Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a szar...

Miért van az hogy a szar emberek magasra jutnak?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem és az iskolát mindíg, úgy szokták emlegetni, mint ami az életre készit fel. Hát, akkor az élet nehéz meccs lesz.


Az osztályfőnököm magyar, filozófia szakos és így minket 5 év (1 év előkészítő) alatt arra próbált megtanítani, hogy próbáljunk meg gondolkodni, önmagunkal vitatkozni, magunkból kilépve nézni a problémákat.


Az iskola igazgatója egy besavanyodott ember akinek nincs családja csak a munkája. Mindent betiltott 2 év alatt az iskolánkba. (2 évvel ezelött jött ide) Nem lehet szünetekben mát az osztályban tartózkodni, nincsenek iskolai programok mert veszélyesek, az osztálykirándulásnál, nem lehetett bemenni a balatonba mert az veszélyes, így a parton kellet volna lenni egész osztálykiránduláson. Abszurd dolgok.


És ha ellenkezni mernek a tanárok akkor mindíg megszivatják őket, plusz munkák, nekik sem engedélyeznek semmit... És most év végén a töri és a magyar tanáromat kipenderítik, mert ellenkezni mertek. (egyik 35 másik 58 éves)


Anyámnak a főnöke is egy besavanyodott szar alak aki csak a beosztottjait tudja szekálni és csesztetni. Se család, se gyerek, csak macskák.


Szoval miért lehet, hogy az érdemeket, mindíg azok kapják, persze szorgalmasak, mert másuk nincs de emberileg egy szar alakok?????

Más normális ember akinek kitűnő képességei vannak, családja és boldog de nem tapos el másokat, az meg egy beosztott lesz aki felett uralkodhatnak ezek a lelki nyomorult emberek. (persze mindíg vannak kivételek)


2010. jún. 19. 23:12
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
De ha azt nézed, az igazgatód is hiába nagy ember, ha közben se család meg semmi... Hiába jutott magasra, nincs akivel megossza, akivel együtt örüljön...
2010. jún. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen igaz, de mivel ilyen nyomorult az élete másokat próbál megnyomorítani, a tesitanáromat is kirúgatja és 2 gyereke van és a felesége, meg GYES-en. Milyen ember az ilyen? Miért jó valakinek ha a másikat megnyomoríthatja? Pedig nem is ismeri.
2010. jún. 19. 23:22
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Kinek mi a fontos. Szerintem te sem fogsz magasabbra jutni, mert nem látod ezeket a dolgokat, holott már leérettségiztél. Aki okos, az nem jut sehova. Bár te nem tűnsz túl okosnak sem az írásod, sem a gondolkodásod alapján. Az ér el mindent, akinek vannak kapcsolatai, van kezdőtőkéje, és kedve szerint alakítgatja az életét.
2010. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Üdv Magyarországon
2010. jún. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát ksözönöm. Enm is tartottam úl okosnak eddig sem magam csak vannak kolyan dolgok amiket nem értek és megszeretnék érteni.


Egyébként 3 dolgot hoztál fel az életben ami a "mindenhez" kell. Kapcsolat, tőke és magunk irányítjuk az életünket.


Pont ezért nem értem, hogy ez igazságos?

Egy lekileg nyomorult ember aki csak másokat szivatni tud, uralkodni akar a munkájában, ha az élete már szar, de van kapcsolata és tőkje az magasra jut.


De egy becsületesen dolgozó, és küzdő ember, aki boldog, családja is van de nincs kapcsolata és tőkélye az nem ér el mindent?


Pont ezt szerettem volna mondani, és nem tudom, hogy te hogy gondolkodsz de szerintem az ér el mindent, akinek egy családja lesz, gyerekei és el tudja magát és családját tartani. Nekem ez a "minden". Legalábbis amit el szeretnék érni.

2010. jún. 19. 23:30
 6/18 anonim ***** válasza:

Ők azért kerültek magas pozícióba mert mivel nincs családjuk, így csak magukkal kell foglalkozniuk, tehát tanultak. Azért ilyen "besavanyodottak" mert a munkájukon kívül nem kell mással foglalkozniuk max a hobbijukkal, mivel nincsen családjuk, így akarják felhívni magukra a figyelmet hogy ők is értékes emberek pl azzal hogy igazgató vagy főnök.

Akinek családja van annak nehéz karriert építeni mert a családi kapcsolatokat is ápolni kell és mellette, tanulni, dolgozni. Van akinek sikerül ennek ellenére is 2-3 diplomát szereznie, de van aki azért nem tanult mert korán házasodott és jöttek a gyerekek.

2010. jún. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
(sötét van nem igazán látom a billentyűzetet, bocsánat a híbákért)
2010. jún. 19. 23:32
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen ezt megértem teljesen, és én is így gondolom több idejük van magukkal foglalkozni, de attől még miért kell a másik embert is megnyomorítani??? Vagy egyáltalán keresztbetenni nekik??? Miért jó ez nekik???
2010. jún. 19. 23:34
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem lenne sokkal egyszerűbb karriert csinálni, és 30 évesen gondolkodni a családalapításon, ahelyett, hogy ilyen okos kérdéseket teszel fel? ^^
2010. jún. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Azért mert az olyan embereknek akinek a család meg ilyesmi az első, azok nem képesek arra, hogy vezető pozícióba jussanak, mivel az túl sok idejüket venné el a családtól.

Az ilyen emberekben meg általában nincs is semmi ambíció, nem akarnak senkivé sem válni, ezért senkik maradnak.

Hidd el ha valaki tényleg főnök akar lenni, az főnök lesz (jóesetben).


Bár te sajnos elég rossz példákkal találkoztál, azok a gazdag és sikeres emberek akiket én ismerek, egyáltalán nincsenek besavanyodva, nem is szar alakok, élvezik az életet, sőt olyan is van akinek van családja.

2010. jún. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!