ignorálás megy.


Linket a profilomhoz privátban tudok küldeni.



jún. 2. 18:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
Abszolút laikus vagyok, de nagyon szeretem a képzőművészetet, és amennyire lehet követem is. Ha gondolod, küldheted nekem, próbálok majd véleményt írni.
jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%

Vagy esetleg, más dolga is van az embereknek. Nem itt lógnak 0-24, esetleg még nem is látták az üzit. Vagy nem akarnak elhamarkodott ítéletet mondani. Stb. Ezer lehetőség van, a te bajod csak neked sürgős. Légy türelmes kicsit.

Én például válaszoltam, de mivel már láttam a képeket és azt hiszem kimerítően megbeszéltük, nem kezdtem előlről. Olvasd vissza amiket pár hete írtam, elég sok támpontot kaptál.

A legnagyobb bajod a krónikus önbizalomhiány és kishitűség. Ezen mi nem tudunk itt segíteni, akármit írunk.


Továbbra is azt mondom: keress munkát, pszichológust, a rajz meg legyen egyelőre hobbi. Rajzolj sokat, akkor fejlődsz. Szard le a social mediát, meg minden mást is, csak csináld.

Ja és, ha elfogadsz egy elfogult tanácsot: ne digitálisan rajzolj. A ctrl+Z helyett tanuld meg kezelni a hibákat, tökéletlenségeket. Papír és valami olyan eszköz, amit nem lehet nyom nélkül radírozni. Az első 20-50-100 között nem lesz "tökéletes", csak néhány "na ez szuper", jópár "egész jó", viszont rengeteg "na ez most nem lett jó". Azokból tanulsz, másnap szépen újra megnézed és egy másik színnel megjelölöd a hibákat, egy harmadikkal pedig a jól sikerült részeket. Modell után rajzolj minél többet, itt a jó idő, irány ki! Épületrészlet, falevél, virág, hattyú, kavics, szobor, fagyikehely, a világ a műterem! Attól meg ne félj, hogy meglátnak közben, a kutyát nem érdekli, hogy mit csinálsz.

jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%
Mármint az utolsó félmondatot úgy értem, hogy a kutyát nem érdekli, hogy mit rajzolsz/firkálsz/írsz/olvasol nyílt utcán (amíg nem törvényellenes, de gondolom ruhát szoktál felvenni, ha kimész és nem vagy olyan hülye, hogy a sétálóutca közepén csavarsznegy jointot). Senki nem fog elítélni, akkor sem, ha nem lesz jó, amit rajzolsz. Ha valaki megszólít, akkor sincs semmi. Mondhatod, hogy még nincs kész, nem szeretnéd megmutatni. Vagy megmutatod és aztán kialakulhat egy beszélgetés.
jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%
Igen, egyedül a te véleményed számít, mi csak más szemszögből észleljük ugyanazt, teljesen jogos megválogatni, mit tartasz relevánsnak és mit nem. Ha azt a tevékenyéget, ami tkp te magad vagy, arra (is) használod, hogy kellemetlenül érezd magad a bőrödben, miután kis betekintést engedtél önmagadba is (leginkább olyanoknak, akiket háttérzajként elég számontartani), akkor javaslom, gondold újra az egészet! Mármint ténylegesen generálj belőle egy jóféle egzisztenciális válságot, fogalmazd meg akár írásban is, hogy mi mit jelent, mitől kellemetlen valami és hogyan, stb stb. Tudnak kiderülni huncut dolgok, nagy-nagy megkönnyebbülésünkre. Félelmetes nekiállni? Igen, az. :)
jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%
Küldheted, értek hozzá, de írd meg, mennyi idős vagy és mennyi ideje gyakorolsz komolyabban.
jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
28%
Nekem is küldheted.
jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
42%

Kedves, Kérdező!

Szeretettel várom munkáidat.

jún. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%

7-es... Látom ismét itt vagy egy másik kérdés alatt és ugyanazt írod, mint a madarat rajzolónak.

Ki gázolt beléd ennyire, hogy ilyen rosszindulattal írsz kb mindenhova?

Úgy, hogy semmi közöd nincs a művészetekhez...

jún. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Hétvégéig nem fogok tudni reagálni az üzenetekre, illetve a kommentekre. Az eddig válaszokat, javaslatokat nagyon szépen köszönöm! :)


Ettől függetlenül, akinek adós vagyok/leszek linkkel, vagy válasszal, akár itt, akár privátban, azoknak természetesen később még majd írni fogok.


Egyébként nem tudom ki pontozgatja le a normális választ adó kommenteket (én a már említett nyilvánvaló trollokon kívül mindenkit felpontoztam), mindenesetre kívánom neki, hogy ennél jobb szórakozása ne legyen az életében. :)


Egyúttal a többieknek is javaslom, hogy ha netalántán visszajönnének, ne etessétek őket, az ilyenek szándékosan és rutinból provokatívak és rosszindulatúak, nem érdemelnek figyelmet, legfeljebb egy jelentést a moderátorok felé.

jún. 5. 18:44
 20/21 anonim válasza:
28%
Szia! Bár én csak hobbiból rajzolok, kb. 5-6 éve rajzolok komolyabban főleg digitálisan, de papíron is. Sajnálom hogy eddig trollkodtak veled, remélem azért nem ment el a kedved. Ha érdekel szívesen adok kritikát, írj priviben!
jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!