Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a szar...

Miért van az hogy a szar emberek magasra jutnak?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem és az iskolát mindíg, úgy szokták emlegetni, mint ami az életre készit fel. Hát, akkor az élet nehéz meccs lesz.


Az osztályfőnököm magyar, filozófia szakos és így minket 5 év (1 év előkészítő) alatt arra próbált megtanítani, hogy próbáljunk meg gondolkodni, önmagunkal vitatkozni, magunkból kilépve nézni a problémákat.


Az iskola igazgatója egy besavanyodott ember akinek nincs családja csak a munkája. Mindent betiltott 2 év alatt az iskolánkba. (2 évvel ezelött jött ide) Nem lehet szünetekben mát az osztályban tartózkodni, nincsenek iskolai programok mert veszélyesek, az osztálykirándulásnál, nem lehetett bemenni a balatonba mert az veszélyes, így a parton kellet volna lenni egész osztálykiránduláson. Abszurd dolgok.


És ha ellenkezni mernek a tanárok akkor mindíg megszivatják őket, plusz munkák, nekik sem engedélyeznek semmit... És most év végén a töri és a magyar tanáromat kipenderítik, mert ellenkezni mertek. (egyik 35 másik 58 éves)


Anyámnak a főnöke is egy besavanyodott szar alak aki csak a beosztottjait tudja szekálni és csesztetni. Se család, se gyerek, csak macskák.


Szoval miért lehet, hogy az érdemeket, mindíg azok kapják, persze szorgalmasak, mert másuk nincs de emberileg egy szar alakok?????

Más normális ember akinek kitűnő képességei vannak, családja és boldog de nem tapos el másokat, az meg egy beosztott lesz aki felett uralkodhatnak ezek a lelki nyomorult emberek. (persze mindíg vannak kivételek)


2010. jún. 19. 23:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem én is hasonló emberekkel fogok megimerkedni ezentúl.
2010. jún. 20. 00:01
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem lelki nyomorult, ne skatulyázd be csak azért, mert nem ismered az okokat. Ha ennyire értelmetlenek, "abszurdnak" találod a szabályait, kérdezd meg h miért csinálja ezt. Biztos keményen dolgozott azért, h elérje ezt a pozíciót, és pont emiatt nem volt ideje családot alapítani. Ilyen dolgokat meg csak azért találhat ki, mert változtatni akar(javítani talán).
2010. jún. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Persze meg lehet érteni. De milyen már hogy balatonra lemegyünk és nem lehet bemeni a vízbe mert veszélyes?

Ez újjítás?? Ez nem jószándék, hanem szigor, és agresszív támadás. Ilyen utasítást ép ember nem hoz, hogy ha bemegyek 30 fokban a vízbe és a tanárnő nem küld ki azonnal akkor őt fogják megbüntetni. És természetesen a kartonjára irják, ha máshova megy lássák, hogy megrótták már.


Nekem nem azzal van bajom hogy abban a pozicíóban van, hanem azzal, hogy hülye döntéseket hoz, ami nem az iskola életét pezsdíti el hanem inkább szétrombolja. Eddig minden hétköznak 5-6ig ben tudtam lenni a suliba ha aklartam mert volt lanparti, tanulószoba, különböző klubbok, filmklub, szinjásztó, ijjászklub, anime stb..

A diákok megismerték egymást, és nem szegregálódtak el osztályonként.


Most semmi, és ezeket az igazgató nem engedélyezte. Iskola után vagy bent unatkozol, persze egy teremben se lehet benn tartózkodni, vagy te csinálsz valami programot suli után.

2010. jún. 20. 00:51
 14/18 anonim ***** válasza:

"Szoval miért lehet, hogy az érdemeket, mindíg azok kapják, persze szorgalmasak, mert másuk nincs de emberileg egy szar alakok?????

Más normális ember akinek kitűnő képességei vannak, családja és boldog de nem tapos el másokat, az meg egy beosztott lesz aki felett uralkodhatnak ezek a lelki nyomorult emberek. "


1. Honnan tudod, hogy emberileg szar alakok? Ott vagy életük minden egyes percében? Honnan tudod, hogy ők nem azért csinálnak valamit, mert az tartják jónak? Akkor is látod őket, amikor valami jót tesznek, vagy csak azt veszed észre, ami neked nem tetszik bennük? Szerintem a magyartanárom egy leírhatatlan személyiség, senkinek nem kívánom olyan szörnyű tapasztalataim vannak vele, de elismerem, hogy megtaláltam benne a tisztelnivalót is.


