Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek Morgan...

Mi a véleményetek Morgan Robertson: Hiábavalóság című könyve és a Titanic szerencsétlenségének hasonlóságáról?

Figyelt kérdés
Hallottam már róla, hogy valaki 14 évvel korábban megírta ugyanazt ami valójában a hajóval történt és ma ismét megütötte a fülemet. Nem hiszek a boszorkányságban, inkább lehetséges hogy magát a hajóépítést inspirálta a könyv? Tudtok róla valami érdekességet?
2013. jún. 29. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Erről én is hallottam, a Rejtélyes igazságok című sorozatban van róla egy kis rész. Szerintem ez egy hihetetlen egybeesés lehet. Fordult már elő olyan, hogy amit leírtak az később bekövetkezhetett. Persze az se kizárt, hogy az alap ötlet innen jött, bár a Titanic építésének más céljai voltak, hogy idézzek a wikiből: "A Titanicot a konkurens Cunard Line hajózási társaság két óriáshajója, a Lusitania és Mauretania vetélytársának szánták. A Titanic és „testvérhajói”, az RMS Olympic és a Gigantic lettek volna a leghosszabb óceánjárók, amelyek egyben a legnagyobb luxussal is szolgálnak (a Gigantic nevét a Titanic katasztrófája után Britannicra változtatták)."
2013. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Olvastam egy cikket. A hajó felépítésében is rengeteg hasonlóság volt, és amikor írta még (9 évvel azelőtt) fel sem merült a hajó építése. Állítása szerint valami súgta neki ezt, bár én nem hiszek ebben. Durvább elméletek vannak, minthogy médium, stb... de szerinte ezt már soha az életben nem fogjuk megtudni sdajnos.... viszont lrdekes
2016. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!