Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most megy a fókuszban, egy...

Most megy a fókuszban, egy cigány csaj egyetemre jár meg minden elért vmit, vélemények?

Figyelt kérdés

Nem is lenne semmi gond vele, ha nem azt hangoztatná össze-vissza, hogy egy cigánynak mennyire lehetetlen elérni bármit is, mennyire lehetetlen nekik egyetemre jutni stb.


Csak én tudom rosszul, hogy egy cigányt már 3-as átlaggal felvesznek ingyen a sulikba? Iszonyat felbssza az agyam egy ilyen hír, cikk, ahol ezt hangoztatják, hogy mennyire iszonyúan szar a romáknak. Ki a rék akadályozza meg őket abban, hogy tanuljanak, bejárjanak a suliba és legyen belőlük valami? Ott állnak a fehér emberek sorfallal a suli előtt fegyverrel a kezükben, hogy nem mehet be tanulni vagy mi? Akkor meg miért annyira nagy szám, ha egy cigány elvégez 1-2 sulit?


Az is kamu, hogy mennyire kinézik a suliból a romákat, ha egy roma suliba jár, és rendesen tanul, nem él cigányos életet, akkor a magyarok is megbecsülik többnyire.


2009. nov. 26. 20:29
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
94%

Cigány és cigány közt is különbségek vannak...

Nekem általános iskolában volt egy cigány osztálytársnőm,nagyon kedveltük...A szülei dolgoztak (kétkezi munkát),házat építettek,stb.A leányzó tudta,hogy nem lesz belőle senki ha nem tanul tovább...Azóta egy élelmiszer áruház managere évek óta,tisztelik és kedvelik a kollegái...

2009. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
hogy jön ez a kérdésemhez?
2009. nov. 26. 20:40
 3/45 anonim ***** válasza:
77%

Igazad van. Itt a mi városunkban pl. a cigány gyereket abba az iskolába íratják be, amelyikbe akarják, ellentétben a magyar gyereknek lakóhely szerint be van határolva, hogy melyik általánosba kell járni. Szóval erről ennyit.

Anyagilag meg más is indulhat nehéz helyzetből, én is a nulláról kezdtem, na és? Nem rohanok a tévébe bemutatni, mert senkit nem érdekelne, mint ahogy ez a cigány nő sem érdekelt szerintem senkit.

2009. nov. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom az első válaszoló is arra próbált rámutatni a példájával, amit te is írtál, hogy senki nem tiltja meg nekik, hogy tanuljanak, így bármelyikükből lehetne akármilyen nagyokos ember, ha megpróbálna tenni érte.
2009. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
az első hozzászóló lehet ezt akarta írni, de az is lehet, hogy azért írta mert szerinte rasszista vagyok, és minden cigányt leírok. De jaja, általánosítok, nem ok nélkül. Nah mind1 ez más téma, nem ide tartozik.
2009. nov. 26. 20:49
 6/45 A kérdező kommentje:

"ma 20:42"

igen én is 0-ról kezdtem, sőt fősulit se végeztem, mégis megállom a helyemet így is.

2009. nov. 26. 20:50
 7/45 anonim ***** válasza:
45%

Az első válaszoló vagyok...


Nézd,ne általánosíts...Öreg hiba!

Nem védem a cigányokat,eszemben sincs...Nem tartalak rasszistának,eszembe sem jutott...

Sajnálom,hogy félreértetted a kommentemet!

2009. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha valaki rasszistának tartana, az nem ilyen stílusban írna, mint az első válaszoló.
2009. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
60%

itt arról van szó, hogy nem tudták a szülők finanszírozni a továbbtanulást.

Könyvek, ruhák, bérlet, vagy kollégium, stb.

Egy ilyen családban havi 500 ft-ot sem tudnak félretenni, nemhogy egyetemre járatni a gyereket.

Erre gondolt, amikor azt mondta, hogy mindent saját erejéből teremtett meg. Akármennyire is támogatják őket, akkor sem ingyen járhat oda.

Ha ismernél ilyen családokat, akkor nem is merült volna fel benned ez a kérdés.

2009. nov. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
42%
figyelj,náluk ez tényleg nagy dolog. Eljutni az egyetemig,1 millióból talán egy fél jut el. Ezért aztán most ő a kiemelkedő,a zseni. Szokd meg,ami nálunk Magyaroknál természetes,az náluk fehér holló. Sírni meg muszáj neki,mert az meg a vérükben van,ők mindig a szerencsétlenek,pedig abből a sok pénzből,amit rájuk költünk,már minden Magyarnak kastélya lenne. (NO úgyis kimoderálják a váléaszom((: Mondd meg az igazat,betörik a fejed.
2009. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!