Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagy divat lett ez a "kimegyek...

Nagy divat lett ez a "kimegyek külföldre dolog". Nem vicces kicsit?

Figyelt kérdés

Az emberek 80-90%-a aki pampog, azért dumál, mert, hogy ő kimegy külföldre ahol majd halálra keresi magát. Persze a legtöbbnek nyelvtudása is alig van. Kint a legtöbben max felszolgálnak, mosogatnak. Kint sincs sokkal több meló most.


indexen volt erről egy jó cikk, hogy aki elég okos, az itthon is meg tudja csinálni a szerencséjét. Ezzel én is így vagyok.


Nekem is tervbe van véve a külföldre költözés egyszer, de nem a pénz miatt, hanem az ország miatt, nem tetszik ami itthon folyik, a jogrendszer elcseszése, az emberek viselkedése, közbiztonság, stb és persze, hogy az emberek nagy része így érzi jól magát, hisz b.szik változtatni.


Van aki azt mondja, hogy hááát de Németországban meg USA-ban is lövöldöznek, sőt többet mint itthon. Való igaz, hogy ott se tökéletes, de speciel ha megtámadnak, vagy ki akarnak rabolni akkor azért az ember többnyire megvédheti magát, nem úgy mint itthon.


2009. dec. 1. 09:46
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Külföldről írok és nem a pénz miatt jöttem ki (házasság). Én nem igazán értem a kérdésed, mert azt írod, hogy rengeteg ember ezt akarja, erre azt írod, hogy te is külföldön képzeled el a jövődet. Tehát akkor te nem Magyarországon fogod megcsinálni a szerencsédet? Akikről beszélsz talán ugyanazért mennek ki külföldre, mint te. Olvasd el még egyszer, amit írtál, mert elég ellentmondásos. Egyébként meg lehet, hogy itt lövöldöznek, de ezzel az erővel meg Magyarországon késelnek, megvernek, leütnek plusz ott volt a Pécsi Tudományegyetemen történt lövöldözés is pár napja. Bárhol megtörténhet ilyen eset manapság! Az USA-ban és Németországban persze, hogy több ilyen eset van, hisz Magyarországhoz képest hatalmas országokról beszélünk rengeteg emberrel. Valószínű, hogyha 80-90% akar külföldön dolgozni, abból nem lesz sok és valószínűleg - mint minden másban - egyesek csak beszélnek erről. De ez legyen az ő gondjuk.
2009. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
80%

Ausztriában egy busz sofőr 700 ezer körül keres havonta...nézd meg itthon mennyit.Külföldön egy olyan munka amit itthon nem becsülnek meg,az is 2x annyit keres mint az átlag kereset itthon.

Mellesleg külföldön kevesebb a cigány.

2009. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Az én férjem a szakmájában Magyarországon kb. 100 ezret keresne, hidd el, keresgélt eleget. Mivel tele vagyunk adóssággal, kiköltöztünk Németországba. Most csak ő dolgozik, de egy fizetésből is jobban élünk, mint otthon két keresetből. Ha nekem is sikerül a szakmámban munkát találni, akkor a kettőnk fizetéséből vígan meg tudunk élni, és az összes adósságunkat kifizetjük kb. fél év alatt, otthon ez 10 év alatt sikerülne. Arról nem is beszélve, hogy sokkal nagyobb itt a nyugalom.
2009. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
első: olvasd el újra a kérdésemet, mert vagy félrenéztél valamit, vagy nem értetted meg, mivel totál ellentétes dolgokat állítasz rólam amiknek az ellenkezőjét írtam.
2009. dec. 1. 10:02
 5/43 A kérdező kommentje:

2. nem állítom, hogy nem jobb az életszínvonal kint, te se olvastál el csak felületesen. Mellesleg ausztriában az élet is drágább, 2x 3x többe kerülnek a dolgok mint itthon, de persze ettől még jobb a pénz amit ott kap az ember.


kevesebb a cigány, tudom. mint írtam az ország állapota miatt, pl közbiztonság az ami miatt elvágyódom innen.

2009. dec. 1. 10:04
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem vicces egy kicsit sem.
2009. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: Ezt írtad:


"Nagy divat lett ez a "kimegyek külföldre dolog". Nem vicces kicsit?"


"Nekem is tervbe van véve a külföldre költözés egyszer"


A véleményemet fenntartom. Egyébként meg mindenki maga tudja, hogy mit akar. Aki meg nem tesz az előrejutásért, nem hajlandó nyelvet tanulni, nem fog boldogulni. De ez ahogy mondtam, legyen az ő bajuk.

2009. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van, magadat keresztezed a kérdésedben!Arról írsz az elején, hogy becsülendő ha valaki nem megy el a pénz miatt, aztán meg hogy te is el akarsz menni, igaz nem a pénz miatt, de azért elmész...Felteszel egy kérdést, hogy "vicces" egy dolog és ugyan azt csinálod...szép
2009. dec. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Mindezeken felül az sem mindegy, milyen légkörben kell élnie, dolgoznia valakinek. Nem minden esetben állja meg a helyét, hogy az ember itthon van otthon. Egy életünk van, nincs időnk kivárni azt a 100 évet, mire itthon is emberi körülmények uralkodnak majd. Itt még vadkapitalizmus van, és az emberi viszonyokban egyaránt. Hol vagyunk még attól, hogy az egyetemi tanár Porschéval jár be előadást tartani pl...Tanárokat sem becsülik meg, milyen lesz a felnevelkedő társadalom, torz minden értelemben. És ezt a végtelenségig lehetne még folytatni...
2009. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

nem vagytok túl okosak:)

kiemelitek a legelső mondatot, utána mellécsapjátok az 5 sorral alábbi mondatomat, aminek a másik felét levágjátok, tisztára mint a politika témakörben.

2009. dec. 1. 10:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!