Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít ha...

Titeket nem idegesít ha huszonéves létetekre a vénasszonyok csak egy "Sziával" köszönnek nektek?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít, házunkban van egy csomó ilyen példány.Ha tanfolyamot végzett boltos képes egy "Jó napot kívánokkal" köszönni akkor egy vénasszony miért nem?
2010. febr. 4. 07:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
41%

Engem nem zavar. Viszont amikor Jó napot!-ot köszönnek az olyan furcsa nekem, nem örülök neki. 20 éves vagyok csak, nyugodtan tegezzenek, hiszen még gyerek vagyok. Hozzájuk képest meg főleg.

Volt már Jó napot hölgyem is. Hát az se volt semmi. :D Rosszul éreztem magam tőle.


Az jutott még eszembe, hogy valószínűleg az unokájukkal vagy egyidős azért köszönnek neked szia-t. Ők már akárhogy is nézzük leéltek egy életet, nem úgy mint te. Nekik te még nagyon fiatal vagy, ők meg már vén csoroszlyák :DD

Az is lehet, hogy kiskorodtól fogva ismernek, láttak felnőni stb. Az ő szemükben még mindig aranyos bájos, kislány vagy. Vagy fiatal lány. Örülj, hogy tegeznek aranyosnak tartanak, közvetlenül köszönnek. Ezen nem kell fennakadni.


Szerintem örülj neki, hogy sziát köszönnek, nincs ebben semmi sértő. Én utálom ha Jó napot-ot kapok, mert az olyan távolságtartó, bántó számomra. Úgy érzem nem kedvel az illető és olyan mintha semmibe sem nézne és még öregnek is tartana vagy rondának. Tudom, hogy butaság de bennem ezt az érzést kelti. De nem szoktam ilyeneken fennakadni, örülök ha valaki köszön. Én is sokáig csókolom-ot köszöntem, lehet hogy egyeseket zavart, de én sem rossz szándékból mondtam, csak nem tudtam még áttállni a jónapot, jóestét köszönésekre.

2010. febr. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
68%
engem nem zavar! mit magázzon a maris néni a második szomszédból, amikor babakorom óta ismer? annak ellenére hogy azóta én is anyuka vagyok, neki mégis csak a rézi unokája :) az idősebb bácsik viszont kb. 17 éves korom óta kezit csókolommal köszönnek, ez eleinte kicsit fura volt, de nem zavart :)
2010. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam ha az idősebb letegez akkor én is tegezhetem őket, ezért nem értem, hogy mi a francért tegeznek amikor én magázódom?Legszívesebben visszategezném őket.

Egyébként meg az ilyen 60-70 éves korosztályra gondolok.

2010. febr. 7. 20:19
 24/33 anonim ***** válasza:
31%
Te ne légy 60-70 éves korosztály! (Ilyen hozzáállással lehet meg sem éled).
2010. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
90%

Nekem kifejezetten lelki törést okoz, hogy még 2-3 éve egyértelműen lesziáztak, most meg egyre inkább nem tudnak tegezni már a tizenévesek, úgy tűnik, most kezdek igazából "öregedni", 34 vagyok. Oké, tanítok egyetemen meg gimiben is, és ott főleg nem megy a tegezés, de olyan furcsa, ha az utcán találkozunk, garantáltan lesziáznának ha nem ismernének, de így meg ... most 34 éves létemre azt mondja nekem a 19 éves lány, hogy csókolom? Na neeee, de fiútól is durva, egyforma.


Én igenis szeretném, ha tegeznének még sokáig. Na meg nem mellesleg, köze nincs a tiszteletnek ehhez, lehet ám bunkózni magázva is, de nagyon, és sziázva is lehet nagyon udvariasnak lenni. Ilyen egyszerű.

2010. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
56%

Én erről még életemben nem hallottam, hogy ha egy idősebb letegez akkor te is visszategezheted automatikusan. Bocs, de szerintem ez bunkóság. Mi úgy tanultuk, hogy te csak akkor tegezheted, ha ő felajánlotta. Vagy ha nagyon-nagyon kivételes esetben megkérdezheted, hogy tegeződhetnétek-e.

De hogy te automatikusan visszategezd az baromság. Ilyet nem lehet.

