Az mitől van, hogy az USA kultúrájában még manapság is nagyon népszerű a militarizmus és a vallás?
A legtöbb fejlett, modern országban, különösen Nyugat-Európában és Ausztráliában megfigyelhető, hogy az új generáció nagyon békeszerető, elítéli a dolgok erőszakkal való megoldását és nem vallásos, vagy békésebb modern vallásokban hisz, pl. Jedi vallás. Ez a dolog párhuzamosan nő a jólét növekedésével, ami érthető mert minnél jobban élnek az emberek, annál kevésbé van szükségük lelki támaszra a vallásban, és csökken az irigység másokra, ami pedig az erőszakot csökkenti.
Az USA is egy nagyon fejlett, jóléti kultúra, de ott a vallás és a katonság fiatalok közti "menősége" olyan, mint az 50-es, 60-as évek Nyugat-Európájában. Vajon ez mitől van?
"Az új generációkra hol jellemző a "békeszeretet"?"
Rengeteg európai országban a fiatalok kezdik abbahagyni annak a hagyományát, hogy ők is gyűlölik azokat az országokat amiket a szüleik szenvedélyesen tesznek, és nemigazán értik mi a nagy konfliktus oka ennyi évvel a háborúk után is.
Jópár magyarról hallottam, akik nemrég voltak Csehországban, Romániában (pedig ezek még nem is teljesen "nyugati" országok) és teljesen meglepte őket, hogy az ottani, főleg városi fiatalok mennyire modern, idegenszerető és békés gondolkodásúak, nem becsmérelték a túrista magyarságát, inkább érdeklődéssel néztek rájuk, és amikor a túrista beszélt róla, hogy a szülei mennyire utálják a románokat, és, hogy sok magyar fiatalnak mennyire nacionalista világképe van, csak nevettek, és azt mondták, hogy nem a származása alapján ítélik meg az embert.
Talán Szlovákia még kívételnek számít, ott még nagyon erős a nacionalizmus és a katonaság szeretete, de rengeteg európai országban már nem ilyen a fiatalok gondolkodása.
Én nem pontozgatok se ide, se oda.
Akkor várjátok ki a végét, már a közeljövő elárulja, hogy nagyon naivak vagytok!
Nem rosszallóan értem, legfőképpen nem személyeskedni akarok, csak a véleményem írom le arról, hogy mennyire veszélyessé vált újra a föld.
Az emberek agresszivitása pedig a szakma szakemberei (pl. szociológusok kutatásai) szerint is folyamatosan nő!!!
És nem csak régiónként, nem csak egyes időintervallumokban, hanem általánosságban és globálisan.
Az ember valójában sohasem tanult a történelemből, az új generációk pont hogy arra vannak kárhoztatva, hogy megismételjék a múlt bűneit.
Én is egyre jobban úgy veszem észre, hogy szinte minden volt keleti-blokki ország kezdi abbahagyni a múlton rágódást, a gyűlölködést, a pesszimizmust, nyugatiasodnak, épülnek, szépülnek, de Magyarország még mindig a múltban él.
Az én szüleim és szinte minden ismerős is ilyen "tipikusan magyar gondolkodó" de én nem, mert én saját magam tapasztalataira építek, nempedig mások véleményéhez konformálok.
04-26 21:33
Hát igen, az európaiaknak semmi közük az USA-hoz, óriási tévedés, hogy létezik "nyugati civilizáció". Van a fejlett Európa, és létezik a buta, barbár, erőszakos USA. És ez két nagyon különböző kultúra. A jenkik a világ legnagyobb szektája. Az egész ország egy óriási nagy vidám vasárnap :))))
tegnapelőtt 12:57
Gondolom a szlovákokra célzol, amikor a gyűlölködés és múltban élés abbahagyásáról hallucinálsz. Vagy esetleg a szerbekre? :))))
06:59
Az a gondolat, hogy minden szlovák egész nap azzal tölti az idejét, hogy fujjolja a magyarokat eléggé abszurd gondolat, hiszen akkor nem tudtak volna eddig fejlődni. Amit a magyar média közvetít Szlovákiáról, az az ottani szélsőjobboldal és a szélsőjobb párt dolgai. Mikor volt a magyar tévében olyan műsor, hogy "egy szlovák család átlagos élete", "A szlovák kultúra szépségei" vagy "egy szlovák nem-szélsőséges fiatal életvitele?"
A média szenzációhajhász, ezért külföldi hírekben minden országról a helyi sztereotípiának megfelelő extravagáns híreket közvetít, hogy nagyobb legyen a nézettség.
Hisz kit érdekelne egy olyan hír, hogy mondjuk Pozsonyban felavattak egy új, modern iskolát, vagy az utcán tagokat gyújt egy helyi tolerancia-mozgalom?
Hasonló dolog igaz, azokra is akik arról panaszkodnak, hogy "egyre veszélyesebb a világ". Ez az úgynevezett "Undok világ szindróma" már angol neve is van "Mean World Syndrome" ugyanis globálisan megfigyelték, hogy a főleg tévéből tájékozódó lakosság a szenzációhajhász média szemével látja a világot, ami sokkal veszélyesebbnek, szürreálisabbnak és extravagánsabbnak állítja be, mint amilyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!