Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A művészlélek tudja magáról,...

A művészlélek tudja magáról, hogy ő az? Mindenkinek az a természetes, ahogy ő maga látja a világot.

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 21:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

Én művészléleknek érzem magam és mondták is már mások.

Én pl a fűben rengeteg zöld árnyalatot látok,ami sok ember számára csak simán zöld,ha megyek az utcán,vagy bárhol meglátok valami érdekes dolgot rögtön arra gondolok,hogy lehetne azt lerajzolni/megfesteni.

Az,hogy valaki művészlélek nem csak abban áll,hogy milyen képességei vannak,hanem abban is,ahogyan szemléli a világot

2010. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is az a művészlélek, aki fogékony a világ apró rezdüléseire, és a lelkében érzékeli a láthatón, hallhatón túlit is.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!

2010. júl. 22. 08:01
 13/20 anonim válasza:
100%

Olyan nincs, hogy művészlélek. Ez csupán egy olyan kifejezés, amit a társadalom ráragaszt azokra az emberekre, akik szerintük "furák" és meg akarják magyarázni furcsaságuk okát. És a "furák" közt meglehetősen sok a művész. A "művészlélek" nagyon sok esetben gúnyosan hangzik el (legalábbis esetemben), de ha mégsem, akkor meg vicceskedve.Már miért lenne furcsa, vagy miért kéne külön kifejezéssel, mint a művészlélek illetni azt az embert aki észrevesz egy árnyékot, gyönyörködik a fű színében...élvezi a világot. Ez a lehető legnormálisabb dolog, főleg ha az ember ilyesmivel foglalkozik. Szakmai ártalom. :P

És még annyit hozzá tennék, hogy szerintem nem az a művész, aki művészettel foglalkozik. Lehet valaki művész akkor is, ha az életében valamit, akár egy teljesen hétköznapi dolgot művészien csinál. Arra gondolok, hogy annyira érdekli a dolog, vagy ha nem is annyira érdekli, de talál benne valamit, amit rajta kívül más nem nagyon lát meg és ez kihat a gondolkodására, és amit csinál ott van minden cselekedete mögött. Hiszen ha valaki mondjuk szobrász, az akkor is szobrász, amikor bevásárol és biztos lehetsz benne, hogy minden szava, cselekedete mögött ott van hogy ő szobrász. Nem is tudja máshogy nézni a világot. Lehet ezzel így egy szakács, fizikus, egyszerű bolti eladó, vagy valaki aki egész életében csak gombokat varr fel, akárki. Csak belőlük sokkal kevesebb van, mint hivatásos művészekből. Remélem érteni lehet mire gondolok.


egy festőművész hallgató

2010. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ez a művészlélek dolog olyan mint a bunkó, vagy túlérzékeny, vagy nyámnyila vagy noob, vagy carebear - bárkire rá lehet mondani, mert egy kicsit mindenki az, meg mindig van valaki aki jobban/kevésbé az, és ha pl kevésbé az, akkor rámondja egy átlagos emberre is hogy művészlélek. Nincs olyan hogy én művészlélek vagyok, vagy nem vagyok művészlélek.
2010. júl. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Kedves festőművész hallgató!

én még csak 16 éves vagyok, de nagyon érdekel a festészet és nagyon szeretek festeni, néha még hasonlít is a kép valamire :) a festészetből meg lehet élni? Milyen egyetemet válasszak, ha ilyen téren szeretnék továbbmenni?

2010. júl. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én nem érzem magam művészléleknek!


http://www.youtube.com/my_videos

2010. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Én vagyok a festőhallgató.

A festészetből nem lehet megélni. Már nem, amíg szakma volt(helyettesítette a fényképezőgépet többnyire), addig lehetett. Hogyha szellemi prostituáltkodik az ember(vagyis azt festi amit a nép akar-kiscica gombolyaggal, vízesés, virágcsokor, stb és nem azt, amit jónak talál- akkor talán meglehet.

Ennek ellenére ha komolyan érdekel a dolog akkor érdemes csinálni mellette pedig lehet egy megélhetési szakmád. A 16 az pont az a kor, amikor érdemes elkezdeni eljárni rajzkörökbe rajzolni és elkezdeni megtanulni az alapokat, készülni a felvételire. A legjobb egyetem talán a képzőművészeti egyetem, de lehet találni ilyen szakokat Pécsen, Kaposváron, Szombathelyen és még néhány városban. Azzal viszont érdemes előre számolni, hogy amíg felvételt nyer az ember az átlagosan 2-3 évbe is beletelik.

Sok sikert!

2010. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Köszönöm a választ :) nem fogok más kedvéért festeni, ez egyértelmű. De mindenképpen megpróbálom a javaslatot, szakkörök és sok-sok festés :) hátha sikerül :)
2010. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

hát ennyierővel én is lehetnék művészlélek,ugyanis imádok rajzolni és festeni és mindig ha nem mondom el az érzéseimet valakinek,azt nem tudom tovább magamban tartani és lerajzolom vagy lefestem ami eszembe jut róla o.O

bár sztem nem vagyok művészlélek,mert amikor egyszer az anyámat megkérdeztem,azt monta hogy semmihez sem értek

szóval én nem vagyok az :(

13L

2011. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én anno zenei suliban tanultam, furulyáztam és gitároztam is, és kórusban is énekeltem (most ismét nagy örömömre:) ). Gyerekkoromban verseket is írtam. Valahogy mostanára tudtam meg másoktól (több helyről is megerősítettek benne) hogy én művészlélek vagyok. Egyik régi iskolatársnőm azt mondta már gyerekkoromban látszódott ez rajtam, más voltam mint a többiek, és mostani énem meg olyan ,,elvont,, valahogy mindig az érdekelt amin egy átlagos ember elsiklik és a gondolkodásom is átlagtól különböző. Szerintem ha valaki hangszeren játszik, vagy énekel és szereti is ez(t)eket ,,művelni,, bele adják a lelküket, azok mindenképp művészlelkek. Az is elgondolkodtató szerintem hogy ha valaki komolyzenével foglalkozik, az is egy fajta spirituális cselekvés, és ott már kizárható szerintem az ateizmus. Nekem sokan mondták már a hangomra hogy kellemes, és mikor verset mondtam anno nagy sikerem volt. Nem szeretek sok emberrel ,,fecsegni,, el vagyok az én kis világomban.
2013. márc. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!