Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A kritikusok meg a könyvkiadók...

A kritikusok meg a könyvkiadók, honlap- és újságszerkesztők, stb. honnan tudják meg, milyen könyvek jöttek ki éppen most? Mert mi tőlük tudjuk.

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A könyvkiadótól... Vicces lenne, ha a kiadó nem tudná, kiadott valamit. xD
2012. okt. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ööö...mivel a könyvkiadó adja ki a könyvet, így ő csak tudja, hogy mi jelent meg.

Ez úgy zajlik kb., hogy egy új könyvnél a kiadó marketingesei reklámkampányt csinálnak az új könyvnek. A kiadó reklámozza neten, könyvesboltokban, a kiadó honlapján, esetleg író-olvasó találkozót szerveznek, interjút jelentetnek meg a könyv szerzőjével, stb. Szóval ezt a kiadók intézik, tőlük lehet megtudni, hogy milyen új könyvek jelentek meg.

2012. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Oké, azt hiszem, rosszul fogalmaztam. Úgy értem, KÜLFÖLDÖN megjelenik egy könyv, amit ki akarnak adni nálunk is. Nyilván a kiadók lecsapnak rá. Vagy pl. a kritikusokat úgy értem, hogy azt mondta nekem nemrég egy magyar szakos egyetemista srác, hogy érdemes sok nyelven tudni, mert az embert akkor veszik komolyan irodalom kritikus körökben, ha az éppen nagyon frissen megjelent, tehát még magyarra le nem fordított könyveket is ismeri. Az a kérdésem, hogy honnan?

Az újságoknak a kiadó küld példányt elolvasásra, felajánlja nekik? Vagy hogy?

2012. okt. 2. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!