Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagy divat lett ez a "kimegyek...

Nagy divat lett ez a "kimegyek külföldre dolog". Nem vicces kicsit?

Figyelt kérdés

Az emberek 80-90%-a aki pampog, azért dumál, mert, hogy ő kimegy külföldre ahol majd halálra keresi magát. Persze a legtöbbnek nyelvtudása is alig van. Kint a legtöbben max felszolgálnak, mosogatnak. Kint sincs sokkal több meló most.


indexen volt erről egy jó cikk, hogy aki elég okos, az itthon is meg tudja csinálni a szerencséjét. Ezzel én is így vagyok.


Nekem is tervbe van véve a külföldre költözés egyszer, de nem a pénz miatt, hanem az ország miatt, nem tetszik ami itthon folyik, a jogrendszer elcseszése, az emberek viselkedése, közbiztonság, stb és persze, hogy az emberek nagy része így érzi jól magát, hisz b.szik változtatni.


Van aki azt mondja, hogy hááát de Németországban meg USA-ban is lövöldöznek, sőt többet mint itthon. Való igaz, hogy ott se tökéletes, de speciel ha megtámadnak, vagy ki akarnak rabolni akkor azért az ember többnyire megvédheti magát, nem úgy mint itthon.


2009. dec. 1. 09:46
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt teljesen szóról szóra értelmezni.Első kérdésed. Nem,nem vicces. Külföldön jobb az életszínvonal,jobb minden pont kész. Ezen nincs mit tárgyalni,nem akkora zsidó-cigány ország,ahol lassan nem lehet megélni.
2009. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

OFF. Kedves kérdező!

Nem "egyenlőre", hanem egyelőre. (ma 10:29-ben)

2009. dec. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem vicces. Mindenkinek joga van ott élni, ahol akar, ezért senkit sem ítélhetsz el, akkor sem, ha a pénzért megy ki. Meg tudom őket érteni, én is lehet kimegyek egyetem elvégzése után. Nem akarok az életemből 30 évet azzal tölteni, hogy lakástörlesztést fizetek.
2009. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért de én is kimennék külföldre ha tudnék németül vagy lengyelül, mert még az McDonaldsban is annyi a fizetés mint itt egy középvezetőé aki 4-5 ember munkájáért felel...


A másik fele meg az adó.

2009. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
az a vicces, hogy viccesnek tartod. Talán mert másnak van lehetőség rá?Megsem próbálod adig ne mondj semmit:Meg is indokolom miért: 1hónapra mentem ki németországba. 10napot dolgoztam,kerestem 82ezret (főiskolás vagyok.) itthon azért a 82ezerért.....10 napot dolgozom 35ezerért... itthon egyik ismerősömnek véletlen sósavval mosta ki az orvos a húgyhólyagját..elfekélyesedett,elment máshoz,azt mondta kész nem tudnak segiteni vége.A lánya kivitte németországba érdekes hogy megcsinálták neki.(leégették)ha sétálok az utcán,nem néznek le,nem nézik ugy méregetve egymást a nők( ez részlet kérdés de engem baromira idegesit,ha féltékeny mért nem megy el ő is tornázni vagy otthon valami na mind1...)a 3.meg nem kell félnem éjszaka sem az utcán,a pasik sem szólnak be,és a lányok feltudnak öltözni RUHÁBA,nem egy szál p.inavillantó valamibe...(kit mi zavar én jobban érzem magam emiatt is ) szóval ERKÖLCS, TOLERANCIA,PÉNZ, és megfizetik a kétkezi munkádat....amásik meg ha kórházba kerülsz,nem tudod fizetni a lakásodat ami ott elég drága, az állam átveszi,fizeti helyetted 2-3hónapig..itt mivan..ha nem fizeted,ha az intenzíven döglődsz éppan akkor így jártál,kikapcsolják az áramot,elveszik a fejed fölül a lakást.Nah rövid regény lett bocsi de a lényeg benne van :)
2009. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a közbiztonságról meg annyit hogy itthon sem jobba helyzet mint külföldön, cska a média ezt nem veri nagydobra, de mondjuk ha tájékozódsz rendőrségi oldalarkól stb akkor rájössz hogy itt is van egy hónapban 4-5 gyilkosság és több tucat vagyon elleni erőszak és testi sértés..


Ha területre viszonyítjuk a dolgokat lehet hogy még rosszabbul állunk mint a többi külföldi ország.

2009. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Végezetül pedig akit megtámadnak és fegyvertelenül vagy túlerővel inkább szembeszál minthogy értékeit hátrahagyva mentse az életét az nem egészen normális..


Szerintem...

