Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy "hősies...

Mit jelent az hogy "hősies brutalitás" és az hogy valaki a "a hiábavalóság patrónusa"?

Figyelt kérdés

Az első egy játékban van, ahol ha negatív karakterrel végzem ki az ellenfelet, akkor az csak kivégzés, de ha egy pozitív, jó karakterrel hajtom végre a kivégzést, akkor azt írja, hogy "hősies brutalitás".

Ez egy létező fogalom? Mi a különbség?


A másodikat pedig egy, talán vallással kapcsolatos, bibliai figurával (démonnal kapcsolatban) láttam, hogy ő a "hiábavalóság patrónusa". Hogy lehet patronálni a hiábavalóságot? Azt hittem csak személyeket vagy mondjuk gabona termést lehet vagy ilyesmi.



2017. dec. 26. 00:20
 1/1 TR75 ***** válasza:

A hősies brutalitás szerintem csak egy sima kifejezés, a jó karakter a célja érdekében brutális, talán a személyiségével ellentétesen.

A hiábavalóság patrónusa szerintem valami olyasmit jelenthet, hogy az illető az üres külsőségeket részesíti előnyben (mondjuk a belső értékek ellenében), az ilyen viselkedésre buzdít.

Talán.

2017. dec. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!