Pontozz le nyugodtan akkor is így van.


Utolsó: Egy 34 éves nő egyáltalán nem öreg, sőt. Kb ott kezdődnek a jó csajok :DD Szerintem azért nem mernek tegezni, mert már tekintélyed van. Nem azért, mert öregnek látnak. :)

2010. febr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

No akkor ehhez mit szólsz?:)->

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Köszi ha megnézed a kérdésem és válaszolsz!:)


Egyébként nekem az a véleményem,hogy az ismerős öregasszonyok természetesen sziázhatnak nyugodtan,na de aki nem ismer és én magázódva köszönök az igenis köszönjön úgy vissza akár az utcán akár a boltba. És sajnos volt már olyan is,hogy a boltos tegezett le,mikor én nem tettem,nemtudom milyen jogon. Szóval ezek nekem sem tetszenek.

2010. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ahogy láttam kaptál hideget-meleget az előttem szólóktól. Szerintem ne törődj azokkal, akik ismeretlenül lebunkóztak Téged és annyi empátia sincs bennük, hogy képesek legyenek azt megérteni, hogy ha valakit zavar bármi is egy másik emberrel való kommunikációban, akkor az októl függetlenül nem köteles azt eltűrni.

Ez ilyen egyszerű. Én nem is ítéllek meg Téged azért, mert zavar, ha letegeznek. Ha zavar, akkor nem vagy köteles eltűrni! Mindegy, hogy ki mit gondol!

De az igazi választ a tegeződés-magázódás kérdésére azok adják meg, akik már a kérdésedre is agresszíven, lekezelően válaszolnak, hiszen lehet, hogy Téged sem csupán az zavar, hogy letegeznek, hanem az is, AHOGYAN LETEGEZNEK az idősebbek. A beszédben a kimondott szavakon túl sok más elem van még (hangsúly, nonverbális elemek: mimika, gesztus, pillantás stb.) ami meghatározza, hogy egy-egy szituáció hogyan hat ránk, lekezelőnek érezzük-e a tegezést vagy sem.

Sajnos nekem van számtalan konkrét tapasztalatom erről, amikor az egyoldalú letegezést az illető személy arra használta fel, hogy a későbbiekben piszkálódjon. Én 31 éves tanári diplomával rendelkező nő vagyok. 3 évvel ezelőtt a budapesti Kondorosi úti uszodába jártam és az egyik kabinosnő (kb.50-60 év körüli) egyszercsak minden előzmény nélkül letegezett. Az első kb. két alkalommal, amikor odamentem még magázott, majd elkezdett tegezni. De már ahogy a "Te" szót először kimondta, a nő egész stílusában volt valami fölényeskedő,lenéző. Ráhagytam. Mivel rendszeresen jártam oda, ezért így láttam jobbnak, ugyanakkor az volt a benyomásom, hogy nem kedvel és ez be is igazolódott utóbb. Mivel én udvariasan továbbra is magáztam őt és kedves voltam vele, ettől felbátorodva elkezdett piszkálgatni minden ok nélkül. pl. Különösen kiakasztott, amikor az öltözőben más uszodavendégek előtt megalázó módon odavakkantott nekem: "Aztán becsukd ám az öltözőszekrény ajtaját mielőtt elmész.Nem hagyjuk tárva nyitva az üres szekrényt!" Azt máig nem tudom, miért szemétkedett ezzel, hiszen én mindig vissza bezártam az öltözőszekrényt, mielőtt leadtam neki a kulcsot és elhagytam az uszodát. De szinte minden alkalommal volt valami apróság, amivel éreztette, hogy ő igenis tesz rám nagyívben! Mindig hangsúlyosan és gúnyosan megnyomta a "Te", a "Neked" és az egyéb tegezésre utaló szavakat. Nem volt semmi oka, hogy egrecéroztasson, mégis rámszállt. Egyszer beszélgetést kezdeményezett velem, kérdezgetett, hogy mivel foglalkozom, én elmondtam, hogy 28 éves vagyok, tanári diplomám van stb. stb. Természetesen ezek után sem tisztelt meg azzal, hogy legalább felajánlja a kölcsönös tegeződést, a már említett kötekedése a szekrény becsukásával kapcsolatban is az említett beszélgetésünk után történt és még sorolhatnám tovább, hogy mit művelt. Mindig ok nélkül, mivel én semmi olyat nem tettem, ami indokolta volna, hogy zaklasson az illető. Én nem csináltam belőle ügyet, amit utólag bánok! Hiszen így azt hihette, szabadon megalázhat továbbra is.De ki tudja, vajon javult volna-e a helyzet, ha bepanaszolom? Mindegy. Egyelőre nem oda járok úszni.


