Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Normális, ha utálom a kritikus...

Normális, ha utálom a kritikusokat?

Figyelt kérdés
2022. okt. 15. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Előfordul. Nem mindenki szereti vagy viseli jól a kritikát.

Előfordul, hogy van némi igazságuk, de ha te elégedett vagy a műveddel, nem kell velük foglalkozni.

2022. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak azt jelenti, hogy fiatal vagy még, nem növesztették vastag bőrt. Egyébként a kritika jó, akkor is, ha sz@rul esik, mert ha kicsit meghallgatod, és valamennyire meg is fogadod, még tanulhatsz is belőle. Csak tudni kell különbséget tenni kritika és beszólás között. Például nekem mindig mondták, hogy ne rajzoljak anime stílusban, ezt nem fogadtam meg, aztán volt egy tanárom, aki küldött linkeket, hogyan tudom a rajztudásom ezeken keresztül fejleszteni.
2022. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mit szeretsz és mit nem.
2022. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kritika kéretlenül is megfogalmazódik az emberekben, hiszen valamilyen hatást keltesz bennük.


Az alkotó felmutatja munkáit, elkerülhetetlen.


Az alkotó kezdetleges szintjén pedig főleg fontosak a kritikák, pozitív és negatív egyaránt.


Nyitottság nem csak alkotás felé kell, hanem mindenre. Több aspektusos rálátás, értelmezés, megértés... Stb.


Tudatos, intelligens személy helytállóan dolgozza fel a beérkező információkat,impulzusokat.


Értelmes embertől elfogad, mint pl aki nem is ért hozzá, de jelzi, hogy valami nem oké pl arányokkal, irányokkal, lecsekkolod és fejleszted pl szerkezeti rajzot, arányait, perspektiváit.


A hozzáértőtől elfogadod, mivel tőlük kérdezhetsz is, hol mit javíts pl tanár, mester, pályán lévő ember... Stb.


S van az a réteg, akik se nem értelmesek, se nem értenek hozzá és csak vakkantani tudnak, addig te maradj ember emelt fővel s intelligensen lereagálod, ha kell.

Sok esetben felesleges.

Pálcika emberig eljutók véleménye érdekel?

Nem hiszem.


S van az a réteg, aki ha jól is érzékeli, látja valamilyen módon a hibát, ha van, olyan vulgáris módon nyilvánít véleményt, hogy figyelemre se méltó.


Akármelyik rétegre is reagálnál, mindig legyél emberibb, nem úgy mint ők s ne az érzelmeid, hanem intelligenciád mutatkozzon meg.


A kommunikáció mindenhol, minden formában önminősítő.


Főleg, ha "híresebb" lennél ott saját marketingednek tehetsz keresztbe.


Lehetsz önazonos, szókimondó, tartással rendelkező személy, csak megfelelően kell kezelni, helytállni a dolgok sokaságában.


Ehhez egy erős önismeret is kell.

2022. okt. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mondatom elejére visszatérve. Biztos neked is van véleményed olyan dolgokról, melyekbe nem látsz bele igazán, ám mégis formálsz véleményt pl saját ízlésednek megfelelően értékelsz egy autót.


Te is mondhatsz véleményt, ám az, hogy hogyan teszed azt, az a nem mindegy.


Az "utálom" a kritikát érzésed azért van, mert még nem látsz rá több aspektusból, nem elemzed és csak "jó vagy rossz érzést kelt benned"-re osztod fel.

Láss nyitottabban bele s azt is nézd mindig, ki az, aki ért is hozzá.


Jómagam a tudást értékelem mindenkiben, aki ért is ahhoz, amiről beszél. S akár negatívat, akár pozitívat is mond megfogadom, módosítottam a fejlődés érdekében, idővel pedig saját stílusnak megfelelően alakítottam a dolgokat.


Alkotóként pedig sok mindenből lehet inspirálódni, technikákat, eszközöket átvenni.


Pl fogdokimmal, fogtechnikus ismerősömmel beszéltünk az általuk használt dolgokat és pár dolgot beépítettem ötleteimbe, kivitelezéseimbe.


Keress olyan embereket, lelj azokra, akik építő jellegű pozitívval, negatívval látnak el.


A pálcikaember tudásúakkal, mindegy milyen ágról is van szó, hagyd, had legyen a hozzá nem értő buborékjában.


Egy helyretett lélek, önismeret pedig nem utálkozik, max semleges.

Tedd rendbe ezen dolgokat fejben és nem fogod utálni.

2022. okt. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!