Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sétáltatnak póráz...

Miért sétáltatnak póráz nélkül kutyát?

Figyelt kérdés

A kislányommal mikor kimennénk játszani egy parkba vagy akárhová mindig hatalmas testű kutyák szaladnak oda nyugger gazdival,aki aztán tuti nem tudja megfékezni ha baj van.Mikor rászólok,hogy póráz? meg amúgy is tábla van,hogy tilos kutyit behozni még neki áll feljebb,hogy az ő ebe milyen édes és úgyse bánt.Ja egy 5éves gyerek fut/na,szalad/na

de nem mer.

Ha parkot váltunk mindig ezzel találom szembe magam.

Miért ilyenek az emberek????


2010. máj. 3. 14:12
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Igen,szerintem is!!! Világosan fel vannak tüntetve a szabályok/lehetőségek.Ráadásul itt Zuglóban van hivatalos kutyás hely is.
2010. máj. 3. 14:37
 12/30 anonim ***** válasza:
62%

erre a kérdésre csak ennyi hozzá füzni valóm van


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__683921-titeke..

2010. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert nekik fontosabb a saját kényelmük és, hogy a kutyájuk jól érezze magát mint a te gyereked ( szarja össze magát az a nyamvadt gyerek, majd megtanulja tisztelni az én aranyomat!). Valamint azért is, mert nem tudsz érvényt szerezni a jogaidnak.
2010. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
58%

Most azon kívül szeretnék beszélni, hogy kutya tilos tábla volt!


Ti miért vagytok ilyenek, hogy mindig beszóltok a kutyásoknak? Egyszer legyen kutyád, és tartsd mindig pórázon, mert milyen jó neki, hogy 5 méteres zsinórón élheti le az életét. A felelős kutyatartás nem csak a pórázról és szájkosárról szól, hanem például arról is, hogy biztosítjuk a kutyának a külső ingereket, mint az embereket, a gyerekeket, a szagokat, a szabadságot, a mozgást, futást. Ezt egy pórázon nem lehet. Ha egy nagyobb kutyát elengednek biztos lehetesz benne, hogy a gazdája bízik benne annyira, hogy elmerje engedni. Egyszer nézd meg, hogy azok a kutyák bolondulnak meg, és azok kiszámíthatatlanok, akik mindig pórázon vannak, és sosincs semmi megengedve neki. Én értem, hogy egy vadidegen kutyától félted a gyereked, (habár ha a kutyának nem adnak okot, sosem támad, főleg nem ezek a házi kutyák!) de inkább szoktasd hozzá, és légy büszke, hogy a kislányod egy nála 5x nagyobb kutyához oda mert menni megsimogatni. Ez sokkal nagyobb érdem lenne, minthogy a szoknyád mögé bújik, mert látja rajtad, hogy a kutya rossz dolog és átveszi a szokásod.

2010. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Zuglói vagy? :)

Csak nem egy a "Jézusom ott egy kutya, ne néz oda" közül?

Szegény 6 éves lányomnak meg magyarázom,hogy látod nem mindenki szereti az állatokat.

Még annyit hozzá,hogyha egy gyengébb idegzetű kutya megérzi,hogy fél akkor....,tehát a Te érdeked is.

2010. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy félre vagyok értve!

Én IMÁDOM!!! a kutyákat két nagytestű németjuhász mellett nőttem föl.De anyuék azért mindig figyeltek,hogy külön legyen zárva kutya tőlem míg kicsi voltam mert ugye a kutya azért csak kutya.

Hogy konkrét példát írjak:Unoka testvérem rollerezett és az addig igazán békés Rexi egyszer csak neki ugrott és a fülétől kezdve elég sok mindent letépett róla!!

Nekem nincs szükségem egy ilyen pillanatra sem.

Azért is viszem a gyereket biciklizni,rollerezni,játszani olyan térre ahol van tábla.Bár semmit nem ér.

Tényleg köszönöm a rengeteg félre magyarázó kommentet.

2010. máj. 3. 15:02
 17/30 A kérdező kommentje:
Igen zuglói,de én nem szoktam drámázni:))
2010. máj. 3. 15:02
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
De ezek olyan szélsőséges történetek! Egy-egy ilyen alapján egyszerűen butaság általánosítani! Azt sosem számolja az ember, hogy hány poztiív élménye volt kutyákkal, mindig csak a negatívat. Nekem is volt pár rossz élményem anyukákkal, apukákkal. Megjegyzem, hogy egy apuka belerúgott egy kis uszkárba, a földre lökött egy 75 éves bácsit, és lökdösött egy 70 éves nénit, mert a kutyája egyszer odament megszagolni a gyerekét, és "megígérte" hogy legközelebb felrúgja a kutyát. Hát meg is tette. Na ő milyen ember? És mit nevel a gyerekéből? Egy szar alak. De nem ítélem el emiatt az összes szülőt. Lehetne másképp is, normálisan viselkedni. Mondjuk kérdezni, vagy kérni! De ez a mai embereknek nem megy, és nagyon sajnálom. Minden embernek, legyen az bármely oldal, toleránsabbnak és megértőbbnek kellene lennie. De ma már mindeni csak saját magára gondol. Elég szomorú.
2010. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
59%

Nekem egyszer nekem ugrott egy ilyen "jajj az én kutyám nem bánt, minek a póráz?"-kutyus, azóta is megvan a nyoma, körülbelül 2 milliméteren múlt, hogy nem sérül meg egy fontosabb idegrost, és nem lesz maradandó következménye a dolognak. Azóta ha itt a parkban, ahol hazajárok, ha meglátok egy póráz-szájkosár nélküli kutyát, emlegetek egy kis feljelentést, meg előveszek egy fényképezőt, pillanatokon belül mindegyikre felkerül a póráz.

Szeretem a kutyákat, falun nőttem fel, állat- és természetbarát vagyok, de mindennek megvan a maga helye.

2010. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

nekünk volt egy dobermannunk, de sosem bántott

lehettem kb 1-2 éves, dögönyöztem meg minden, sose volt még egy rossz pillantása sem

2010. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!