Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok az Amerikai...

Mit szóltok az Amerikai Legfelsőbb Bíróság döntéséhez a melegházasságról? Most majd átírják nálunk is az alaptörvényt?

Figyelt kérdés

Egyébként meg is lepődtem, mert nem kevés hetero ismerősöm is kitette azt a szivárványos alkalmazást a facebookon, de olyan is, akit eddig nagyon homofóbnak gondoltam, aztán kiderült, hogy mégse.


Úgyhogy a mai tizen- és huszonpáréveseknél talán megindult valami változás és gondolkodnak? Egyre többeknél látok pozitív hozzáállást, teljesen meglepődtem.


Szerintetek mi lesz az eredmény ránk nézve?



2015. jún. 29. 06:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szivárványos a képem, 50 felett vagyok, és nem vagyok meleg.


Egyébként pont, hogy a fiatalok között van rettentő sok homofób.


Nem hinném, hogy a közeljövőben átírják az önkéntesen kitalált alaptörvényt, de idővel lesz változás.

2015. jún. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem szivarvanyos a kepem, mert lexarom a facebookot, de amugy elfogadom es tamogatom a dolgot.


Azert nemi zavart erzek a z eroben: a magyar alaptorvenyt miert kellene atirni? Mi koze van a magyar alkotmanynak az amerikaihoz?


Elarulom: semmi.


Amugy meg alapvetoen azt gondolom hogy a magyarok elfogadoak a melegekkel szemben, szerintem a tulnyomo tobbseget ez nem zavarja, sot meg a meleghazassagot is tamogatnak. Azok akik folyamatosan hoborognek ellenuk, akat itt a GYK-n is, a marginalis kisebbseghez tartoznak, csak mivel nagyon hangosan birnak orditani, azt hiszik hogy mindenki ugy gondolkodik mint ok.

2015. jún. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Érdekes ez az emberi természet, mindig találnak összetűzésre alkalmas ügyeket, csak nyugalom és békesség ne legyen....
2015. jún. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A meleg házasság engem felháborít és diszkriminációnak tartom. A melegek azzal, hogy nem házasodhatnak azonos neművel, nincsenek megkülönböztetve, nincsenek diszkriminálva, hiszen a nem melegek sem házasodhatnak azonos neművel... Vagy házasodhasson mindenki azonos neművel, vagy senki...
2015. jún. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

mondjuk van igazság abban is amit írsz, a mai fiatalság iszonyúan vegyes. van egy X %, akik hihetetlen nyitottak, hihetetlen értelmesek stb, de aztán sajnos ott a másik véglet is, és magam is gondolkodóba esem az arányokat illetően. De ez akkor olyasmi tévhit lehet, minthogy a lányok nagyon szeretnének meleg barátot maguknak, miközben én személy szerint sokkal de sokkal több nagyon durván homofób lányt ismertem, mint fiút. Biztos vannak olyan lányok is, de engem pont nem olyanokkal hozott össze a sors. Sőt, olyanra is volt példa, hogy nálunk az egyik meleg srácot pont a csajok kezdték el ba..kurálni, és a heteró fiúk védték meg. Érdekes az élet néha tényleg ...


Nyilván pontos számokat úgysem tudunk felmérni ezekről a kérdésekről.


Hát az alkotmányt pedig nyilván át kéne írni, ha egyszer egy világhatalom így döntött. Elég necces lenne azzal szembe menni, még ha nem is jogi kötelezettségként, de amolyan ki nem mondott alapelvárásként illene az USA álláspontjával azonos tartalmú jogszabályokat (alaptörvényt) hozni ... nem?

2015. jún. 29. 07:38
 6/10 A kérdező kommentje:
4: ez nagyon jó :XD
2015. jún. 29. 07:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Előtte itt is kéne a füvet engedélyezni.:) Általában ez a megelőző lépés mindenhol,mielőtt bevezetik....
2015. jún. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"de amolyan ki nem mondott alapelvárásként illene az USA álláspontjával azonos tartalmú jogszabályokat (alaptörvényt) hozni ... nem?"


Nem, dehogy.

2015. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez Amerika belügyi döntése, ne keverjük a magyar helyzettel. Ez a döntés jelentős a meleg párok számára, az kétségtelen, de attól még ez a gyakorlatban egy jogszabályi értelmezésen alapul.

A Legfelsőbb Bíróság azért került döntési helyzetbe, mivel több államban pert indítottak emberek azért, mert nem akarták őket összeadni. Az állami bíróságok egymással ellentétes döntéseket hoztak, ezért szükség volt egy egységes jogértelmezésre az alkotmány alapján. Ez volt a Legfelsőbb Bíróság feladata. Ők ebben kimondták, hogy mindenkinek azzal van joga házasodni, akivel akar, mert az alkotmányban garantál egyenlőség így valósulhat meg.

Magyarországon azonban az Alaptörvény kimondja, hogy (L cikk): "(1)7 Magyarország védi a házasság intézményét mint férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony."

Ez alapján tehát a mi legfelsőbb bíróságunk az Alkotmánybíróság nem tud olyan döntést hozni, ami engedélyezné a melegek házasságát, és a parlament sem tud megszavazni ilyen jogszabályt, mert az Alaptörvénnyel semmi sem lehet ellentétes.

2015. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 B.Dávid válasza:
0%

Én ellenzem a melegházasságot és azt is, h gyereket fogadhassanak örökbe.


A házassághoz kell egy nő, egy férfi és egy pap, de ezt a melegeknél nem lehet értelmezni, mivel vagy a férfi vagy a nő hiányzik a képből.


Az örökbefogadás pedig egy nagyon rossz intézmény a melegek esetében. Nagyon nem lettem volna annak a gyereknek a helyében, akit melegek a „szülei”, mert az élete csak csúfolódásból áll.


A szimpla meleg kapcsolat nem vált ki belőlem semmit, konkrétan semmi közöm hozzá, h két felnőtt férfi mit csinál egymással az ágyban.

2015. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!