Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most megy a fókuszban, egy...

Most megy a fókuszban, egy cigány csaj egyetemre jár meg minden elért vmit, vélemények?

Figyelt kérdés

Nem is lenne semmi gond vele, ha nem azt hangoztatná össze-vissza, hogy egy cigánynak mennyire lehetetlen elérni bármit is, mennyire lehetetlen nekik egyetemre jutni stb.


Csak én tudom rosszul, hogy egy cigányt már 3-as átlaggal felvesznek ingyen a sulikba? Iszonyat felbssza az agyam egy ilyen hír, cikk, ahol ezt hangoztatják, hogy mennyire iszonyúan szar a romáknak. Ki a rék akadályozza meg őket abban, hogy tanuljanak, bejárjanak a suliba és legyen belőlük valami? Ott állnak a fehér emberek sorfallal a suli előtt fegyverrel a kezükben, hogy nem mehet be tanulni vagy mi? Akkor meg miért annyira nagy szám, ha egy cigány elvégez 1-2 sulit?


Az is kamu, hogy mennyire kinézik a suliból a romákat, ha egy roma suliba jár, és rendesen tanul, nem él cigányos életet, akkor a magyarok is megbecsülik többnyire.


2009. nov. 26. 20:29
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
60%

"Ki a rék akadályozza meg őket abban, hogy tanuljanak, bejárjanak a suliba és legyen belőlük valami?"


Erre a kérdésedre adtam választ...

2009. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
38%
A tanárok megverése azért nem mindennapos dolog,azok kirívó esetek.És a baj azzal van,hogy sok tanár is rasszista,nem tudják,hogy azok a gyerekek honnan jönnek az iskolába... Otthon azér jár tasli,ha megcsinálod a házit,iskolába meg azér csesznek le,ha nincs kész... Vagy mert egész hétvégén nem ettél semmit,persze hogy nem tudsz odafigyelni órán,mer már csak a kajaszünetet várod... És a nem tanulásnak a tananyagban való lemaradás a vége.Ami csak mégnagyobb lemaradást von maga után,ami azt eredményezi,hogy a gyerek unatkozik az órán (nem ért semmit az egészből),amiatt perszehogy rosszalkodik...
2009. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
90%

21:38: Értem én, hogy mit mondasz, csak nem értek vele egyet.

Mire iskolába megy egy cigány gyerek, már tudnia kellene a helyes viselkedést. Ha nem tudja, akkor nem meg kell dícsérni, meg plusz pontokat adni neki, hanem büntetni kell, először a szüleit, majd őt is. Nem elkényeztetni kellene őket.

2009. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
62%

"Mire iskolába megy egy cigány gyerek, már tudnia kellene a helyes viselkedést"

Honnan tudná,mikor sose látott olyat?

2009. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

Noh mivel nem olvasol, ezért nagyon lassan fogok gépelni, hogy megértsed, de ígérd meg, hogy elolvasod ha nem érted meg, akkor meg újra.


A kérdésem nem arról szól, hogy miért jár egyetemre egy cigány

Azzal egyetértek, hogy a kultúrájuk meg a társaságuk népszokásaik miatt vannak gondjuk a tanulással, szülő nem hagyja, gyereket kellene szülni, stb. De a riportban nem erről volt szó, hanem bújtatva azt sugalták, hogy mi a rasszista magyarok rekesztjk ki őket a tanulásból.

Az ált suliban se azért nem tanulnak mert a tanár szarik rájuk, hanem azért mert fél tőlük, nem meri őket rendre utasítani, nem meri őket rendesen oktatni mert fél, erre millió eset volt már, hogy miért. Mit tud vele csinálni így? Ráhagyja.


volt egy halom eset a médiában ami tanárverésről szólt, de hiddel a legtöbb eset nem kerül a látőszögbe, eltusolják.


Előfordulhat tanár aki tart a cigányoktól, szerinted ok nélkül, szerintem iszonyúan nyomós oka van rá, de ettől függetlenül úgy hiszem, hogy egy általános iskolai tanárra a legkevésbé jellemző, hogy rasszista. Hogy honnan veszed azt nem tudom ezt.


Összegezve:

arról nagyrészt nem a magyarok tehetnek, hogy a cigányok nem tanulnak rendesen. Persze nem egy 10éves kisgyereket kell ezért hibáztatni. De nem is minket. Mint leírtam a magyar emberek nagy része megbecsüli azt a cigányt aki tanul és/vagy dolgozik.

2009. nov. 26. 21:52
 26/45 A kérdező kommentje:

ma 21:51

Honnan tudná, valóban, honnan? De ugye ezt is a rasszista magyarok számlájára akarod írni igaz?

2009. nov. 26. 21:53
 27/45 anonim ***** válasza:
63%

Honnan tudná?

Végül is vannak írott és íratlan törvényeink, amit mindenkinek be kellene tartani, és akkor tudnák. De mivel a szüleik nem tartják be, és senki nem is tartatja be, így naná, hogy nem tudják.

De ha nem tudják, akkor, ha máshogy nem megy, büntetéssel rá kell(ene) venni őket, hogy igenis ismerjék meg a törvényeket, és tartsák be.

Nem sajnálkozni kell, hogy hát, szegények nem tudják...

2009. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ugye, ha egy magyar ember nem tudja az írott törvényt, akkor ugye megbüntetik??? Mert a törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól.
2009. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
54%
Igenis "mi" szorítjuk ki őket az oktatásból.És igenis szarik a tanár a "kis büdös Ronáldóra".És nemhiszem,hogy bárkit is megvertek volna a cigányok azért,mert a tanárnő leült a gyerek mellé elmagyarázni,mi is a különbség a b és a p betű közt,vagy mert korrepetálta matekból... Ezeket a gyerekeket kezdettől fogva elutasítja az iskolarendszer,és onnantól kezdve csak haladnak egyre lentebb a lejtőn.
2009. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
63%
Nem a rosszért kell megbüntetni,hanem a jóra kell megtanítani.A kettő nem ugyanaz.
2009. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!