Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednég így a gyermekedet...

Elengednég így a gyermekedet az apukával a nagyszülőkhöz?

Figyelt kérdés
A párom nagyon szereti a fiunkat, imád vele játszani és sétálni, de se fegyelmezni, se ellátni nem tudja (etetés, pelenkázás, fürdetés...). Most kitalálta, hogy leviszi 2-3 napra a szüleihez pót Húsvétra (ő is ott lenne), mert 3 napot a szüleimnél is töltött. A probléma csak annyi, hogy a szülei kereken megmondták, hogy a gyerek ellátása nem az ő feladatuk, ezért még csak tisztába sem teszik... Eddig ezt megoldottuk, mert én is ott voltam és megcsináltam mindent, most viszont nem tudok menni, ezért megmondtam a páromnak, hogy vagy megtanul ő a gyerekkel bánni vagy inkább ne menjenek. Ezen eléggé megsértődött. Lehet, hogy én vagyok túlságosan aggódós, de nem szeretném úgy elengedni a kicsit (2 éves), hogy "majd lesz valahogy".
2012. ápr. 10. 09:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy amikor te ott vagy és megcsinálsz mindent, akkor a párod nem foglalkozik a gyerek ellátásával. Ha rá van konkrétan bízva, én nem hiszem, hogy ne tudná megcsinálni. Az apukák egyébként felettébb fel tudják találni magukat, ha a gyerek ellátásáról van szó. Hidd el, nem ördöngösség nekik. Vagy van egyéb rossz tapasztalatod is ezzel kapcsolatban? Amikor egyedül hagytad a gyereket vele és mondjuk nem adott neki enni, inni? Az már más kérdés, hogy elég bunkó dolog a nagyszülőktől ilyet kijelenteni, hogy ők nem foglalkoznak a gyerek ellátásával.
2012. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg neki a fontos dolgokat,mit hogyan kell csinálni,és engedd el vele.Már 2éves,mégse pár hónapos.
2012. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2 éves gyereket miért ne vihetné el? Az már eszik mindnet,öltöztetni sem nehéz,sőt pelenkát cserélni sem. Mielőtt mennek,egy kicsi "gyakoroljon" az apuka.
2012. ápr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%
2 évesen még nem szobatiszta?
2012. ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
4-es. Ez miért furcsa és kérdés? Nem minden gyerek szobatiszta 2 évesen. Ugyan már! Az enyém is majdnem 3 volt, amire az lett. 1. voltam.
2012. ápr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Adnék neki lehetőség, hogy bizonyítson, hogy át tudja öltöztetni, fürdetni, pelenkát cserélni.

Pl. ha neadjisten mindkét kezed eltöröd, ki segítene neked?


Ha nem akarja megtanulni a SAJÁT gyerekét átpelenkázni, nem engedném, hogy elvigye.

2012. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Én anya vagyok 3 gyermekem van,és én másképp látom.2 éves még kicsi ahhoz szerintem,hogy 3 napot töltsön idegen helyen anya nélkül.Ha minden héten mennétek akkor oké,de ha ritkábban akkor én csak akkor engedném ha vele mennék én is,főleg ha az apja képtelen az ellátására.
2012. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem képtelen az ellátására, miért lenne az? Hiszen vállalja, hogy ellátja, amíg ott lesznek. Az, hogy eddig nem tette, mert nem volt rákényszerülve, az más dolog.
2012. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A párom szüleire tényleg nem lehet ezt rábízni, ezt már bizonyították. A párom próbálkozik, de tény, hogy vele a kicsi olyan mint az ördög, teljesen kifordul magából. Az ételt szétdobálja, a ruhákat leveszi magáról, a pelenkázást is megnehezíti. Ha ott vagyok nem csinálja ezt, de mivel az apja nem akarja fegyelmezni, így vele megteszi.
2012. ápr. 10. 09:31
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy elengedném. Az apjáról és a nagyszüleiről van szó...

Max. előtte pár napig "tanítgatnám". Amúgy biztos vagyok benne, hogy el tudja látni, max. eddig nem csinálta, mert te megtetted helyette.

2012. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!