Te mit teszel a környezeted, a Földönk megóvásáért?
Nem vásárolok bolti élelmiszernek csúfolt vackokat, hanem magam termelem (bio módon), ami elengedhetetlen. A lehető legkevesebb csapvizet használom, inkább a kút-, vagy az esővizet preferálom. Minimálisra csökkentem a gépkocsi használatot. Minden háztartási gépem, berendezésem energiatakarékos, s amit csak lehet, napelemről működtetek. Nem szántok, nem forgatom a talajt, hanem takarásos módon elősegítem a humuszképződést, mert a talajok, a termőréteg pusztulása mai termelés rákfenéje. A házam is vályog, ha egyszer majd lakhatatlanná válik, az üvegtáblákat kivéve) hulladék nélkül visszaolvad a környezetbe. Szinte 0-val egyenlő a szeméttermelésem. Amit lehet komposztálok (még a szomszédok is idehordják), vagy megetetem az állatokkal. Rakétakályhával tüzelek, ami ma a leghatékonyabb tüzelési mód. Olyan gallyakat, rőzsét használok fel, (szinte hamu és füst nélkül, mert az is elég) amit mások kihordanak a szemétre. Ha nem röpködnek mínuszok, a szennyvíztermelést sem erőltetem a benti Wc használatával.
Tovább ois van, mondjam még? :-))
hatos vagyok
Látom, mindenkit lepontozott vki erre járó. Gondolkoztam a miértjén. Valószínűleg azért nem találta elég hasznosnak a válaszainkat, mert a legfontosabb, leginkább környezetünket és jövőnket védő döntést, az átállást a vegetariánus étkezésre, nos, ezt nem írtuk ide.
Most pótolom.
Én nem sok mindnent, csak ami a kultúra része. (nem szemetelek. kb. ennyi)
A lakossági szennyezés az összes 20%-át teszi ki globálisan.
Nos ezt elosztva, az emberiség egyedszámával, kijön, hogy az egyén semmit sem tud tenni.
Üzlet az egész... parasztvakítás.
Én igyekszem kevesebb szemetet termelni, kevesebb terhet róni a környezetre. Gondolkodtam, min változtathatnánk még, ez ihlette a kérdésem.
A csoki csomagolása, a dohány csomagolása, a wc papír csomagolása, fogkrémes tubus, mosogatószeres flakon ill a használt macskaalom és a kutyakaki a szemetünk. Lehet, van még, csak most ennyi jut eszembe és ez a rendszeres.
Mindenből igyekszem papír csomagolásút, vagy csomagolásmenteset venni. A víz nem folyik feleslegesen, ételt nem dobunk ki, nincs 30 fok télen a házban, takarékos égőink, háztartási gépeink vannak (hűtő, mosógép, szárítógép), Ahová tehetem, biciklivel vagy gyalog megyek.
A vegyszerek elkerülése sem mellékes.
Plusz pont, hogy így sokkal egészségesebben és olcsóbban élünk.
Szerintem igenis fontos az, hogy mit tesz az egyén. A kereslet-kinálat elve áll. A fogyasztók mi vagyunk, Te is vagy.
A légszennyezés viszont más tészta. Annak megállításához, lelassításához tényleg porszemek vagyunk (szerintem).
Tervben van, hogy fúrott kútvízzel öblítődjék a wc (pottyantós budi a halálom), az legyen kinn az udvaron is, valamint napelemet is szeretnénk.
*megjön a tapló, aki legalább őszinte, és nem ír ömlengő kisregényeket*
Ha nem szarok, akkor a falbaépített wc tartály kis gombját nyomom meg.
Személyes tapasztalatok:
1. Vásárlás: tojást, pékárut,zöldséget, gyümölcsöt a helyi termelőknél, vásárcsarnokban vásárolok, viszek saját tojástartót, többszörhasználatos zacsit. Ha nem lenne nálam zacskó, a kapott zacsit még 2-3 alkalommal felhasználom.
2. Italok: mindenhova kulacsomban viszem az otthoni csapvizet, ha kifogy utántöltöm. Kávét saját zárható kis termoszomba kérek, üdítőt ritkán veszek, de a palackot mindig szelektálom.
3. Egyetem miatt sok a PAPÍR: ezért mindent kétoldalasan nyomtatok (ha lehet, egy lapra 4 oldalt is), és festéktakarékos üzemmódban, így kb feleannyi energia és erőforrás kell. A megmaradt nyomtatványok hátoldalára szoktam írogatni, jegyzetelni, vagy négy darabra vágom és a "tiszta" fele noteszlap lesz. Utána megy csak a szelektívbe.
4. Takarékosság: a villanyt nem égetwm feleslegesen, ha nem szükséges nem kapcsolom fel 10 másodpercre. Fogmosáskor és a rövid zuhanyzás idején a szappanozáskor mindig elzárom a vizet. A zuhanyzóban mindig ott wgy vödör. Amibe az összegyűlt vízzel naponta kb 2 alkalommal lehet leönteni a wc-t. Nem ciki!!
Éjjelre, meg amikor nem vagyok otthon, letekerem a fűtést, amúgy sem fűtök nagyon melegre
5. Pesten mindenhova tömegközlekedéssel megyek, ha vidékre megyek haza, az esetek legnagyobb többségében vonattal, kényelmesen megyek haza.
Én egyelőre ennyit tudok tenni a legtöbbet. Szerintem ez az a minimum, ami nem telik nagy erőfeszítésébe és kellemetlenségébe senkinek. Ajánlom mindenkinek, egy hét után sikerélmény garantált!
Én jelenleg ott tartok, hogy nylon zackot már abszolút nem használok, papír zsebkendőt leváltottam textilre, van fém palackom, a gyümölcsöket piacon vásárolom, a magokat pl mogyorót a Lidlben Mivel ott lehet kimérősen venni, az alap élelmiszereket szintén kimérősen veszem (tészta, rizs, egyéb köretek, zabkása, müzli, cukor só), tusfürdő helyett szappant használok, dobozos sampon és balzsam helyett a lushban kapható szilard sampont es szilard balzsamot veszem de még persze vannak tervek.
Ajánlani tudom a vászonzsákos lány youtube csatornát
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!