Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akad fenn mindenki a...

Miért akad fenn mindenki a helyesíráson a kérdések megválaszolása helyett?

Figyelt kérdés
Egyetértek alapvetően azzal, hogy az ember legyen igényes a helyesírására, de ha valaki idejön segítséget kérni, nem erről kéne kioktatni/leosztani, főleg, ha tényleg bajban van. Pl. teherbeeséstől tart, stb. A helyesírást, ha már mindenáron akarjátok, úgy is lehet "tanítani", hogy a - normális - válaszba fűzve helyesen leírod az elrontott szót.
2010. jan. 8. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Ha teherbeeséstől tart+nem tud írni=.. kitalálod magadtól is. Na az ilyenek nem túl népszerűek errefelé.
2010. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Mivel ez egy kis közösség így van az a helyzet , mikor te kérdezel , és van az az eset mikor te kérdezel . Ha valaki a többi tag felé annyira se igényes , hogy a helyesírását ellenőrizze , akkor milyen választ kaphatunk tőle ?


Kicsit off , de én firefox böngészőt használok , ebbe benne van egy helyesírás ellenőrző . Nekem könnyű . :)

2010. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Még egyszer : Van eset mikor Te kérdezel , és van eset mikor Te válaszolsz .


Az ellenőrző is csak a szavak helyességét ellenőrzi , a tartalmat nem :))

2010. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

cask az igedesit h özsse vizssa igoratnak,ez kséz kartasztofa.


Na ettől megyek a falnak! Miért nekem kell kitalálni az ő problémáját? Ha normálisan nem tud kérdezni, de elvárja a normális választ?

2010. jan. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor akadok ki, ha valaki honnan tudnák- ol...


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__187888

2010. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%
Én sem értem minek ilyesmin felakadni.
2010. jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon zavar, jobb napokon viszont nem szoktam beszólni. Szerencsére gyakori számban vannak ilyenjeim is :)

A nagyon durvákat jelenteni szoktam és a modik kijavítják, úgy már egészen más olvasni. Szerintem is elvárható lenne, hogy valaki a saját anyanyelvén tudjon írni, legalább a durva hibákat mellőzze. (Pl. a fent említett NÁK-olás, ly-j tévesztés, hosszú mássalhangzók kedvencem: kisseb :S stb.)

2010. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
11:40- es vagyok és lemaradt az előzőből, de rohadtul zavar, ha valaki a lesz- et két sz-szel írja :S
2010. jan. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

beszólni nem szoktam, de a durva helyesírási hibákon fennakad a szemem. aztán van olyan is, aki még egy értelmes mondatot sem tud leírni, csak szavakat egymás után. van, hogy nem is értem, mit kérdez.

ha valaki igényes válaszokat akar, akkor írjon már igényesen. nem azt mondom, hogy leharapjuk a fejét egy vesszőhibáért vagy elírásért, de legalább fogalmazza meg, amit akar.

2010. jan. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Plusz a fürcsi, törcsi, köszcsi, szopcsi(gyerekvállalás témakör), a rendes v -vel írandók dupla v-sítése, i helyett y... förtelem.
2010. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!