Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha választhattatok volna...

Ha választhattatok volna születésetek előtt, hogy hova születtek Magyarországot vagy az Egyesült Államokat választottátok volna?

Figyelt kérdés
Szerintem sokak számára ez nagyon egyértelmű hiszen nem vagyok egyedül azzal, hogy nem jelent semmit magyarnak lenni. Az Államok egy gazdag ország tele minden jóval, lehetőségekkel. Itt mindenki depressziós, kilátástalan helyzetben van az ország. Nem is tudom az őseim miért nem léptek le innen a tengerentúlra.
2014. dec. 28. 21:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Nem értem a nagy USA szerelmet. Nem vagyok az ellensége, régóta szeretnék ellátogatni oda, tisztelem, becsülöm a népet, a politikája már más tészta. De minek menjek oda élni? Semmi értelme nincs. Kereshetek annyit Németországban vagy Ausztriában, Angliában mint ott, úgy, hogy sokkal közelebb vagyok Magyarországhoz, akkor jövök haza, mikor akarok, és ha tehetem az USA - ba is bármikor ellátogathatok (eddig sem kimondottan anyagi oka volt, hogy nem mentem). Sok minden tetszik ami ott van, sok dolog nem. Magyar vagyok, én nem leszek más. Egy amerikai sem adná fel az identitását amiatt, mert rosszul megy a hazájának, sőt.


Elvégre mindenki nem mehet oda lakni. Persze sok a lehetőség, meg olcsó a hamburger. Az élet ennél kicsit több.

2014. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Hát ha akkor kellett volna választanom mikor születek akkor magyarország, kedves kormányunk akkor még nem cs.szte szét úgy az országot mint most. Ha most kéne menekülnék.
2014. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
52%

4-es vagyok.Mi a szarért kellett lepontozni??Véleményt kérdeztek én pedig elmondtam az enyémet.

Miért is kéne magyarságtudatomnak lenni?Nem én választottam,hogy hova szülessek.Ahogy tehetem elhúzok innen a francba.Nap mint nap azt látom hogy pl nagyszüleim legnagyobb dilemmája,hogy a gyógyszerüket,vagy az ételt vegyék meg.Undorító ami itt megy.

Rokonom itt Magyarországon nagyon rossz körülmények között élt.Kiment Amerikába és mostanra már hatalmas családja van,több háza,és nagyon jól él...szóval ennyit erről.

2014. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%
Mi lenne, ha nem mocskolnátok egymást, csak simán válaszolnátok?
2014. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
40%

#19-nek:


Magyarság tudatod épp azért kellene, hogy legyen, mert az itt élő őseid is elszenvedték azt amit minden magyar, és ha most a segítség helyett elszaladsz az USA-álomvilágba, nem csak a hazád, magyarságod, szüleid és dédszüleid, árulod el és csapod be, teszed semmissé az egész életük munkáját, hanem óriási nagyot fogsz koppanni!

Én szégyellem magam, miattad is!

2014. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Bocs Ervin, egy csomó választ töröltek, ez nyilván nem neked szólt, legközelebb az időpontot idézem..
2014. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
20 Ez a szöveg rettenetesen sz*r. Egyszer él az ember és inkább nyomorogjon ebbe a szerencsétlen hitvány országba?
2014. dec. 28. 21:53
 18/31 anonim ***** válasza:
60%
Ok szégyelld magad helyettem, mert én nem szégyenlem! Itt nem hagytak esélyt arra hogy normálisan éljünk. Te maradj csak nyomorogni. Az én szüleim is támogatják a kiköltözést, sőt, ha megyünk viszem őket és a nagyszülőket is. Minket semmi nem köt ide.
2014. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Szégyelljem magam?Elárulom és becsapom a rokonaimat?Na ne nevettess már.Nagyon is támogatják,hogy elmenjek innen,ugyanis tudják,hogy többre tudom vinni majd kint,mert itt az életszínvonal a 0-val egyenlő.Tudod ők a legjobbat szeretnék nekem;) És hozzáteszem a nagyszüleim is mennének/mentek volna ha megtehetnék!
2014. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Bocs Ervin, egy csomó választ töröltek, ez nyilván nem neked szólt, legközelebb az időpontot idézem."


Semmi gond, én is látom, hogy törlik őket. :)

2014. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!