Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csúfoltak téged a neved...

Csúfoltak téged a neved miatt, vagy gyermekedet? Hogy hívnak/hívják? És ha esetleg nem a neved miatt, akkor mi miatt és hogyan? Okozott ez bármit akkoriban, illetve később?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 14:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Vezetéknevem Rózsa, emiatt általános iskolában voltam Rózsika, rózsabimbó, meg mindenféle. Utálom a nevem.
2013. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
94%

Igen. A vezetéknevem Varga. Így lettem varangy :'D

Am régen nagyon bántott, de ma mostmár letojom. :)

2013. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tünde vagyok és egy időben Kiszel Tündének hívtak,de nem vettem fel és leszoktak róla.Ettől függetlenül szeretem a nevem
2013. júl. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem csúfoltak soha a nevem miatt és a testvéremet sem (más miatt viszont mindkettőnket, de ez mellékes:).


Az ismerőseim közül akit nagyon:

Klotild - szegény lányt klotyónak hívták...

Ernő - különösebb beceneve nem volt a srácnak, de halálra cikizték, hogy "parasztos" neve van (általános iskola)

Ramón - hát őt mindenki csak b*zizta vagy c*gányozta a neve miatt (egyik sem volt persze, szintén általános iskola) :/

Volt még Benjámin, Dámján (vagy hogy a francba írják), nekik sem volt különösebb becenevük csak mindenki halálra röhögte magát a neveiken.

még szintén általános iskolában volt egy Mercédesz nevű kislány az évfolyamban, őt is persze zsigulinak meg trabantnak szólították. Később gimiben is volt Mercédesz ismerősöm, akkor már nem cikizték.

2013. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Ezért is fontos, hogy a szülő NORMÁLIS keresztneved adjon a gyereknek. Amiket ma egyes szülők adnak név címen, az inkább szánalmas, mint egyedi....
2013. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Én Diána vagyok,de csak Diának hívnak. Soha nem csúfoltak a nevem miatt!
2013. júl. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, ha nem a neved miatt cikiznek, találnak mást.
2013. júl. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ragasztottak rám mindenféle neveket (a nagyszüleim Békának hívtak, suliban a monogramom miatt Bébé lettem), de nem érintett rosszul, sőt, még szerettem is. Ami már rosszul esett, az a "stréber" jelző, mivel eminens tanuló voltam, és ez sokaknak csípte a csőrét. Ez tulajdonképpen végigkísérte az iskolás éveimet, de a rossz emlékeket leszámítva nem okozott semmit, felül tudtam rajta emelkedni.
2013. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ágota vagyok, engem Ágó-rágóztak.


Illetve elég sok, küldfölről kapott, kissé divatjamúlt ruhát hordtunk gyerekkoromban a tesómmal, emiatt néha vihogtak rajtam a lányok a suliban.

2013. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én Mónika vagyok, és amikor elindult a Mónika show próbáltak csúfolni Maunikának pl., de nem foglalkoztam velük, így abbahagyták. :) Normális nevem van, szóval nem csak a különösen extravagáns nevek miatt lehet csúfolni a gyereket. Itt is jól látszik a média negatív hatása...
2013. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!