Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányok közt miért kb.1% a...

A cigányok közt miért kb.1% a szemüveges?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 13:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Az hogy vakinek szüksége van-e szemüvegre és hord is-e az ugye nem feletétlenül esik egybe. :)

Másrészt olvasással, számítógépnél dolgozással nem rongálják ugye, harmadrészt meg szerintem eleve nem olyan göthösek, mint mi. :))))

2010. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
nem olyan göthösek?te sem láttál még cigókat közelről.a kérdésedre a válasz azért mert a t."szülők" sz@rnak a gyerek egészségére,ha gyengén lát és az iskolaorvos nem küldi szemészetre kizárt,hogy otthon elvigyék.de így van a fogorvossal,ortopédiával,egyszerűen vannak a nagyvilágban elhanyagolva.az az 1 százalék meg a beilleszkedett cigányok közül van valószínüleg.
2010. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
ha az iskolaorvos el is küldi a gyereket szemészetre, a felírt szemüveget majdnem biztos, hogy nem váltják ki neki. nem figyelnek oda rá, hogy ne tegye tönkre, rendesen hordja, stb. a rövidlátás meg ált. gyerekkorban alakul ki. szóval lehet szüksége lenne rá jópárnak (a tévé is rombolja a szemet!), csak nem törődnek vele.
2010. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Lehet a dologban egy kis genetika is éppúgy, mint a fogaik esetében. Utóbbiak jóval strapabíróbbak a fehér ember fogainál. Persze előbb-utóbb az életmódjuk miatt kihullanak és az egész szervezetük idő előtt elöregszik.
2010. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Nekem volt régen egy cigány évfolyamtársam. Nem tudott olvasni mert nem látta a betűket. Az iskolatársait is csak közelről, hunyorogva látta. Kapott szemüveget, de ugye szegények voltak, a nagymamája nevelte, nem volt pénzük a szép szemüvegkeretre, csak sztks, vastagkeretes szemüveget kaphatott. És ő szégyellte hordani, hiába nem látott, csakazértsem vette fel.
2010. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Apukám egy olyan iskolában tanított régen, ahol sok cigánygyerek volt. Elég sok volt közülük, akinek gond volt a szemével, és ezt a szülőknek is jelezték, de a legtöbbször az volt rá a válasz, hogy majd úgyis kinövi a gyerek. Szerintem az anyagi okokon kívül az is benne lehet, hogy szégyennek élik meg a szemüvegességet. A gyereknél a szülő gondolja úgy, hogy ez szégyen, mert az ő gyerekénél valami nem "stimmel", felnőtt korban meg maga az adott személy van vele úgy, hogy nehogy már azt higgye bárki is, hogy neki hibája van. Elég hülye hozzáállás, mert a probléma szőnyeg alá söprése nem segít semmin, de sajnos elég gyakori, főleg a tudatlan emberek körében.
2010. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
80%
Mert a 99% összetöri, vagy eladja.
2010. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Én viszont sok olyat láttam amelyiknek egészséges a foga. Én pedig ápolom, költök rá, de nem tökéletes...
2010. márc. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

azert, mert

1. -ahogy az elsö valaszado is irta- nem dolgoznak szapitogep elött

2. inkabb cigire kőtik a pénzt

3. azt nehéz lenne ellopni (látható helyről kell leszedni:-)

4. vagy ha a 3-as pont mégiscsak sikerul nekik, akkor meg eladjak a nyugati aluljároban

2010. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk én konkrétan még nem láttam 10000 szemüveges cigányt :) (merthogy egymillióan már biztosan vannak)
2010. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!