Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csúfoltak téged a neved...

Csúfoltak téged a neved miatt, vagy gyermekedet? Hogy hívnak/hívják? És ha esetleg nem a neved miatt, akkor mi miatt és hogyan? Okozott ez bármit akkoriban, illetve később?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 14:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szilárdnak hívnak,

általános iskolában hívtak folyékonyknak meg légneműnek is, de nem foglalkoztam vele, hiszen valamiért mindenkit csúfolnak :)


Aztán mikor szemüvegem lett, olyan alliterációkkal jöttek hogy

Szia szemüveges Szilárd... Persze az "sz" betűt jól kihangsúlyozva :)


Néha becéztek Szilinek meg Sziszinek is, de én ezt sem vettem jó néven, mert az egyik bolondot jelent angolul, másik meg Erzsébet királynő beveneve :)

2013. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Minálunk is "kötelező" volt a csúfnév. Róbertből Lóbőr lett. De szintén csak rövid ideig. ferdítették
2013. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igen, de csak röhögtem rajtuk, úgyhogy hamar abbahagyták. Nem volt izgi.
2013. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nelliből lettem elefánt. (Nelli, az elefánt). Előszerettel röhögtek rajta általános iskolában. A bajt az is tetézte, hogy szemüvegem volt, a kilencvenes évek elején még az az igazi kerek keretes gyerekszemüveg, és az is, hogy én nagyon érzékeny voltam, játszani szerettem volna velük, erre ők kigúnyoltak, és ezért sajnos felvettem a csúfolódást, rendszeresen elvonultam sírva. Ma már nem tenném! :-))
2013. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Anna vagyok és ugyan nem hosszú ideig, de rámragasztották a " csitát ", ami egy hosszú eredmény folyamata volt.

Anna - Ancsi - Ancsita- Csita.. volt néhány kis patkány, aki még a fejét is vakargatta közben és makogott, mint egy majom :)

Érzékeny voltam mindig is, de érdekes módon ez nem hagyott bennem semmilyen rossz érzést, nyomot.


Nagyon gonoszak tudnak lenni a gyerekek, de meg kell hagyni, hogy némelyik egész "ízléses" csúfolódás.

2013. júl. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
hosszú folyamat eredménye :D elnézést
2013. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Panna vagyok, voltam Kanna meg minden más. A vezetéknevemet nem is ragoznám, azzal folyton csúfoltak, pedig én szeretem, különleges, sokkal jobb, mint a Farkas, Szűcs, Szabó és társai.

De látjátok, nekem elvileg "normális" nevem van, mégis csúfolódtak.

2013. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Krisztina vagyok.

Kriszti-hiszti voltam egy időben. Részletezzem ? :D

2013. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Nekem is a vezetéknevem Rózsa, és csúfolnak.
2018. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!