Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 16 éves,3/4 részben cigány...

16 éves,3/4 részben cigány srác vok, a családomban mindenki dolgozik, én és az öcsém jól tanulunk. Kell félnem a Magyar Gárdától vagy a Jobbiktól?

Figyelt kérdés
Félek h, ha az egyik hatalmat szerez a bőrszín és nem a természet szerint válogat, vhogy nincs kedvem beleesni egy holokausztba
2009. okt. 7. 20:25
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
38%

A Jobbiknak nem az a célja, hogy minden cigányt kisemmizzen, csupán ők voltak azok, akik a pártok közül ki merték mondani, hogy nincs az rendben, hogy valaki egyik évben a ladát sergeti a tesco parkolóban, a másik évben pedig már nem talál helyet a garázsban a 7-es BMW-nek.


Sajnos mi (nem cigányok) általánosítunk, és azért mert valaki cigány, rögtön azt gondoljuk, lop, csal hazudik.

Azt elfelejti ez a sok okos ember, hogy fehérek között is ugyan úgy megtalálható ez a fajta ember, csak nem olyan látványosan.


Ha becsületes vagy, nem kell félned semmitől. Ha valaki azért eltaszít magától, mert cigány vagy, azt jobb is, ha otthagyod.

2009. okt. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
70%

Itt mindenki azt mondja hogy csak az számít hogy becsületes legyen valaki. Akkor miért kell kiemelni, hogy cigány. Nem értem hogy miért erről megy a vita hogy ha valaki cigány de becsületes akkor nem kell félnie. Miért nem arról van inkább szó hogy azt nem akarjátok hogy valaki ebben az országban a többieken élősködjön. Függetlenül a származásától. Biztos vagyok benne hogy van majdnem ugyanannyi nem cigány is aki élősködik csak őket nehezebb kiszúrni mert külsőleg nem ütnek el a többiektől. Nem kellene kiemelni hogy becsületes meg nem becsületes cigány. Inkább becsületes és nem becsületes emberekről kellene beszélni. Így ebben mindenki benne van és nem kell csak leszűkíteni a kérdést egy rétegre. Így már senkit nem érhet a rasszizmus vádja.

Arra kíváncsi lennék hogy aki már gondolatban ott van hogy másokat Afrikába akar deportálni hogy döntené el hogy kit küld oda? Külső alapján? Vagy valami DNS vizsgálattal? Vagy aki nem akarja hogy deportálják annak bizonyítania kell hogy a családfájában nem volt cigány bizonyos fokig? Ezek a módszerek nekem valahonnan már ismerősek.

A jelenlegi helyzetért szerintem nem a politikusok a hibásak, hanem mindenki egyszerre ebben az országban.

A megoldást sem a politikától kell várni hanem az emberek gondolkodásának kell változnia, akár cigány akár nem.

Én most hirtelen nem is tudok mondani olyan országot ahol a politikusok bármit is jól csináltak volna, ezért nem hiszem hogy a jobbik vagy valamilyen hasonló csoport tudna vagy akarna tenni bármit is.

Felesleges azt várni hogy majd jön a jobbik és akkor kolbászból lesz a kerítés. Vagy hogy onnantól kezdve senki nem lop.

Kíváncsi vagyok, hogy akarnak rendet teremteni egy ilyen helyen, ahol még a vörös hadseregnek sem sikerült tankokkal.

Illetve hogy fogják eldönteni hogy ki a rendes ember és ki nem. Megint lesznek 3/3-asok akik majd irják a jelentést hogy Horváth Jóska ma megint túl sokat volt cigiszüneten és ezért kevesebbet dolgozott ugyanannyi pénzért, ezért Ő nem rendes ember.

Meg ha a jobbik elintézi a rossz embereket akkor ki fog a parlamentben ülni? Biztos csak Ők. Újra itt lesz az egypárt rendszer.

Szerintem inkább mindannyiunknak magába kellene nézni a származásától függetlenül és akkor talán előbb utóbb jobb lesz, de kétlem hogy ez megfog történni. A felvilágosítás és az oktatás többet tudna elérni mint akármilyen erőszakos megnyilvánulás vagy kirekesztés.

2009. okt. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
39%

tudod ahogy itt sokan mondják: szállj le a bársonyszékedből és nézz körbe. Fogalmad nincs arról mi az a cigányhorda, vagy milyen az ha megfélemlítenek, kirabolnak, megölnek, megvernek, megerőszakolnak, stb.

De hiába tépem itt a pofámat, mert leszarod nem tudsz értelmezni és nem is akarod felfogni, mert egyszerűen agymosott balf.sz vagy, remélem egyszer megtapasztalod a saját bőrödön is és akkor észhez térsz.