2009. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

nagy részetek segghülye asszem. főleg akik itt mondogatják, hogy itthon szarabb a helyzet mint kint.

Én is erről beszélek retardáltak, k.szottul idegelő, hogy pár mondatot nem vagytok képesek megérteni, ezért ennyi a munkanélküli, hogy a francban akar az dolgozni aki kommunikálni sem képes rendesen.


A gyengébbek kedvéért:

"Az emberek 80-90%-a aki pampog, azért dumál, mert, hogy ő kimegy külföldre ahol majd halálra keresi magát. Persze a legtöbbnek nyelvtudása is alig van. Kint a legtöbben max felszolgálnak, mosogatnak. Kint sincs sokkal több meló most. "


aszondom ezzel, hogy sokan akik itthon nem találnak semmi munkát mert képzettlenek, vagy elvégeztek egy egyetemet fősulit, amivel kitörölhetik, mert nincs rá kereslet. Úgy érzik, hogy kimennek és akkor minden szuper lesz. Van akinek sikerült sok év alatt, sokan koppannak, főleg, hogy szaktudásmentes melót tudnak csak kint végezni, amire lehet többet fizetnek mint itthon, de bármikor ki is rúghatják és felvehetnek helyette helybélit, akik közül szintén sok a jelentkező, mert ott is sok a munkanélküli, és bármennyire is szar, de előbb a helybéli utána következik csak a külföldi.


"indexen volt erről egy jó cikk, hogy aki elég okos, az itthon is meg tudja csinálni a szerencséjét. Ezzel én is így vagyok."

ezt most is tartom. akinek van sütnivalója az itthon is ki tud törni a szürkeségtől. Nem csak az aki bűnözik vagy aljas, persze sokan így csitítják magukat, hogy csak annak lehet jó munkája aki ismerettségeket tud maga mögött vagy másokon gázol át. Nekem nincs fősulim, 3 OKJ-m van mégis van jó munkám és egyre jobb irányba haladok, de mind1 is.



"Nekem is tervbe van véve a külföldre költözés egyszer, de nem a pénz miatt, hanem az ország miatt, nem tetszik ami itthon folyik, a jogrendszer elcseszése, az emberek viselkedése, közbiztonság, stb és persze, hogy az emberek nagy része így érzi jól magát, hisz b.szik változtatni. "


nah ez a csúcs, hogy ezt a bekezdést sem fogtátok fel. Ki akarok menni azt írom, de odaírom mellé kapásból, hogy nem a pénz miatt tehát nem amiatt amit kiírtam, hogy sokan mások kimennek, hanem az ország helyzete miatt, pl a közbiztonság. És akkor jönnek itt az idióták leszólni, hogy itthon mennyire sok a bűnözés meg minden. Nem vagyok ezzel tisztában? Szerintem van cigánybűnözés is, látok mindent ami itt folyik és ez az egyik ami miatt szeretnék elmenni innen, mert ha megtámad az utcán egy cigány, akkor én leszek megbüntetve, nem üthetek vissza, stb.



"Van aki azt mondja, hogy hááát de Németországban meg USA-ban is lövöldöznek, sőt többet mint itthon. Való igaz, hogy ott se tökéletes, de speciel ha megtámadnak, vagy ki akarnak rabolni akkor azért az ember többnyire megvédheti magát, nem úgy mint itthon."

ezzel pont azt írtam le, hogy sokan azt mondják, hogy máshol szar meg bűnöznek és, hogy itthon csak a rasszizmus megy, nincs komolyabb gond, stb.



elsősorban nem azok akasztottak ki akik a pénzért mennének ki, hanem azok akik olyanról győzködnek amit leírtam, idegesítő a hülyeség.

2009. dec. 1. 12:27
 29/43 anonim ***** válasza:
64%
te provokálsz és a válaszadókat h.lyének nézed. Pedig ha sokan írnak hasonlót el kellene gondolkodnod, hogy a megfogalmazásod lehet a hibás tényleg és nem rögtön nekiugorni mkinek. De szerintem direkt csinálod. A másik igenis ellentétes dolgokat írsz, mert a jog, közbiztonság , munka egymással összefüggő dolgok. Külföldön se fenékig tejfel, megnyugtatlak. És nem a lövöldözések miatt. Teljesen más a "tb" rendszer, hitelre kell mindent venni. Az ilyen provokatív kérdezőket meg legszívesebben összegyűjteném egy külön fórumra, ahol 1másnak visszavakkanthatnak, tetszés szerint, ilyen kulturált stílusban.
2009. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
73%
Kár, hogy a kérdezőket nem lehet pontozni:)
2009. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!