Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lenézed azt, aki nem tud...

Lenézed azt, aki nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 20:33
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
87%
Nem nézem le de megvan az adott illetőről az első negatív benyomásom. Az, hogy valaki nem tud szépen írni az egy dolog. De ha még helyesen sem tud...
2009. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ. Bár nem tagadom, hogy van bennem némi előítélet ilyen téren, de ha valaki mondjuk diszlexiás, akkor arról nem tehet. De pl. van egy ismerősöm, aki úgy ír, hogy "jácok" meg neki a -ba -be és a -ban -ben ugyan az, hát vele nagyon utálok írásban kommunikálni, mert zavar, amikor ilyeneket kell olvasnom. Másik, amikor valaki úgy ír e-mailt, hogy tele van hibákkal, de minden szó, az meg igénytelenség szerintem. Az e-mailnél nem kell sietni sehová, miből állna átnézni amit leír?
2009. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
88%

néha.

ami nagyon idegesít: nem-e szeretnél valamit...

meg az, ha valaki a higgyen szót higyjennek írja és a hagyjukat hadjuknak.

2009. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
87%
Na igen, meg amikor nem tudják, hogy az ilyen, olyan, stb. ly-os, és akkor inkább ien lesz belőle, és azt hiszik, hogy akkor az úgy helyes.
2009. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
38%

Íggen en nagyjón lénezzem a ólyanókatt!

sót kü ném alhatóm

2009. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nézem le, de kijavítom a hibáit az élőbeszédben"


Te hogy tudod valakinek a hibáit kijavítani élőbeszédben?

Amúgy egy bizonyos szint után nézem csak le, pl. ha néha vesszőhibája van az még megbocsájtható.

2009. dec. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
75%

Nem nézem le.

Volt olyan gépem,hogy a Ctrl billentyűzetet kellett nyomogatnom a magyar magánhangzókért.

Persze el várom, hogy egy magát tanult embernek, magyarnak valló egyén ezt írásban és beszédben is bizonyítsa. A férjemnek a lesz -lessz, a p és b hangot meg nem tudja megkülönböztetni. Tehát őt sem nézem le, de kijavítom. Magyart tanítok Erdélyben. Sajnos nagyok a problémák. Általános után már nincs helyesírásoktatás. Tankönyveink ilyen szempontból gyengék. Magyarországon szereztem be jó könyveket, de így állandóan fénymásolni kell.

Szó volt az élő beszédről is. Rettenetesen irritálja a fülem, mikor magyarországiak a személyeket tárgyiasítják-az Orsi-borzalom.Én úgy tanultam, hogy az oda nem ide. Add oda a sót-kéréseknél eszembe nem jutott volna, hogy ide kell adjam a sót.

A trágár kifejezések használatát inkább nem minősíteném!

2009. dec. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
83%

Egy-két hibát mindenki ejt.

Viszont amikor valaki egy mondatot se tud leírni helyesen,azt bizony lenézem.

Amennyiben az illető nem dislexiás,akkor csupán rajta múlik,mert a helyesírás ismerete megtanulható képesség.

2009. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de meg van róla a véleményem.
2009. dec. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
93%
Igen, igazatok van, hogy a helyesírás is egy megtanulható képesség, de az emberek képességeikben is különböznek egymástól! Én sem akarom azt védeni, aki lustaságból ír helytelenül, de akkor is nagyképűség lenézni mindenkit, aki nem ír helyesen! Szóval mint írtam mindenki különbözik egymástól a képességeiben. Valakinek a tájékozódás a nehéz, valakinek a számolás, a matek és van akinek a helyesírás. Pl. a barátom nagyon okos volt gimiben matekból, a törit és a magyart is megtanulta, csupa ötösre érettségizett és továbbtanult. A helyesírás mégis nehezebben megy neki, pedig nem diszgráfiás vagy diszlexiás. Oké nem durván de vannak alaphibái néha. Egyszerűen csak nem vagyunk egyformák...
2009. dec. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!