2009. okt. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
70%

Még mindig nem értem hogy miért általánosítasz. Hacsak Téged nem rabolt ki és nem erőszakolt vagy vert meg minden egyes cigány akkor ez nem fair a többiekkel. Miből gondolod hogy csak a cigányok csinálnak ilyet? Ha meg nem csak Ők tesznek ilyet akkor miért csak ellenük irányul a dühöd?

Én nagyon szívesen adnék neked igazat, de még nem hallottam egy érvedet sem. Csak azt írtad le hogy miért vagy dühös. Te hogy oldanád meg ezt a helyzetet?

A népirtás vagy a deportálás az nem alternatíva.

2009. okt. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
65%

Itt mindenki csak a sérelmeit tudja leírni, vagy pedig azt, hogy ez meg az szembesüljön a cigányhordával, és akkor már biztosan megutál egy egész népet, de értelmes ötlet semmi.

Ugyanígy van a Jobbik, demagóg módon felszította az emberekben a gyűlöletet, kihasználva a cigány-magyar helyzet kiélezettségét, de megoldást ők sem adnak.

A helyzet annyira sokrétű, hogy azt megoldani még a magyarok között sem sikerült(fejlett, releváns oktatás, elegendő munkahely, versenyképes fizetések), nemhogy majd a cigányok között. A büntetésre helyezik a hangsúlyt, nem a megoldásra.

Az vigasztal, hogy 0 esélye van a Jobbiknak, szerencsére az embereknek több eszük van annál. 2014 is a Fidesz éve lesz.

2009. okt. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
77%

Haver, nekem vannak előítéleteim, de ha igaz amit leírtál, akkor nem kell félned.

De azt látom, hogy nem gondolkodsz józan ésszel. Tudod, most már azért XXI. század van ám. Ha Európában elkezdenek fajgyűlölősködni, akkor bizony más országok abba csúnyán beleszólnának.


A másik, szerintem nem létezik rasszizmus, csak tapasztalat. Gondolom azért neked van belátásod a cigányság életébe és megérted, hogy bizony a felháborodás és az indulat nem teljesen jogtalan.

2009. okt. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
68%
Nektek b@zmeg semmi nem jó. Fidesz volt hatalmon, az nem volt jó, utánna szépen leváltották MSZP-re, és mostmeg mindenki köcsög Gyurcsányosozik. Csak a duma megy meg a siránkozás, hogy jaj nincs pénzem, mert a cigányoknak adják segélyként. A Gárda meg a Jobbik rasszista és ezt nem csinálhatják szegény munkában megfáradt cigányokkal. Lóf@szt nektek, ez így nem megy, hogy ebben az országban mindenki mindenki ellen van. Soha semmivel sem fogtok megelégedni. Nem tanultok semmiből. Gondoljátok adjátok zsidók kezébe az országot, ahol a cigány vígan megél segélyből, és a magyarok rabszolgák lesznek.
2009. okt. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
62%
ez butaság, nincsen semmi félnivalód... félni csak azoknak kell, akik lopnak,segélyeken élnek és magyarokat tartanak terrorban... de mivel te nem ilyen vagy, nincs okod félni, sőt, ha elérik, amit akarnak, végre teljes életet élhetsz majd, mert nem lesz aki rossz szemmel nézzen rád azon cigányok miatt, akik lejáratnak téged is...
2009. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem sem kell félned jobban, mint most, mert egyrészt egy pártot kötnek a jogszabályok, tehát ha a Jobbik radikális lesz, akkor elég hamar tönkreteszi magát, főleg hogy a magyar sajtó elég balos. Azt érdemes tudni, hogy amikor ilyen nagy a létbizonytalanság, akkor felfokozódnak a kisebbségek/idegenek/akárkik elleni indulatok. Ezzel a jelenlegi pártok nem foglalkoznak, csak építik a drága kapitalizmust...

A gárdáról azt is hallani (MSZP párttagoktól), hogy az a MSZP kreálmánya, hogy fenntartsa a feszültséget, s addig pártunk a zavarosban halászhasson. Ennél sokkal jobb lenne, ha csak őszinte emberek lennének benne. Tán ez mégsem igaz.

2009. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Zenon ***** válasza:

Szerintem azok a magyarok nyilatkoznak úgy a cigányokról,hogy ,,nem szabad általánosítani" meg

,,van köztük normális,a bőrszín nem számít" ,akik már lesüllyedtek a cigányok szintjére és/vagy nem merik beismerni hogy azért a békítő szöveg,mert félnek!

Kérdező!Ne hangoztasd a származásod,és nem kell félned,ennyi az egész!Ha nem vonulsz fel a rasszizmzs ellen üvöltözve,akkor semmi ok nincs,arra hogy fenyegetve érezd magad.Legyen szó a Gárdáról akár.A Gárda feladata nem ez.Sem a Jobbiké.

2010. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!