Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdezek mindenkit, adventistá...

Kérdezek mindenkit, adventistákat is, de kritikusokat is, hogy mi a véleménye arról, hogy az adventisták újraházasodhatnak, ha még él a párjuk, akiktől elváltak?

Figyelt kérdés
Adventista gyülekezetben a Lelkész jóváhagyásával (kézikönyvre hivatkozva) megengedték a válást és az újraházasodást. Ilyenkor a testvérek töröltették magukat a gyülekezeti listáról, majd újrakeresztelkedtek és már házasodhattak is. Kérem, hogy olyan választ ne írjatok, amivel ennek megtörténtét, tényszerűségét vitatjátok, mert ez így volt. Aki nem hiszi, szíve joga, de nem a kérdés kritizálására vagyok kíváncsi

2015. jún. 30. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Szánalmas, hogy a saját szabályaikat így áthágják.
2015. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még valami: ha azért váltak el, mert a házastársuk megcsalta őket, akkor gondolom, azt megengedik, tehát akkor normális. Ha nem, akkor az van, amit előbb írtam, szánalmas :D
2015. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, két része van. Az egyik jogos, ha paráznaság okán van válás. de akkor is ez a módja az újraházasodásnak, hogy szimulálják a "tudatlanság idejét" és most megtér és megkeresztelkedik... (előtte meg a kilépés...)
2015. jún. 30. 14:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Van, akinek azért engedték a válást, mert a párja otthagyta az egyházat és a hit útján imádta tovább Jézust, nem a szombattartás szerint. Csak a Biblia alapján, nem pedig White szerint. Ezt paráznaságnak nyilvánították. Nem is tudom pontosan, hogy hogyan, talán a sátánnal való paráználkodásnak minősítették...
2015. jún. 30. 14:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Gratulálok. Úgy tűnik ma ilyen "adventista lejáratósdi" nap van.


Minden felekezetben emberek élnek, akik gyarlók, és vannak un. beleszületett emberkék is, akik nem megtértként merítkeztek be, hanem családi hagyományból.


Szomorú dolog, de ez van. Talán szerencsés gyakorlat az, hogy itt azért ezek az emberek vannak kisebbségben, és a többség valódi megtért emberként merítkezik be, és valódi hitvallással válik az egyház tagjává. Ebből adódóan a többség nem un. beleszületett adventista.


Aztán ha már a gyarlóságnál tartunk bizony ezekből a gyengeségekből adódóan vannak furcsa dolgok a házassági történetekben is. Bizony itt is vannak megromlott házasságok, válások és újraházasodások, mint minden más felekezetben, de - ahogy az előbbiekben kifejtettem - azért itt sokkal kisebb számban, mint más nagyobb egyházakban, főképp ahol a csecsemőkeresztséget gyakorolják.


Nem ez a jellemző az adventistákra. Itt százalékosan sokkal nagyobb a normális családok száma, az ezüst, vagy aranylakodalmasok aránya (jómagam is közeledek az előbbihez :-)).


A kérdésedben felvetett probléma megoldásával természetesen nem értek egyet, de ítélkezni nem szeretnék, mert nem ismerem a körülményeket.


Üdv. Péter

2015. jún. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Úgy tűnik ma ilyen "adventista lejáratósdi" nap van"


Akkor mirt ítélkezel mégis?

2015. jún. 30. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy gondolom, hogy korrekt és átfogó választ adtam a kérdésedre.


Annyi előzményt szeretnék magyarázatul adni a kis megjegyzésemhez amit a válaszom elején írtam, hogy jó ideig nyugtunk volt itt a fórumon az ilyen jellegű támadásoktól, ma valahogy kicsit sok volt hirtelen ez a néhány kérdés...


Üdv. Péter

2015. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
csak annyiba ón jellemző rátok, ahoúány %-ban jellemző ez a világra. Nem azért nem fordul elő több ilyen, mert a többiek mások, hanem mert nem mindenki válik. Az eset reprezentatív. Adventista vagy és nem tudod mi zajlik Nálatok és nem ismered a kézikönyvet?
2015. jún. 30. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Mondtam én, hogy lejáratósdi... :-)

Szerintem én jobban tudom "mi zajlik nálunk" tekintettel arra, hogy benne élek!


Üdv. Péter

2015. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Higgyetek Jézusban, ne legyetek bálványimádók, ne hazudjatok és akkor egyenesen járhattok
2015. júl. 1. 06:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!