Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagy divat lett ez a "kimegyek...

Nagy divat lett ez a "kimegyek külföldre dolog". Nem vicces kicsit?

Figyelt kérdés

Az emberek 80-90%-a aki pampog, azért dumál, mert, hogy ő kimegy külföldre ahol majd halálra keresi magát. Persze a legtöbbnek nyelvtudása is alig van. Kint a legtöbben max felszolgálnak, mosogatnak. Kint sincs sokkal több meló most.


indexen volt erről egy jó cikk, hogy aki elég okos, az itthon is meg tudja csinálni a szerencséjét. Ezzel én is így vagyok.


Nekem is tervbe van véve a külföldre költözés egyszer, de nem a pénz miatt, hanem az ország miatt, nem tetszik ami itthon folyik, a jogrendszer elcseszése, az emberek viselkedése, közbiztonság, stb és persze, hogy az emberek nagy része így érzi jól magát, hisz b.szik változtatni.


Van aki azt mondja, hogy hááát de Németországban meg USA-ban is lövöldöznek, sőt többet mint itthon. Való igaz, hogy ott se tökéletes, de speciel ha megtámadnak, vagy ki akarnak rabolni akkor azért az ember többnyire megvédheti magát, nem úgy mint itthon.


2009. dec. 1. 09:46
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

anyám... utolsó...

nocomment, mintha el se olvastad volna amit írtam. szerintem csak a címet olvastátok el és 1-2 szót az egészből.

2009. dec. 1. 10:16
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Nem ez a mondanivalód? Mert ugye ezt írtad. Ne nézzél már mindenkit hülyének! Mi csak azt tudjuk, látjuk, amit olvasunk tőled, nem vagyunk gondolatolvasók. Márpedig azt írtad, hogy te is külföldre akarsz menni később, ugyan nem a pénz miatt. De miért számít az ok, ha te azt tartod "viccesnek", hogy mindenki külföldre akar menni? Erre kiderül, hogy te is (bár szerinted más okból - de honnan tudod, hogy más milyen okból megy??)
2009. dec. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
nem stresszelem magam, megvárom amíg olyan ír aki tud értelmezni egy szöveget ami nem csak tőmondatokból áll:)
2009. dec. 1. 10:20
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, hogy a kérdező azt gondolja magáról, hogy ő a legokosabb a világon. Hány éves is vagy? Ez tinédzserekre jellemző gondolkodás...
2009. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit kellett volna írni, hogy "egyetértünk, tényleg nem normálisak ezek az emberek, akik külföldre akarnak menni vagy erről beszélnek; sőt viccesek is". Ez a helyes válasz, kérdező?
2009. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, óvodás korom óta tanulom azt a nyelvet, amilyen nyelvterületre ki szeretnék menni, és van ismerős, aki tud segíteni. Nem érdekel, milyen munkám lesz kezdetben, mert először az ottani helyi konyhanyelvre lesz szükségem, és bár én kézzel-lábbal eltársalgok, a Magyarországon szerzett nyelvvizsga, mások elmondása alapján, akik már megjárták, nem elég, szokni kell a helyi nyelvet, és ehhez bármilyen munka megfelel. Mellesleg ott, ahova menni fogok, egy takarítónőt is jobban megbecsülnek és megfizetnek, mint itthon diplomás, 25 éves karrierrel rendelkező pedagógus anyukámat a közalkalmazotti szférában. Ezt onnan tudom, hogy egy nagynéném így volt kint, házimunkát dolgozott, itt nyomorgott, elege lett, kint összeszedte magát, 3 fiának lakást vett.

Hogy itthon is el lehet helyezkedni, az szép duma, mert ha nincs ismeretséged, 2-3 nyelvvizsgád, esetleg az a munka nem jellemző a te nemedre, ha pályakezdő vagy tapasztalat nélkül, ha idősebb vagy, ha gyereked van, akkor nehéz. Én tudod ott tartok, hogy államvizsga előtt egy hajszállal egy majdnem kész szakdolgozattal úgy döntöttem, hogy csak 1-szer próbálkozok, és ha az az 1 nem jön össze, nem érdekel tovább (nem fizetek pótvizsgát csak azért, mert a sulinak kell egy buktatási arányt tartani - ez már több tantárgyi vizsgán is előfordult, az egyiken egy tanár fakadt ki, hogy x embert meg kell buktatnia, vagy sikerül elsőre, vagy diploma nélkül is érvényesülni fogok), ahova ki fogok menni, ott szakképzésen is részt fogok venni és azzal többet fogok érni, mint egy itthoni diplomával, ami csak általános ismereteket ad, de a cégek nem tudják beazonosítani, hogy ez milyen területre és milyen munkakörre jó (őszintén szólva 1 év folyamatos álláskeresési tapasztalattal a hátam mögött már én se tudom, mire is jó egy általános ismereteket adó műszaki informatikai diploma, hiszen a cégek szakirányú ismereteket tudókat keresnek, és azokat az ismereteket, azokat a szoftvereket nem tanítják, vagy csak felületesen tanítják a főiskolán-egyetemen, ehhez már szakképzés kell). Ha kint dolgozom, lesz munkatapasztalatom nemzetközi szinten, a nyelvet elég jól fogom ismerni, hogy bármely cégnél megálljam a helyem, ahova az a nyelv szükséges, akár itthon is, a szakképzést tudom majd honosítani, de megtanulni kint fogom, mert abban az országban ez a terület profi, ami engem speciálisan érdekel.

