Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lenézed azt, aki nem tud...

Lenézed azt, aki nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 20:33
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
30%
get a life, nerds
2009. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Felháborítónak tartom, ha valaki nem tud helyesen írni.
2009. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
89%

IGEN!

Mert magyarul beszélni és magyarul írni muszáj megtanulnia helyesen annak, aki magyar!...

(Nem vagyok egy Nagy Magyarkodó típus, de ez alapból elvárható egy magyar embertől.)


És azt is lenézem, aki nem tud viselkedni : az illemszabályokat is illik tudni! (Pl. aki nem tudja, mikor kinek hogyan illik köszönni, hogyan kell leülni és mikor nem illik leülni, hogyan illik enni, stb.)

2009. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
81%

Zavar.


Utolsónak: ha valakinek valamit nem tanítottak meg, azért lenézni botorság. Valamint vannak dolgok, melyek még az illemszabályoknál is fontosabbak az életben.

2009. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
96%
Nem nézem le, de kijavítom a hibáit az élőbeszédben.
2009. dec. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
47%
Nem nézem le,és én általában senkit nem szoktam lenézni,főleg ilyen apró hiba, vagy hiányosság miatt.Az,hogy valaki nem tud helyesen írni,nem tartozik a legnagyobb "bűnök" közé.
2009. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
90%
igen
2009. dec. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
90%
le
2009. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
87%

"...Utolsónak: ha valakinek valamit nem tanítottak meg, azért lenézni botorság. Valamint vannak dolgok, melyek még az illemszabályoknál is fontosabbak az életben..."


Mondjuk, ha valaki az erdőben nőtt fel és nem volt módja iskolába járni, akkor valóban igazad van, honnan tudná hogyan kell írni, hiszen olvasni sem tud...


Igazad van, őket nem nézem le!


Tőlük az illendő viselkedést sem fogom számon kérni! :D

2009. dec. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim válasza:
29%
Nem, mert én is szoktam helytelenül írni és beszélni. Ha valaki figyelmetlenségből ír rosszul azt én sem szeretem, főleg ha nagyon alap hibákat követ el, de azért nem a legnagyobb bűn az, ha valaki nem ír helyesen. Mellesleg van olyan, aki azért nem ír helyesen, mert tényleg nem képes rá. Pl. diszgráfiás vagy van olyan tanulási zavar is ami az, hogy nem tud valaki helyesen írni.
2009. dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!