Aki itt azt írta, hogy kizárt az idősebb visszategezése és többen akik lebunkóztak Téged, valószínűleg korkórságban és rangkórságban szenvednek. Ez sírnivaló, őszintén mondom! :( Az említett uszodai kabinosnő hiába min. 20 évvel idősebb nálam, én azért nem mondanám, hogy ez a korkülönbség az intelligencia terén nála pozitív többletként jelentkezne!Sőt! Emberségben lenne mit pótolnia! Ha netán visszategeztem volna és megmondom neki, hogyha tovább bunkólkodsz, fülednél fogva viszlek az uszodaigazgató színe elé, (akár a rossz kölyköt a régi filmekben :D), akkor emiatt én lennék a bunkó? Kötve hiszem!


De mondok egy durvább példát.

Amikor középiskolába jártam, volt két oktatóm (jó barátnők egymással), akik pikkeltek rám. Egyszerre oktatták az osztályunkat és persze voltak kedvenceik a gyerekek között, és éppen olyanok, akik rám irigykedtek. A két oktató, akikről nem tudom mi bajuk volt velem, negyedikben összetegeződött kedvenc talpnyalóival (irigy oszálytársnőimmel) és én voltam a célpontjuk. Élvezték,ha szívathatnak. Mivel érettségi előtt voltam, nem akartam, hogy bármiféle hátrányom legyen abból, ha ügyet csinálok.


Könyvet lehetne írni, a tegezéssel kapcsolatos visszaélésekről! Szóval én mostmár udvariasan, kedvesen, ám határozottan rászólok arra, aki letegez, és az sem érdekel, ha megsértődik emiatt. Ha valahova rendszeresen eljársz és egy adott illetőt nem tudsz kikerülni, akkor talán évekig meg kellene alázkodni, csak azért, hogy ugyan megfelelj már az egoista, korlátolt személyének? Ha már belédrúg így is, úgy is, akkor legalább tedd meg a Tőled telhetőt a saját lelkivilágod védelme érdekében!


Édesanyám, aki 60 éves, nem érti azt sem, hogy mióta ment ki a divatból a diákok magázása a középiskolában. Ő ugyanis 1965 és 1969 között érettségizett egy vidéki gimnáziuman és őket még magázták a tanáraik. Édesapám középiskolájában is ez volt a szokás.A magázás kölcsönösen nagyobb tiszteletet fejez ki a tanár és a diák között.

2010. aug. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyön köszi a válaszodat, végre valaki aki megérti a problémámat és nem hurrog le csak úgy.Pont úgy van ahogy mondod, hogy nem a tegeződés zavar, hanem az ha visszaélnek ezzel.


Most nyáron voltam amolyan nyári gyakorlaton egy szakmunkásképzőben és az igazgató (kb 60 körüli) úgy tegezett mintha az unokája lennék amivel nem is a tegeződés része a gond, hanem az, hogy visszaélt vele.


Megkérdezte, hogy mikor szeretnénk kezdeni. Mondtam, hogy 8-kor nem e lehetne, erre a válasz

"Mi az nem bírsz előbb felkelni?".


Most azért, mert én nem végeztem egyetemet ezért engem le kell kezelnie?Még voltak ilyen emberek, de áh eszméletlen ahogyan visszaélnek vele egyesek.


Köszi még1szer a választ és remélem nem haragszol a tegeződés miatt:P

2010. aug. 6. 23:20
 30/33 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok és az öregasszonyok között van aki magáz pedig akár unokája lehetnék.

Kicsit zavar mert nem vagyok még olyan idős akit magázni kellene meg se tanár, se orvos nem vagyok.

2010. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!