2."Szorgalmasak" - Szerinted egy szorgalmas ember nem dolgozik meg a munkájáért jobban, mint egy lusta? mindenki azt kapja, amit akar: a szorgalmas a munkát, a kevésbé szorgalmas, ám jobb ember a családot. Nem lehet ám mindent egyszerre...


3. Aki boldog, azt nem zavarja, hogy beosztott. Ha zavarná, hogyan lehetne boldog?

2010. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

ömm ehet hogy sok a szöveg és nem jön ki a mondínivíló.


Már említettem, hogy nem azzal van bajom hogy néha a szorgalmasak, akiknek nincs családjuk magasra jutnak. És ellenben akik lusták ritkán és családosak nem érnek el néha semmit. Mindenki, gondolom megdolgozik, azért a posztért, amibe bekerül elég keményen, legalábbis remélem.


Hanem azzal, hogy az emberek egy része, egyszerüen szeret kicseszni a másikkal. Főleg olyankor, ha az embernek az élete nincs sinen, akkor valahol kompenzálnia kell. Az én esetemben, az iskolám igazgatójának nagyon nagy részét végig tudnám követni. Egy átlagos hétköznak 6 ra bejön és csak este 5-6 óra körül megy el. A szavait idézve ö az életét a munkának szentelte fel.

Ez szerinten nagyon is becsülendő, de mint említettem, mert az élete nincs sinen, ő az iskolában akar uralkodni. Aki ellenkezik neki azt kirugatja. Mindenfléle szabályt hoz, aminek látszólag nincs értelme sőt nem egyszerübb lesznek tőlük a dolgok, hanem bonyolultabbak.


Szoval azt akarom mondani, hogy lehet egy fantasztikus személy, és milyen jó vezető meg hasonló, de annyi rossz és hibás döntést hoz, hogy nem látom tőle az érdemeit.

2010. jún. 20. 21:09
 16/18 A kérdező kommentje:

Ja egyébént a 3. pontra annyit válaszolnék, hogy az embert igenis mindíg érekli a feljebbjutás, főleg a munkályában vagy a szakterületén.


Én nemtudom mitől lesz boldog az ember de én pont azt szerettem volna mondani, ami szerintem nem jött ki, hogy az embereknek nem az anyagi dolgokra és a jogszabályokra kéne fektetni a hangsúlyt, hanem az emberiességre, az egymásrafigyelésre és a hangulatra.

2010. jún. 20. 21:13
 17/18 anonim ***** válasza:
Azért tesznek keresztbe másoknak hogy megtarthassák a hatalmukat. Ha nem ők tennék ezt meg, mások tennék meg ugyanezt velük,és akkor odalenne mindenük hisz a munkájuk az életük,ezt ösztönösen nem engedik. Egyébként honnan tudod hogy senkijük sincs? Csak úgy nem lesznek vezetők... Attól h egyedül élnek még lehet h van valakijük.
2010. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Feltünő. hogy az észosztó brigád, a puhatestű vezetők másokat letaposó attitűdjét méltatja és a kedves kérdezőt butának, az élet nagy dolgaiban jératlannak tartja, persze választ nem ad egyik sem.

Először is szerintem egyáltalán nem vagy buta, fiatal korod ellenére figyelemreméltó hogy ilyen dolgokon gondolkodsz, ahelyett hogy partikon drogoznád öntudatlanra magad.

Maradjunk abban, hogy az itt irogató nagymenők közül egyik sem sikeres vezető, mert egy sikeres vezetőnek erre nincsen ideje, sem pedig késztetése hogy okos válszokat irogasson ,életvezetési tanácsot adjon vadidegeneknek.Csak azért védik őket, mert szeretnének ahhoz a kaszthoz tartozni.

A kérdést jól látod. Ma Magyarországon azok az emberek tudnak érvényesülni, akik másokat gátlástalanul letaposnak, és mire kiharcolják maguknak a bársonyszéket eltorzul a személyiségük ( ha addig ép volt) és minden örömtelenségüket, frusztrációjukat a beosztottjaikon próbálják kiélni. Életük általában nincsen, társként nem igen viseli el őket senki, marad a nagyfőnök szerep.

De azért tegyük hozzá, hogy vannak emberek akik azért vannak vezető pozicióban, mert jók a szakmájukban és nem szaladt el velük a ló. Én arra biztatlak, hogy tanulj valami hasznosat, légy vezető ha van hozzá tehetséged és mutasd meg hogy nem csak a jellemteleneknek áll a világ! Sok sikert kivánok!

2012. nov. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!