Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akad -e olyan az ismerőseid...

Akad -e olyan az ismerőseid között, aki nagyon gazdag és már gyerekkorától kezdve az volt?

Figyelt kérdés
Lenne egy pár kérdésem a szegénység témakörével kapcsolatban..egyetemi dolgozathoz kéne.
2010. szept. 19. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak tehetősebb ismerőseim akik gyerekkoruktól kezdve jól élnek, de én nem nevezném őket gazdagoknak addig, amíg nem maguknak teremtik meg a jólétet.
2010. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerinted máshogy gondolkozik a szegényekről az, aki eleve gazdag volt, illetve az, aki maga szerezte meg azt a gazdagságot?
2010. szept. 19. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem "született gazdagoknál" mindenképp neveltetés és környezet kérdése. Egyik legjobb barátom nagyon jó körülmények között él, de egyáltalán nem nézi le a szegényebbeket, teljesen átlagos, hétköznapi emberként viselkedik, mert soha nem azt látta, hogy ő több attól, hogy jobban élnek. Ezzel szemben van olyan ismerősöm, ahol az egész családról tudja mindenki, hogy mennyire büszkék a nem feltétlenül becsületesen szerzett vagyonukra, és hogy milyen lekezelően tudnak bánni akár egy átlag emberrel is. Rajtuk észreveszem azt, hogy bele sem tudnak gondolni néha, hogy milyen az, ha valaki havonta a megélhetéséért küzd.


Ennek ellenére azt sem mondanám, hogy aki magának teremti meg a jólétet, az garantáltan jobban fog viszonyulni a szegénység kérdéséhez, hiszen ugye a pénz és a hatalom képes megváltoztatni az embert, erre is lehet látni példát szép számmal. Talán annyi a különbség, hogy aki megtapasztalta a szegénységet, az több együttérzéssel, és kevesebb sajnálattal tud fordulni szegényebb emberek felé, mint aki pusztán "kívülállóként" (tehát született "gazdagként") él közöttük, és talán segíteni próbál.

2010. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én azt figyeltem meg mostanában, hogy sok olyan jó módú ember van, aki úgy gondolja, hogy az illető szegény a felelős a jelenlegi helyzetéért, mert tudna tenni ellene. Mondván ő is tudott.

Szerintük a környezeti hatásoknak nincs akkora szerepük a szegénység kialakulásában, mint amekkora hatással van a szegény ember személyisége.

2010. szept. 19. 16:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz. Szerintem ez azért van, mert belenevelték az emberekbe, hogy a kapitalizmus mindenkinek egyenlő lehetőségeket biztosít. Ez elméletileg igaz is, viszont gyakorlatilag a körülmények nagyon komolyan befolyásolják azt, hogy ki hova juthat tehetségétől/személyiségétől függetlenül. Akinek összejött az élet, az erről hajlamos megfeledkezni.
2010. szept. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, egy évvel fiatalabb nálam. Az apjának nemzetközi fuvarozócége van. A lány nagyon rendes. A legjobb barátnője egy olyan lány, aki árva.
2010. szept. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!