Az emberek mentalitása egy dolog, pont azért akarom hazahozni azt a technikát, mert általa olyan dolgokat valósíthatok meg, ami hat az emberekre. Nem tudok mindenkit megváltoztatni és nem tudom a jogszabályokat módosítani, elpocsékoltam x évet főiskolán, amikor munkát nem kapok vele, illetve kapok, csak nem ezen a szakterületen, és minimális pénzért. Ha elveszíteném a szüleimet hirtelen, öcsém és én ketten nem tudnánk megélni, és el kéne adni azt a lakást, ahol felnőttünk, amit a szüleim 21 évig törlesztettek, mert bár kapok munkát, de a fizetés elmenne csak a rezsire, és még nem ettünk semmit.

És végül, de nem utolsó sorban, nem bírok a fenekemen ülni, és vonz más ország, én bárhol a világon otthon érzem magam és nem ijedek meg egy idegen nyelvterülettől, akkor se, ha nem beszélem a nyelvet, eddigi tapasztalataim alapján mindenhol otthonosan mozogtam, ott is, ahova egyedül mentem, és van valami, ami azt mondja bennem, hogy menj, ahova csak tudsz. Mi családdal sose nyaraltunk vagy teleltünk külföldön, lehet, hogy ezért? De lehet, hogy azért, mert ahol eddig jártam a világban (nem sok helyen), Magyarországon kívül azt tapasztaltam, hogy az emberek képesek egymásra mosolyogni és normálisan emberként bánni akárkivel, aki szembe jön velük az utcán, és tetszett ez a viselkedés, amit itthon legfeljebb csak közeli ismerősök között tapasztalok, vagy színjátékként érdekismeretség esetén.

2009. dec. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

nem nem ez a "helyes" válasz, nem érzem magam legokosabbnak.

úgy érzem eléggé érthető az egész amit leírtam. benne van minden, hogy mit gondolok. nyilván nem azért van a zöld mezőben a többi szöveg, mert a félkövér főrésze az egyedüli információ.


Eléggé érthető. elmagyarázhatnám, de egyenlőre várok, hogy jön e értelmes ember aki fel is fogja, mert ti nem fogjátok fel, ennyi. semmi gondolatolvasás nem kell hozzá. ahelyett, hogy hőzöngtök talán lehetne értelmezni, noh mind1.

2009. dec. 1. 10:29
 18/43 anonim válasza:
100%

Nem vicces, hanem elszomorító. Én 45 éves létemre jöttem ki külföldre, hogy tanulni tudjon két fiam és beteg férjem normális orvosi ellátást kapjon. Sokáig próbálkoztam otthon mégsem ment. Valószínű a te álláspontod szerint nem vagyok túl élelmes vagy okos, de ez a realitás. Otthon küszköve éltünk két fizetésből. Most pedig az én itteni fizetésemből és a férjem 50.000 nyugdíjából gondok nélkül élünk.

Szerinted ez vicces???

2009. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Mit is jelent az, hogy valaki okos? (Ez a kérdezőre is vonatkozik...)

Azt hogy van esze a szélhámossághoz, a kiskapuk megtalálásához, az emberek manipulálásához? Mert leginkább ezek az emberek találják meg legnagyobb eséllyel a szerencséjüket itthon. Ez is egyfajta tehetség, tény...Alkalmazkodóképes, tény...

Mára itthon a világ már teljes mértékben a látsztokra épül! És ez viszont előbb-utóbb látványosan fog összedölni, összeomlani!!!

2009. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
Jah, és mi magyarok, kiket vagyunk képesek odaadóan ajnározni magunk közül?! Akiket külföldön elismertek, és azután hazatér kicsike hazájába. Gondoljunk itt egy-két operaénekesre, a művészeinkre, (legutóbb meg a francia miniszerelnök Sarközy apja is)...Előtte meg a hátsó sorokban kullogtak, azán vették a sátorfát...Majd aztán mint véres kardot hordozzuk körbe őket! Nevetségesen pitiáner.
2009. dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!