Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednég így a gyermekedet...

Elengednég így a gyermekedet az apukával a nagyszülőkhöz?

Figyelt kérdés
A párom nagyon szereti a fiunkat, imád vele játszani és sétálni, de se fegyelmezni, se ellátni nem tudja (etetés, pelenkázás, fürdetés...). Most kitalálta, hogy leviszi 2-3 napra a szüleihez pót Húsvétra (ő is ott lenne), mert 3 napot a szüleimnél is töltött. A probléma csak annyi, hogy a szülei kereken megmondták, hogy a gyerek ellátása nem az ő feladatuk, ezért még csak tisztába sem teszik... Eddig ezt megoldottuk, mert én is ott voltam és megcsináltam mindent, most viszont nem tudok menni, ezért megmondtam a páromnak, hogy vagy megtanul ő a gyerekkel bánni vagy inkább ne menjenek. Ezen eléggé megsértődött. Lehet, hogy én vagyok túlságosan aggódós, de nem szeretném úgy elengedni a kicsit (2 éves), hogy "majd lesz valahogy".
2012. ápr. 10. 09:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Akkor nincs a kicsivel gond, ha van ott valaki aki fegyelmezi például még a szomszéd nénivel is remekül elvan, de úgy hogy csak a párom meg a szülei vannak ott... A legutóbbi kísérlet az állatkertbe tett séta volt ősszel, ahonnan 5 óra múlva egy üvöltő és vergődő gyerekkel tértek haza, mert miután elmentek, a gyerek kakilt és mivel meg sem próbálták tisztába tenni, így kimarta a posiját.
2012. ápr. 10. 10:02
 12/19 A kérdező kommentje:
A párom mostani remek terve, hogy majd valahogy ráveszi a szüleit, hogy lássák el ők a gyereket. Na köszönöm, ebből nem kérek!
2012. ápr. 10. 10:04
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis eldöntötted, akkor minek tettél fel kérdést?
2012. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az én férjem sem ért a gyerekhez annyira, de itt nem ilyenekre gondolok, hogy etetés vagy pelenkázás, ezek mennek sőt fürdetett is már, de nincs türelme amúgy hozzá.

Elaludni meg nélkülem nem is tud, mert az apja egész másképp csinálja és nem érti meg, hogy a gyerek nem úgy szokta meg azért nem megy.


Én nem engedtem el a fiamat az apjával a szüleihez, de mondjuk nálunk nem ez volt a fő gond hanem az , hogy anyósék koszosak, cigiznek a lakásban és após alkesz.

Megsértődtek, de ez engem kicsit sem hatott meg.


Amúgy nekem az is fura, hogy a nagyszülők nem akarják etetni, fürdetni. Én ha leviszem anyuékhoz a fiamat akkor mindent ő akar csinálni, még a pelenkázást is.

2012. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Még nem döntöttem el, csak abból nem kérek, hogy a nagyszülőknek kelljen "udvarolni", hogy kicseréljék a pisis pelust vagy megmossák a kezét, ha bemegy a játszótérről. A legjobb az lenne, ha az apja megcsinálná ezeket, de az ő fejében csak az jár, hogy hogyan tudná rávenni a szüleit, hogy ők csinálják, mert akkor nem neki kéne határozottnak lenni a gyerekkel. Tudom, hogy meg kéne tanulnia a gyerekkel bánni csak abban nem vagyok biztos, hogy ezt a mély vízbe dobást nem a gyerek sínylené meg.
2012. ápr. 10. 10:38
 16/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én alapból bizalmat szavaztam a férjednek és a nagyszülőknek (bár olyat kijelenteni, hogy menjen az unoka, de nem gondoskodom róla ez merész és bunkó dolog), de amit leírtál, hogy hagyták a kakis pelusban a gyereket, már másképp gondolom, ha ez a dolog ennyire durva, akkor nem engedném. És ha a férjed megsértődne, akkor elmondanám pont ezt az esetet, hogy képtelen gondoskodni a gyerekéről, mert egy gondoskodó szülő ilyet nem csinál. És aztán lehetne sértődni. Egyébként anyósodék hogy gondolták, hogy nem gondoskodnak a gyerekről? Kvázi enni, inni sem kap?
2012. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Enni, inni, kap, de ha szétkeni magán az ételt azt már nem törlik le róla. Azt mondták, hogy már felneveltek 4 gyereket és soha többet nem akarnak ilyen dolgokkal foglalkozni, ez a szülők dolga illetve leginkább az anyáé. Nem akarnak ők lenni a rosszak, azzal, hogy olyat csináltatnak a gyerekkel, amit nem akar (pl. evés után arc és kézmosás vagy ruhacsere). Ők csak élvezni szeretnék azt, hogy nagyszülők, kötelességek és felelősség nélkül.

Ezzel se lenne bajom, mert úgy vállaltam a kicsit, hogy akár egyedül is el tudom látni, csak akkor ne legyen sértődés, ha nélkülem nem mehet el hozzájuk.

2012. ápr. 10. 10:54
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Hát na jó, oké, ez érthető, hogy élvezni szeretnék a nagyszülőséget, azt hiszem ezzel mindenki így van, bár anyám akkor is élvezi, ha éppen valamire rá kell "kényszeríteni" a lányomat, pl. moss fogat, öltözz át stb. No mindegy, ez felfogás kérdése. De ha a nagyszülők nem akarják, az apja meg nem képes ellátni a gyereket (aminek a fent leírt következményei vannak), akkor nem engedném. A nagyszülők nem noszogatják a férjedet, hogy fiam tanulj már meg gondoskodni a gyerekedről? Azért 4 gyereket csak felneveltek, nekem szúrná a szemem, ha azt látnám, hogy a gyerekem hagyja a szaros pelenkában az unokámat.
2012. ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem engedném el így a gyereket sehova.

A férjedet sem értem, mi az hogy nem etet, nem pelenkáz?

Nálunk 2 éves fiú és 4 hónapos kislány van, a fiunkat bármikor pelenkázza az apja, egyébként meg ugyanúgy ellátja, mint én. A kislányt nem szívesen pelenkázza, mert "nem olyan", de mondjuk múltkor én moziba mentem a barátnőmmel, a kishölgy berottyantott, a férjem pedig kicserélte a pelenkát, igaz elmondása szerint úgy 20 percbe telt, de nem hagyta a kakiban ázni, amíg haza nem értem.

2012. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!