Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ez így? Mit gondolto...

Miért van ez így? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Szlovákiában élek az egész családommal. Egyik nyáron átmentünk a Balatonhoz kirándulni pár napra. A szomszédunk a szálláson egy magyar tanárnő volt. Elkezdtünk beszélgetni és egyszer csak megjegyzi, hogy szlovák létünkre milyen jól megtanultunk magyarul. Nem tudtam megszólalni ,amikor ezt mondta. Számomra hihetetlen, hogy egy magyar tanárnő ennyire nincs képben a dolgokkal. Aztán már többször is megkaptam Magyarországon ,hogy jöttek a hülye csehek,szlovákok. Nem értem miért mondják ezeket. Attól még hogy a szomszédos országban vagyunk magyarok,nem vagyunk kevesebbek. Bezzeg akik Angliában,Amerikában élnek azokról normális magyarként beszélnek. Szerintem ez szomorú. A másik dolog az ,hogyha találkozunk egy olyan emberrel aki legalább tudja ,hogy pár 10 km is ugyanolyan emberek élnek az első három kérdésében benne van: ott tényleg ilyen rosszul bánnak a magyarokkal? Csak azért mert a média felnagyított pár durva esetet, azért nem kell azt gondolni ,hogy itt üldözött vádak vagyunk. Minden országban vannak durva , rasszista, agresszív emberek. Nem kell általánosítani. Velem a barátaimmal és a családommal még egy rossz szót se kaptunk azért mert más az anyanyelvünk. Pedig sokan dolgoznak Pozsony van. Őszintén több rossz szavat kaptam magyarországi emberektől, mint akármilyen más nemzetiségűtől.

2017. jan. 5. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy: azt tudjuk amit a hírekben hallunk, naná hogy ez alapján alkotunk képet. A másik: a homlokotokra van írva hogy Szlovákiai magyarok vagytok, nem Szlovákok? Az a tanárnő honnan kellett volna hogy tudja? Egyébként meg ez a kérdés nekem ugyanolyan szépítgetősnek tűnik, mint az ahol sápítozott valaki: miért is szidják a kormányt sokan? éppen csak azt nem mondta hogy Orbánék gyülekezete egytől-egyik szentekből áll...
2017. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amint meglátták az SK rendszámot már ítélkezdtek. És egy olyan nő aki magyar nyelvet tanít és tanult egyetemen meg gimnáziumba történelmet és el lett neki mondva ,hogy felvidékiek vagyunk. Szerintem egy kicsit gáz ha nincs tisztában ezekkel a dolgokkal.
2017. jan. 5. 16:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és nem szeretem a politikát. Nem szeretem belekeverni a dolgokba.
2017. jan. 5. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a politikai mindenbe belekever mindenkit... Én csak annyit látok hogy az a tanár nem tudhatta hogy magyarok vagytok. és ezt te rossz néven vetted.
2017. jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akcentus nélküli magyarul beszélő, olvasó, író, éneklő. Emberekről akik egy régen Magyarországhoz tartozó területről jöttek én se gondolnám hogy magyarok.
2017. jan. 5. 16:22
 6/8 A kérdező kommentje:

És nem csak arról a nőről beszélek. Mert lehet ,hogy tényleg nem tudta,de sokszor ha megtudják honnan jöttem úgy kezelnek ,mint egy Űrlényt aki nem oda tartozik.

Pl. 8.voltam amikor egy magyarországi versenyre jelentkezdtünk. A top 10 voltunk így meghívták minket a BL döntőre. Felolvasták a csapatokat és ,hogy ki honnan jött. Csak 3 voltunk a csapatban . Mindenki más 10-15 en. Amikor felolvasták a nevünket és a települést, országot 3 percig mindenki némán bámult ránk. Aztán nem egyek voltunk a sok gyerek között, hanem azok akik ,, tudjátok onnan jöttek"

2017. jan. 5. 16:29
 7/8 Kini :)) ***** válasza:

Én sem tudom néha eldönteni, hogy a magyarországiak tényleg ennyire nincsenek képben ezekkel a dolgokkal, vagy csak provokálás céljából mondogatják. Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy valóban embertömegek nem tudják, hogy a szomszédos országokban is él magyar kisebbség. Amúgy egyetértek azzal, hogy a média iszonyatosan felfújja a kb két évente egyszer történő magyarveréseket. Nagyon - nagyon rossznak tartom, hogy ennek köszönhetően egyes embereknek ez az egyetlen ablakuk a külvilágra.

(Amúgy én Magyarországon születtem, de a családom egyik fele Erdélyből származik, tehát meg tudom érteni a helyzetet)

2017. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, ne is haragudj.


Főleg, hogy ,,magyar" tanárnőről írsz, aki gondolom magyar nyelv és IRODALOM! tanárnő lenne.


Hány éves ember nem tudná, hogy Szlovákia déli részén kérhet magyarul a boltokban? A régi rendszerben piros útlevéllel cipőt-írószert vásárolni átjáró, vagy az új rendszerben már a tévéből is informálódó valaki.


Még ha olyan írástudatlan tanyasi emberekről írnád, akik között állítólag voltak, akik észre sem vették a világháborút. Már ha az is igaz volt.


Ha tényleg lenne ilyen tanárnő, azonnal ki kéne rúgni, akármit tanít. És visszavenni még az érettségijét is.

2017. jan. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!