Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sétáltatnak póráz...

Miért sétáltatnak póráz nélkül kutyát?

Figyelt kérdés

A kislányommal mikor kimennénk játszani egy parkba vagy akárhová mindig hatalmas testű kutyák szaladnak oda nyugger gazdival,aki aztán tuti nem tudja megfékezni ha baj van.Mikor rászólok,hogy póráz? meg amúgy is tábla van,hogy tilos kutyit behozni még neki áll feljebb,hogy az ő ebe milyen édes és úgyse bánt.Ja egy 5éves gyerek fut/na,szalad/na

de nem mer.

Ha parkot váltunk mindig ezzel találom szembe magam.

Miért ilyenek az emberek????


2010. máj. 3. 14:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%

Hát vannak oltári bunkó emberek. Akiket nem érdekelnek a többiek, mert azt hiszik, rajtuk kívül nincs más a földön. Szabadon sétáltatják a kutyáikat, beviszik játszótérre, nem szedik össze utána a kakit...

Nekünk kis testű kutyánk van, sokszor úgy kellett gyakorlatilag "kimenteni" egy nagyobb/ ugyan akkora (erre is volt már példa) kutya karmai közül, mert megtámadta. Ilyenkor persze a gazdi úgy jön felénk a vicsorgó kutyájával, hogy "Nem bánt, nem bánt!"

aztán meg még neki áll följebb, ha szólni merek (igenis szólok).

Lehet a kutya akármilyen szelíd nem lehet tudni, hogy egy váratlan helyzetben hogyan reagál. Vannak kutyafuttatók, vagy ki lehet menni egy erdőbe, ha a kutyának nagy a mozgásigénye.

A lakótelepünkön van egy idősebb néni egy kis törpespiccel, mindig szabadon sétáltatja és folyamatosan kiabál utána, hogy "Picúr azonnal gyere vissza!"

Hát nem egyszer szóltam már majdnem le neki, hogy ilyen esetekre van többek között a póráz!

2010. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
50%
Istenem de sok az értetlen. Igen elhiszem hogy a kutyának nem jó mindig pórázon de ha ez a SZABÁLY!! akkor ez van. Különben is nagytestűt lakásba zárni szerintem nem állatszeretet, ha meg kertes házba van akkor otthon rohangálhat kinn meg kibírja a pórázt(mint az enyém is). Amúgy meg senkinek semmi köze a kérdezőhöz, hogy hogyan neveli a gyerekét az állatokhoz. A végére:köteles állampolgárként én is mindig szólok, hogy póráz kéne. Nem érdekel ha neki áll feljebb csak megjegyzem.
2010. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
67%
Na, csak jönnétek hozzánk,hogy póráz meg szájkosár,itt annyi kutyás van :)Bár nálunk alapjában normálisak a "kutyátlanok" és a kutyások is.Mindenki tudja a kutyájáról,hogy kell e a póráz vagy sem.Én pórázzal sétáltatok,de egyszer szólnának be,ha elengedem :)
2010. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok állatszerető kertes házast nem ismerek,gondolom Ők nem azért tartanak kutyát.Sétálni is ritkán hozzák,ha meg bevállalod a panelbe biztos szereted is.
2010. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
46%

"Én pórázzal sétáltatok,de egyszer szólnának be,ha elengedem :)"


Szívesen arra járok, be is szólok, és egy feljelentés keretein belül megdiskurálhatjuk a kérdést.

2010. máj. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Kutyásként: én rühellem a póráz nélkül sétáltatókat (kivéve egy srácot, akinek szót fogad a kutyája, mert neki tényleg szót fogad, nem mellesleg a kutyái nem rohannak le senkit, mert meg vannak nevelve) - városban póráz, vannak olyan helyek, ahol el lehet engedni a kutyát, csak az ugye kényelmelen, meg benzinpénz...
2010. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Főleg azoktól akik megértették,hogy miről is beszéltem:-)))))))))

Nem tudom már,hogy mikor írta,de nagyon sajnálom a kutya támadást:((

2010. máj. 3. 18:46
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Gyere nyugodtan,bár inkább ne mert a többi kutyással szúrok ki. :)
2010. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
65%
Nincsenek tekintettel másokra, és kész. Az enyém pórázon van chivava, de még így is szólnak, hogy nincs rajta száj kosár. Könyörgöm akkora feje van mint egy kávés csésze, de van aki szerint akkor is kell.
2010. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem kell általánosítani. Kutyásból, kutyátlanból is van paréj épp elég. Tehát egálban vagyunk, mondhatni. Én meg azt rühellem, mikor kérés nélkül letámadja a gyerek a kutyámat- aki pórázon van lakott területen belül. A nagykutyám pórázon közlekedik, a 4 kilás, fogatlan kínai meztelenem póráz nélkül- de őt le sem tudom hámozni magamról, nemhogy elkóbászoljon idegeneket terrorizálni :)
2010. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!